Diğer
  Ana SayfaGüzellikElektriklenmeye son!

  Elektriklenmeye son!

  -

  Dünyanın en dominant kadını dahi olsanız, saçlarınıza bir türlü söz geçiremiyorsunuz değil mi? Erkekleri bile kolaylıkla dize getiren biz kadınlar, nedense elektriklenen saçlarla bir türlü başa çıkamıyoruz. Pek çok kadının ortak problemi saç elektriklenmesi, uzman görüşü ve doğru ürünlerle sizin için artık sorun olmayacak. O saçlar dize gelecek…

  Saç elektriklenmesi sizin için sorun olmaktan çıksın diye uzmanın kapısını çaldık. Hairmafia’dan Soner Cingöz, konuyu bizim için masaya yatırdı ve muhteşem öneriler verdi.

  mart-2013-bakim-resim-2● Saçlar özellikle kış mevsimine girerken elektrikleniyor. Soğuk havalarda giydiğimiz yünlü, angora ve pamuklu giysiler de saçların elektriklenmesinde büyük rol oynuyor. Mevsimsel etkinin dışında şampuan değiştirmek de saçın elektriklenmesine sebep oluyor. Ayrıca stres (stresliyken saç kolay şekil almaz ve elektriklenir) ve ilaç kullanımının da etkisi bulunuyor.
  ● Çok nemli ortamlarda da saç kabarıyor ve elektrikleniyor. Bu durumu kontrol altına almak için havanın nemli olduğu zamanlarda bakım yaptırmak, saçın nem ihtiyacını karşılamak ve hava şartlarına göre saçı şekillendirmek, istenmeyen görünümlerin önünü kesecektir.
  ● Sampuan ve saç bakım ürünlerini seçerken içeriğine dikkat etmeniz ve saç tipinize uygun olanlarını seçmeniz büyük önem taşıyor. Eğer saçınız çok elektrikleniyorsa kullanmanız gereken şampuan konusunda dermatoloğa (testlerle sebebi tespit edilebilir) ya da profesyonel bir kuaföre danışabilirsiniz.
  ● Yanınızda saç bakım ürünü yok ve saçınız çok elektriklendiyse işte size pratik ve etkili bir çözüm: Bir çorba kaşığı limon suyunu, suyla sulandırın ve karıştırdıktan sonra saçınızı öne atarak uçlarına sürün. Bunun dışında acil durumlarda ince telli bir fırça ile fönü hafif ısıda tutarak saçınızı tarayabilirsiniz. Bu yöntemlerle saçınızı kontrol altına alabilirsiniz.

  Saç tipine uygun dermatolojik şampuanlar saçınızı kontrol altına almanıza yardımcı olur.

  ● Fön çekilirken özellikle de düzleştirme işlemlerinde eğer yüksek ısıda ve en hızlı konumda saça şekil veriliyorsa saç daha çok elektrikleniyor. Burada özellikle ince telli saçlar için önerimiz hem saçın yıpranmaması, hem de elektriklenmemesi için orta ısıda ve orta hızda saçın düzleştirilmesi; ardından da şekli soğuk modunda ve özel bakım ürünleri ile sabitlemek.
  mart-2013-bakim-resim-3
  Deran ÇETİNSARAÇ

  - Advertisement -

  Formsanté Dergisi Mart 2013 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz