Diğer
  Ana SayfaHaberDr. Öz’den korkutucu Corona Virüs açıklaması: En çok o kişiler etkilenecek!

  Dr. Öz’den korkutucu Corona Virüs açıklaması: En çok o kişiler etkilenecek!

  -

  Corona virüs salgını hakkında konuşan Dr. Mehmet Öz, Çin’de binlerce ek Corona Virüs vakasının ortaya çıkacağını, hastalığın kuluçkada olduğunu söyledi ve Corona Virüs’ün en çok etkileyeceği kişileri tarif etti.

  Dr. Mehmet Öz pazartesi günü katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, Çin’de binlerce ek Corona virüs vakasının yakında teyit edileceğini ve Çinli yetkililer tarafından belirlenen kuluçka dönemi hakkında dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

  Pazartesi günü Çin hükümeti, virüs kaynaklı ölümlerin 80’e çıkması sebebiyle halkı evlerinde tutmak ve enfeksiyonun yayılmasını engellemek için Ay Yeni Yılı tatilini uzatma kararı verdi.

  WUHAN’DAN GELEN ZİYARETÇİLER YASAKLANDI!

  Hong Kong, virüsün yayılma yeteneğinin arttığına dair bir uyarı sonrasında, salgının ilk ortaya çıktığı şehir olan Wuhan’dan gelen ziyaretçilere girişi yasaklayacağını açıkladı. Seyahat acentelerine ülke çapında grup turlarını iptal etmeleri emredildi.

  CORONA VİRÜS SALGINININ DÜNYAYA NEREDEN YAYILDIĞI BELLİ OLDU

  - Advertisement -

  WUHAN’A UÇAK, TREN, OTOBÜS TRENLERİ İPTAL EDİLDİ!

  22 Ocak’ta Çin’in merkezindeki 11 milyon nüfuslu bir şehir olan Wuhan’a uçak, tren ve otobüs seferlerinin askıya alınmasıyla birlikte bu virüse karşı ciddi önemler alınmaya başlandı. Bu önlemler, 50 milyondan fazla insanın yaşadığı toplam 17 şehre yayıldı.

  DR. ÖZ’DEN CORONA VİRÜS AÇIKLAMASI: CORONA VİRÜS’TEN KİMLER ETKİLENİYOR?

  Dr. Öz, 80 ölümün teyit edildiğini duymanın tedirgin edici olduğunu ve yakın zamanda binlerce vakanın daha ortaya çıkmasının kesin olduğu söyledi. Dr. Öz, en genç ve en yaşlı olanların en çok etkilendiğini ve böyle viral bir salgın için bunun tipik olduğunu belirtti.

  CORONA VİRÜS BULAŞTIKTAN SONRA NE OLUYOR?

  “Çin hükümeti bugün oldukça endişe verici bir haber vererek virüsün kuluçka döneminin düşündüğümüzden çok daha uzun olduğunu söyledi” diyen Dr. Öz, yeni Corona Virüsü kapan birinin hasta olduğunu fark etmeden haftalar boyunca virüsü bulaştırabileceğini ekledi.

  Pazartesi günü paylaşılan bir videoda, Wuhan’daki Çinli bir hemşire, salgının yetkililerin açıkladığından çok daha kötü olduğunu iddia etti.

  Hemşire, “Şu anda, Wuhan bölgesi de dahil olmak üzere, Hubei eyaletinde … Çin’de bile 90.000 kişiye Coronavirüs bulaştı” dedi.

   
   

  ÇİNLİ BİLİMCİLERDEN CORONA VİRÜSÜ AŞISI İÇİN İLK ADIM

  CORONA VİRÜSÜ İÇİN KORKUNÇ SENARYO: 25 BİN KİŞİYE BULAŞABİLİR  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz