Diğer
  Ana SayfaGüzellikEmface: Ağrısız, acısız gençleşme! Emface nedir, nasıl yapılır?

  Emface: Ağrısız, acısız gençleşme! Emface nedir, nasıl yapılır?

  -

  Zaman sanki eskisinden daha hızlı ilerliyor ya da yaş aldıkça insana öyle gelmeye başlıyor. Evet, belki zamana karşı koymak için elimizden bir şey gelmiyor ama yaş alırken genç kalmanın farklı yolları var. Bu amaçla her geçen gün bizlere farklı yöntemler sunuluyor. Teknolojinin en yeni buluşu ise yüz kaslarını çalıştırma prensibiyle acısız, sancısız gençleşme vadediyor.

  Yazı: Ayşe Sönmez

  Oscar Wilde’ın bir sözü vardır: “Ruh, yaşlı doğar ama gittikçe gençleşir. Bu, hayatın komedisidir. Vücut, genç doğar ve gittikçe yaşlanır. Bu da hayatın trajedisidir”. Bu çok doğru bir ifade olmasına rağmen günümüzde yaşlanmak artık bir trajedi olmaktan çıktı. Kullandığımız kozmetik veya dermokozmetik ürünlerin yanı sıra cerrahi veya cerrahi olmayan estetik sayesinde olduğumuzdan çok daha genç görünmek mümkün. Ve her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde bu yöntemlere bir yenisi daha ekleniyor, ki bunlardan biri de Emface.

  Kısaca; kırışıkları azaltmak ve yüzü sıkılaştırmak için kasları çalıştırmaya yönelik bir uygulama olarak tarif edebileceğimiz Emface, önümüzdeki günlerde oldukça rağbet göreceğe benziyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri, çok kısa sürede sonuç vermesi. Acısız ve sancısız bir işlem olması da cabası tabii. Bu ağrısız yöntemin detayları ile ilgili tüm merak ettiklerimizi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer’e sorduk.

  Emface

  - Advertisement -

  EMFACE YÖNTEMİ NEDİR?

  Yüz bölgesinde kaslarımızın daha genç, daha diri, daha kuvvetli olması hepimizin istediği bir şey. Bugüne kadar bu konuda bize yardım edebilecek bir teknoloji veya enjeksiyon mevcut değildi maalesef. Yüz yogası gibi zor, komplike ve çok tekrar gerektiren kas egzersizleri ise pek çoğumuz için uygulanabilir veya sürdürülebilir değil. İşte tüm bu sebepler bizim için Emface’i tercih edilir kılıyor.

  ÖZELLİKLE HANGİ YAŞ GRUBU TERCİH ETMELİ?

  Çok genç yaşlardan itibaren kadın, erkek herkesin güvenle ve rahatlıkla kullanabileceği bir yöntem çünkü yüz kaslarının sıkılaşması ve kuvvetinin artması her yaşta tercih edilen bir şey. Alın ve üst yanak bölgesine odaklı bu uygulamada hem kas tonusunun hem kolajen üretiminin artışı orta ve ileri yaş grubu tarafından da bu teknolojinin tercih edilmesini sağlıyor.

  UYGULAMA SÜRESİ NEDİR, KAÇ SEANS YAPILMASI GEREKİYOR?

  Bu yöntemin en önemli avantajlarından biri üç-dört gün arayla dört seans gibi çok kısa sürede işlemin tamamlanabiliyor olması. Uygulamanın ilk seansından itibaren değişimi fark eden hastalar her seans sonrasında etkinin doğru orantılı bir şekilde arttığını izliyor. Çift teknoloji sayesinde bir yandan kasların tonusunun artması ve kasılması sağlanırken diğer yandan kolajen dokunun artmasıyla deri kalitesi de yükseliyor.

  ACI YA DA SIZI VAR MI?

  Elektrotlar doğru kullanılırsa ve doğru ayarlarda yapılırsa 20 dakika süren kısa, kolay ve kesinlikle ağrısız bir uygulama aslında.

  ETKİSİ NE KADAR SÜRÜYOR?

  Etkisini çok hızlı bir şekilde gösteriyor olmasına rağmen bir yıl sonra iki-üç seans veya altı ay sonra bir-iki seans hatırlatma dozu sayesinde kalıcılığını uzun süre koruyor.

  EMFACE SONRASI HANGİ ESTETİK UYGULAMALARI YAPTIRMALIYIZ?

  Bu teknolojinin en önemli avantajlarından biri herhangi bir uygulamayı engellemediği gibi, aynı gün olmamak kaydıyla botoks, dolgu gibi her cerrahi dışı veya cerrahi estetik işlemle birlikte kombine edilebilme özelliğine sahip olması. Öte yandan farklı enerji bazlı cihazlarla birlikte kullanılması başarıyı daha da artırabiliyor.

  BU YÖNTEM SİZCE HANGİ UYGULAMANIN YERİNİ ALDI?

  Bu yöntem, teknoloji olarak yüz gençleştirmede ve yüze dinamik bir ifade sağlanmasında daha önce yapamadığımızı bize sunduğu için çok özel bir uygulama. Pek çok teknolojinin alternatifi varken Emface, bu özellikleri sayesinde günümüzde alternatifsiz bir yere sahip diyebilirim.

  DÜNYADA EN ÇOK HANGİ ÜLKELERDE KULLANILIYOR?

  Estetik alanında pek çok şeyde olduğu gibi bu teknoloji de en çok Amerika’da kullanılıyor. FDA onayı olan bu teknoloji, güvenliği ve ön planda tuttuğu hassas sonuçlar nedeniyle tüm dünyanın takdirini topluyor.

  Alın ve yanak bölgesinde kullanılıyor, peki ya göz çevresi ya da kaz ayaklarında?

  Evet, şimdilik özellikle alın ve yanak bölgelerinde kullanılıyor ancak uygulama esnasında kolajen üretimini de artırdığı için göz çevresi ve kaz ayaklarına da olumlu etkisi oluyor. Teknolojinin üreticisi olan firma halen araştırma ve geliştirme faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Çok yakında yüzün ağız çevresi ve göz çevresi gibi farklı bölgeleri için de uygulamalar çıkaracağı konusunda duyumlar alıyoruz.

  Uygulama sonrası cilt bakımında kozmetik veya dermokozmetik ürünler kullanılmalı mı?

  Nemlendirici veya cihaz performansını artırıcı kolajen içerikli ürünler topikal olarak kullanılabilir.

  EMFACE TEDAVİSİ FİYATI NEDİR?

  Bu çok yeni ve yüksek teknolojiye sahip yüz gençleştirme uygulaması Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 2.500-3.000 dolar civarında.

  Emface

  “YÜZ KASLARINA ÖNEM VERME ZAMANI!”

  Beden sağlığımız için kasların ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu uğurda vücudumuzdaki kasların daha diri ve iyi tutulması için düzenli egzersizin yanı sıra kasları çalıştırmaya yarayan cihazları da kullanmayı ihmal etmiyoruz. Peki bedenimize bu kadar önem verirken yüz kaslarımız için ne yapıyoruz?

  AŞAĞI ÇEKEN KAS, YUKARI ÇEKEN KAS

  “Yüzümüzdeki temel kas gruplarını ikiye ayırabiliriz. Bu kasların bir kısmı yüzdeki yapıları yukarı bir kısmı ise aşağı doğru çeker. Biz bu yukarı çeken kasları kuvvetlendirmeye çalışırsak, yüzümüzün yer çekimine yenik düşerek aşağıya sarkma oranını azaltabiliriz. Özellikle çokça kullanılan bir yöntem olan yüz yogası bu anlamda kasları ayırmaksızın kullanmamızı sağlayan ve genel olarak kas tonusunun güvenliğini arttıran bir egzersiz grubu. Bu uygulamanın en büyük sıkıntısı, aşağı ve yukarı çeken kasları eş zamanlı olarak kullanarak her ikisini de güçlendiriyor olması. Emface işlemi için ise sadece yukarı çeken kasları çalıştırmaya yarayan bir teknolojik yüz kası yogası diyebiliriz. Aynı zamanda içerdiği dual teknoloji ile uygulandığı bölgede kolajen üretimini de tetikler.”  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz