Diğer
  Ana SayfaHaberEstetisyenlere göre başarılı bir operasyon geçirmeyeceğinizin 8 işareti

  Estetisyenlere göre başarılı bir operasyon geçirmeyeceğinizin 8 işareti

  -

  Estetik operasyon yaptırmaya karar verdiniz ancak kliniğinize ve hekiminize ne kadar güveniyorsunuz? Etrafta bu işi uygun fiyatlara yapan birçok güvenilir olmayan yerler bulunuyor. Biz de doğru bir estetik merkezi seçip seçmediğinizi anlamanız için bazı dikkat etmeniz gereken noktaları sıraladık.

  Cilt bakımı ya da estetik… Yaptırma nedeniniz ne olursa olsun, güvenli ve rahat bir ortam için cilt bakım uzmanınıza güvenebilmelisiniz. Ne yazık ki, bu her zaman böyle olmayabiliyor. Olumsuz bir estetik deneyimi sonrasında sizi daha fazla stresli hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda cildinize de zarar verebilir.

  Cilt bakımı ya da estetik yaptırmadan önce nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmeniz için bazı maddeleri sizler için sıraladık…

  1- SADECE TEK BİR MARKANIN ÜRÜNLERİNİ KULLANMASI

  Eğer estetisyeninizin sadece bir cilt bakım ürünü kullandığını görürseniz, bu muhtemelen kötü bir işarettir. Doktorunuz yalnızca bir ürün markasına bağlıysa, seçenekler tedaviniz içinde sınırlı olacaktır.

  2- KLİNİĞİN YETERLİ HİJYEN STANDARTINA SAHİP OLMAMASI

  Odada sanitasyon sistemlerinin olmaması büyük bir tehlike işaretidir. Buna bireysel tek kullanımlık malzemeler (yüz süngerleri, pamuk/gazlı bez, yatak takımı) gibi şeyler dahildir. Ayrıca, çöp kutuları ve çalışma yüzeylerine dikkat edilmemesine ve personelin üniforma, önlük veya önlük yerine sade, gündelik kıyafetler giymesine dikkat edin. Devlet lisanslarına ve diğer eğitim sertifikalarına dikkat edin. Bunlar doğrulanmamış veya görülemiyorsa, cildinize yüz bakımı yapan eğitimsiz veya lisanssız personel olduğunu varsayabilirsiniz.

  - Advertisement -

  3- ESTETİSYENİN REÇETESİZ SATILAN ÜRÜNLERİ KULLANMASI

  Bir estetisyene gitmenin en büyük faydalarından biri, evde kullanacağınızdan daha güçlü ürünlerle tedavi ediliyor olmanızdır. Tüketiciler yalnızca evde bakım bakımı için etkili olan perakende ürünlere erişebilirken, cilt bakımı uzmanları daha hızlı, daha verimli sonuçlar elde etmek için cildin daha derin katmanlarına nüfuz edebilen tedavileri satın alabilirler. Bu yüzden basit, kolay erişilebilen ürünleri doktorunuzda görürseniz uzak durun.

  4-ESTETİSYENİN TIRNAKLARININ UZUN OLMASI

  Eğer estetisyeninizin uzun tırnakları varsa, bu bir tehlike işaretidir. Uzun tırnakların tedavi sırasında, özellikle tıkanmış gözeneklerinizin temizlendiği sırada cildi çizmesi ve zarar vermesi daha olasıdır. Cilt çizilirse, yara izi oluşması mümkündür. Ayrıca, estetisyeninizin günde birden fazla kişi üzerinde birden fazla tedavi yaptığını varsayarsak bakteriler uzun tırnakların altında daha kolay hapsolur. En iyi genel deneyim için temiz, kısa tırnakları olan bir estetisyen seçmek en iyisidir.

  5- FİYATLARIN ÇOK UCUZ OLMASI

  Ödediğinizin karşılığını alırsınız’ sözü, yüz bakımı söz konusu olduğunda bundan daha doğru olamaz. Fiyatların cazip olması sizi asla yanıltmasın.

  6- HERHANGİ BİR GİRİŞ FORMU DOLDURMANIZ İSTENMEZ

  Bir estetik operasyon planlıyorsunuz ve tıbbi geçmişinizi, sosyal geçmişinizi veya cildinizle ilgili herhangi bir şeyi gösteren herhangi bir evrak doldurmanız istenmezse, bu büyük bir sorudur. Bireysel tıbbi geçmişlerine dalmadan hiçbir hastaya herhangi bir tedavi uygulayamam. Çoğu insanın anlamadığı şey, estetik hizmetlerinde kullanılan ürünlerdeki bazı bileşenlerin, belirli ilaçları kullanıyorsanız önemli sorunlara neden olabileceğidir. Ayrıca, yüksek tansiyon, şeker hastalığı gibi aktif kontrolsüz tıbbi durumlarınız varsa, aktif kanser tedavisi görüyorsanız veya kanama bozukluklarınız varsa, bazı tedaviler uygulanmaz.

  7- RAHATINIZ İÇİN ÇABA GÖSTERİLMEZ

  Rahat çarşafları olan temiz, konforlu bir oda, müşterileri rahat tutmanın önemli bir parçasıdır. Estetisyen buna odaklanmıyorsa, muhtemelen rahatınızı umursamayan birinin elindesiniz demektir.

  8- ESTETİSYENİN MÜCEVHER TAKMASI

  Eğer estetisyeniniz yüzük ve bilezik takıyorsa, onların gerçek bir profesyonel olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Yüzükler ve bilezikler sadece tedavi sırasında yüzünüzü aşındırmakla kalmaz, aynı zamanda tedavi sırasında yüzünüze bulaşabilecek bakterileri barındırabilir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz