Diğer
  Ana SayfaHaberÇinli yetkililer: Yeni koronavirüsüyle mücadele için Tai Chai yapın

  Çinli yetkililer: Yeni koronavirüsüyle mücadele için Tai Chai yapın

  -

  Çinli yetkililer, yeni koronavirüsüyle mücadelede geleneksel Çin tıbbının etkili olduğunu söyledi. Geleneksel yöntemlerin hastalığı yenmek için tek başına yeterli olmadığını belirten uzmanlar, “Öte yandan Çin’de geleneksel yöntemleri de kullanan birçok insanın iyileşme süreleri kısaldı, semptomlar hızla geriledi” dedi. Uzmanlar, ying-yang dengesine dikkat etmek, vücudu güçlendirmek için Thai Chai yapmayı öneriyor…

  Çin Uluslararası Radyosu’nun haberine göre, Çinli yetkililer, yeni koronavirüsü (Covid-19) salgınıyla mücadelede geleneksel Çin tıbbı uygulamalarının önemli bir rol oynadığını söyledi. Çin Ulusal Geleneksel Çin Tıbbı İdaresi yöneticilerinin verdiği bilgiye göre, salgınla mücadelede 60 binden fazla hastanın tedavisinde geleneksel Çin tıbbına özgü yöntemler kullanıldı.

   Çin’de salgından en ağır şekilde etkilenen Wuhan kentinde yapılan bir araştırmaya göre, söz konusu tedavinin uygulandığı durumu hafif olan hastaların klinik semptomları diğer hastalara kıyasla iki gün daha erken kayboldu. Aynı tedavinin, durumu hafif olan hastaların vücut ısılarının normale dönme süresini de ortalama 1,7 gün kısalttığı tespit edildi. Böylece hastaların hastanede kalma süreleri de ortalama 2,2 gün kısaldı.
   
  Çin Ulusal Geleneksel Çin Tıbbı İdaresi Başkan Yardımcısı Yu Yanhong, geleneksel Çin tıbbının, durumu ağır olan hastaların tedavisinde de olumlu sonuç verdiğini belirtti. Diğer yandan, Çin Ulusal Sağlık Komisyonu ve Çin Ulusal Geleneksel Çin Tıbbı İdaresi, Qingfeipaidu adlı ilacın ülke genelinde yeni koronavirüsü salgınından etkilenen hastaların tedavisinde kullanılmasını önerdi. Söz konusu ilacın kullanıldığı tedaviler sonucunda 17 Şubat itibarıyla 130 hastanın iyileşerek taburcu edildiği bilgisi verildi.

   “YİNG-YANG DENGESİNE DİKKAT EDİN”
   
  Çinli uzmanlar, “ying-yang” dengesizliği olanların, örneğin vücudunda nem olanlar ya da kuruluk olanların (ying eksikliği) geleneksel Çin tıbbına uygun olarak bazı otları kullanabileceğini öneriyor.
   
  Uzmanların diğer önerileri de şöyle:

  - Advertisement -

  Örneğin yağmurda ıslanarak üşüten bir kişinin zencefil çayı içmesi tavsiye edilir ve bu hastalığın bulaşmasını önleyebilir. İkincisi, insanların bağışıklıklarını artırmak için belirli yiyecek türlerini yemelerine gerek yok. Geleneksel Çin tıbbına göre, vücudun ihtiyacına uygun olarak gıda türleri vardır ancak bunların hiçbiri koronavirüsünü tek başına yenemez.
   
  Üçüncüsü Tai Chai, ismi verilen fiziksel egzersiz, patojenlere karlı savaşmak için vücudu güçlendiriyor. Buna karşın fiziksel egzersiz, salgınla mücadelede reçetede yer alan ilaçların yerini tutmayacaktır. Teori ve pratiğin birleşmesiyle kullanılacak geleneksel Çin tıbbı salgınla mücadeleyi destekleyebilir.
     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz