Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiDolgun cilt nasıl olur? Dolgun bir cilt için doğal öneriler

  Dolgun cilt nasıl olur? Dolgun bir cilt için doğal öneriler

  -

  Dolgun ve sağlıklı ciltler herkesi hayali… Peki, dolgun ve sağlıklı bir cilt için nelere dikkat edilmeli? İşte bazı öneriler:

  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, sağlıklı ve dolgun bir cilt için önerilerde bulunuyor. Askeroğlu, “Sağlıklı ve dolgun bir cilde sahip olmak, dış görünümünüzü sadece kozmetik değil, aynı zamanda genel sağlığınızın bir yansıması olarak da gösterir. Bu hedefe ulaşmak için beslenme alışkanlıklarından günlük bakım rutinine kadar bir dizi faktöre dikkat etmek önemlidir” diyor.

  CİLTTEKİ SARKMALARIN NEDENLERİ NELERDİR?

  Peki, ciltteki sarkmalar neden olur? Askeroğlu “Sarkmalar yaş faktörüne bağlı olarak ve genç yaşlarda da genetik veya kilo alıp verme nedeniyle oluşabilir. Ayrıca, kilo alıp verme, sigara içme, UV ışınlarına maruz kalma gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak da gelişebilir. Bu faktörlerin yanı sıra hormonal değişiklikler, yetersiz beslenme, su tüketimindeki yetersizlik gibi etkenler de cilt sarkmalarını etkileyebilir. Cildin sağlığını korumak ve sarkmaları önlemek için sağlıklı yaşam tarzı tercihleri, düzenli bakım ve koruyucu önlemler almak önemli olabilir” yorumun uyapıyor.

  SAĞLIKLI  BİR CİLT İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?

  Askeroğlu, “Genel olarak salisilik asit veya laktik asit içeren ürünler cildin yenilenmesine, gözeneklerin sıkılaşmasına, cilt tonunun eşitlenmesine ve elastikiyetin artmasına yardımcı olur. Bu ürünlerdeki aktif maddeler kollajen üretimini uyararak cildinizin dolgun görünmesini destekler. Sıkı ve sağlıklı bir cilt görünümüne ulaşmak için yaşınıza ve cilt özelliklerinize uygun ürünleri içeren bir cilt bakım rutini geliştirmeniz ve bunları hem gündüz hem de gece uygulamanız önemlidir.

  BOYUN BÖLGESİNE DİKKAT!

  Özellikle boyun, sıkılığını ilk kaybeden bölgelerden biridir. Boyun ve çene bölgesini sıkılaştırmaya yardımcı olmak için özel formüle edilmiş ürünler kullanabilirsiniz. Bu işleve sahip cilt bakım maskeleri genellikle C vitamini, niasinamid ve kollajen üretimini uyarabilen ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olabilecek diğer maddeleri içerir. Cilt bakım rutininize doğru ürünleri eklemek ve düzenli kullanmak, cildinizin her yaşta daha genç görünmesini sağlayacaktır” diyor.

  - Advertisement -

  DEEP PLACE FACE LIFT NEDİR?

  Deep place face lift, kırışıklıkları gidermesi ve sarkma problemini azaltırken aynı zamanda daha iyi bir cilt tonu ve dokusu elde edilmesini hedefler. Ayrıca, çene çizgisi ve boyun kontürlerinde artış sağlayarak daha keskin bir görünüm elde edilmesini amaçlar. Artan teknoloji ve cerrahi yetenekler sayesinde, dikişler kulağın kenarından arkaya doğru devam eder ve saç hattında kalır. Böylece operasyondan sonra neredeyse hiçbir iz kalmaması amaçlanır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz