Diğer
  Ana SayfaTrendDaha genç, daha doğal ve güzel

  Daha genç, daha doğal ve güzel

  -

  Yaşla birlikte yüzümüz sadece kırışmıyor. Yerçekiminin etkisiyle birlikte yumuşak dokular aşağı doğru yer değiştiriyor. Oldukça yeni bir teknik sayılan endoskopik yüz estetiği, yüze 3 boyutlu olarak müdahele edilmesine ve yüzün yeniden şekillendirilmesine olanak tanıyor. Bu teknik yaşı kaç olursa olsun yüzünde yorgun ve mutsuz bir ifade olanlara da uygulanıyor.

  Estetik operasyonların başarılı olup olmadığına dair kıstasların en başında operasyonun sonucunun doğal olup olmadığı geliyor. Herkes daha güzel olmak istiyor ancak doğal olmayan abartılı ve estetik operasyon sonucu elde edildiği ilk bakışta dahi belli olan görünümden de kaçıyor. Bu yüz gençleştirme operasyonları için de geçerli. Son zamanlarda adı sıkça geçen"3 boyutlu endoskopik yüz estetiği operasyonları" daha genç ve güzel bir yüzün yanı sıra son derece doğal bir görünüm de vaat ediyor.
  Doç Dr. Tezel, endoskopik yüz estetiği operasyonlarının, sadece yüz gençleştirmek amacıyla uygulanmadığını, yaşı genç olmasına rağmen doğuştan gelen, aşağı doğru sarkık kaş ve gözler gibi bir takım özellikler nedeniyle yaşlı, yorgun yüzlü ya da olgun, olumsuz ifadeli yüzlere de daha güzel, mutlu ve dinamik bir ifade vermek için de operasyonlar yaptığını belirtiyor. Doç Dr. Tezel, endoskopik estetik yüz operasyonlarıyla tam olarak ne hedeflendiğini anlayabilmek için öncelikle genç ve güzel bir yüzün anatomik özelliklerini anlamak gerektiğini söylüyor.

  Genç ve güzel bir yüz nasıl oluyor?

  Güzel insanlarda yanakların üst kısmında, elmacık kemiklerinin üzerinde hafif bir çıkıntı ve onun hemen altında hafif bir girinti oluyor. Bu çeneyle birlikte yüze oval ve hoş bir şekil veriyor. Ancak zamanla birlikte yer çekimi, yüzdeki oluşumları aşağı çekmeye başlıyor. Ayrıca yüzdeki deri ve deri altı oluşumları kullanıla kullanıla eskiyor. Yüzdeki mimikler nedeniyle çizgiler de meydana geliyor. Tüm bunlar kırışıklıklara, alında, iki kaş arasında derin çizgilere, kaşların özellikle dış kısımlarının aşağı doğru yer değiştirmesine ve göz kapaklarının kaşla birlikte gözün üstüne doğru yığılmaya başlamasına neden oluyor. Ayrıca yandan bakıldığında, alnın ve yanakların dışbükey olan görüntüsü gittikçe düzleşiyor. Göz altlarında çukurluklar meydana geliyor. Bunun nedeni de yanakların hem aşağıya hem içe doğru yer değiştirmesi.

  Yüzü gençleştirmek

  Hemen hemen hepimiz, saçlarımızı geriye doğru çektiğimizde kaşlarımızın, yanaklarımızın yukarı doğru hafifçe geldiğini, gözlerimizin de çekikleşerek, yüzümün daha güzel ve çarpıcı bir hal aldığını fark etmişizdir. İşte, 3 boyutlu endoskopik yüz estetiğiyle yapılan operasyon bu işleme çok benziyor. Doç Dr. Erdem Tezel, saçların arasından yaptıkları 1.5 santimetrelik bir kesikle, kalemden daha ince kameralarla yüze girdiklerini ve eriyebilen dikişlerle yüzdeki dokuları yukarı ve az miktarda yanlara doğru astıklarını, sabitlediklerini anlatıyor. Yani yüze üç boyutlu olarak şekil veriliyor. Yanakların ve alnın yüksekliği, yüzün öne doğru çıkıntısı arttırılıyor. Aynı şekilde kaşlar da kaldırılabiliyor. Tabii, endoskopik olarak müdahale edildiği için sadece kaş değil kaşla birlikte sarkan kaşın altındaki yumuşak dokular da kaldırılıyor. Operasyon süresince hiçbir acı hissedilmiyor, operasyon genel anezteziyle yapılıyor. İyileşme süreci 10 gün– 2 hafta arasında. Hasta 2 hafta içinde işine dönebiliyor. Yüzdeki şişliklerin inmesi 2-3 gün sürüyor. Yüzde bandajlar olmuyor. 3 boyutlu yüz şekillendirme operasyonları, burun göz kapağı gibi diğer estetik operasyonlarla beraber uygulanabiliyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz