Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiEylül 2022 aylık burç yorumları! Aşk, para, sağlık… Burcunuzu ne bekliyor?

  Eylül 2022 aylık burç yorumları! Aşk, para, sağlık… Burcunuzu ne bekliyor?

  -

  Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz.  Peki, astroloji Eylül ayı için neler söylüyor? Formsanté Online Astroloğu Funda Koç – Astrolog Hera Formsante okuyucuları için kaleme aldı. İşte Funda Koç’un kaleminden 2022 Eylül ayı burç yorumları… 

  Yazın bitişini vurgularcasına Eylül ayı da geldi çattı ve bu Eylül ayının en önemli gökyüzü etkilerinden biri ve bizleri tüm ay boyunca etkisi altında tutmaya hazırlanan Merkür retrosu ise yine başımıza olmadık işler açacak. Merkür iletişimi, ticareti, teknoloji, anlaşmaları ve ulaşımı temsil ettiğinden ötürü bu gibi konularda bütün ay aksamalar yaşayacağız. Merkür retro zamanı her tür elektronik eşya arızalanması, maillerin mesajların olmadık kişilere gitmesi, ulaşım araçlarında tehirler aksamalar söz konusu olabilir ve ne yazık ki bu etkiler tüm burçları aynı şekilde etkileyecektir. Hemen kafalardaki sorulara da açıklık getireyim. Benim Merkür’üm retro beni etkilemez mi? Sorularını sıklıkla duyarım ve ne yazık ki o iş pek öyle çalışmıyor. Merkür Terazi burcunda retro hareketine başlayacak ve Başak burcuna kadar gerileyecek ve Başak burcunda retro hareketini tamamlayacak. Ancak sizin natal haritanızda Merkür Terazi veya Başak burcunda retro ise sizler retro etkisini pek hissetmezsiniz çünkü alışık olduğunuz enerjidir ancak diğer herkesi aynı şekilde etkileyecektir. Bu kez ilk etapta ilişkilerdeki uyum ve iletişim sorunlarına odaklanacak olan retro sonrasında iş ve günlük yaşamımızı etkileyecektir. Dolayısıyla iş ve kariyer konularında yeni girişimler veya yeni projeler için uygun zaman olmadığı gibi, yeni ilişkiye başlamak için de ne yazık ki uygun zamanlarda olmayacağız.

  Eylül ayının ingress haritası incelendiğindeyse, iletişim konularının ön planda olacağı görülüyor, öte yandan daha önceden almış olduğumuz kararları değiştirme potansiyelimiz de yine son derece olası. Ancak Eylül ayının büyük çoğunluğunda harika planlar yapacak olsak ve cesur fikirler ortaya koysak da sistem harekete geçmemizi bir şekilde engelleyecek. Evet fikir aşamasında size muhteşem görünebilir, ancak adım attığınız an motivasyonunuz kaybolabilir.

  5 Eylül tarihine geldiğimizde Venüs burç değiştirerek Aslan burcundan çıkarak, Başak burcuna geçiş yapacaktır. Hal böyle olunca Venüs Başak transiti bir de Merkür retro ile birleşince gizliden gizliye bir süredir yakın markajda olan adaylar su yüzüne çıkabilir. En önemlisi ise belki de takıntı haline getirilen ex partnerin size dönme olasılığı son derece yüksek olacaktır. Ancak Venüs Başak transitinin olumsuz bir yönü ise, mevcutta ilişkisi olanların partnerlerine fazla özveride bulunmaları ve adeta saçını süpürge etmesi olabilir. Öte yandan partnerden fazla beklentilerde bulunabilirsiniz ancak unutmayın ki hayatta mükemmel diye bir şey yoktur.

  10 Eylül tarihinde Balık burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ise ev ve aile konularında yaşanan belirsizlikleri merkezine alacaktır. Sağlık konularına dikkat çeken dolunay özellikle Boğa, Başak, Yengeç, Akrep, Oğlak ve tabii ki Balık burçlarının sağlığına ekstra dikkat etmesi gerektiğini söylüyor. Ev, aile düzeni, dolayısıyla kendi ailemizi kurmak ya da belki de dağıtmak konuları asıl gündem konuları arasında yer alacak. Neptün’ün olduğu bir alanda hayal kırıklığından bahsetmeden olmaz elbette.  Ayın 16’sında ise güneş Neptün arasında yer alan gergin açı birçoğumuzun enerjisinin düşmesine ve kendimizi biraz depresif hissetmemize sebep olacaktır. Dolayısıyla ayın ikinci yarısında bazılarımız kendilerini finansal açıdan sıkışmış hissedebilir, bazılarımız ise ilişkiler konusunda gergin enerjilerin etkisi altına girebilirler. Buradaki asıl konunun, bize verilmiş bazı vaatlerin karşılığını alamıyor olmaktan kaynaklanacağını vurgulayabilirim. Bu konu ister iş olsun ister özel hayat olsun. Kolektif alanda ise bu dönemde sel, fırtına gibi bazı doğal afetlerin de gözlenebileceğini söyleyebilirim. Ancak 23 Eylül tarihine geldiğimizde ise üzerimizdeki negatif enerjinin kalkarak adeta ilahinin desteği ile son derece olumlu gökyüzü etkileri ile bezeneceğimiz bir zaman dilimi bizleri bekliyor olacak. Dileklerimize ve düşüncelerimize dikkat etmekte fayda var çünkü ilahi ile aramızda adeta hiçbir engelin kalmadığı tılsımlı zamanlarda olacağız. Hem aile konularında hem de özel hayatınızda uyum ve dengenin sağlandığı, yapılan haksızlıkların fark edildiği zamanlardan geçiyor olacağız.

  - Advertisement -

  Son olarak 28 Eylül tarihinde Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniay ilişkilerde yaşanmakta olan iletişim problemlerini odağına alırken, iletişimlerimizde bir nevi ikna edilmeye açık bir zaman diliminde olacağız. Ancak pek de istediğimiz netleşmelerin sağlanmayacağını vurguluyor harita bizlere. Harita uranyen açıdan incelendiğinde ise özellikle kariyer alanında otorite figürleri ile yaşanacak ani gelişmelere bağlı olarak, hayatımızda bazı değişikler söz konusu olabilir. Öte yandan bazı ilişkileri de dönüştürecek olan yeniay aslında kadersel eşimize yol açmak için suları biraz bulandırıyor olacak. Sonuçta yaşadığımız ve yaşayacağımız tüm olaylar en yüksek hayrımız için yaşanıyor olacak. Bütünün en yüksek hayrına olması dileği ile.

  Koç ve Yükselen Koç

  Bu ay siz sevgili Koçlar; kariyer hayatınızda basamakları tırmanmaya başlayabileceğiniz destekleyici etkiler ile bezenmiş durumdasınız. Ancak hayatınızdaki otorite figürleri ile yaşıyor olduğunuz zorluklar bir süre daha sizi zorlayacak bunu da unutmamanızı öneririm. Aşk hayatınızda bu ay çok güzel fırsatlar yakalayabilir belki de yeni bir aşka yelken açma kararı alabilirsiniz. Mevcutta partneri olan Koçlar için ise romantizmin ateşleneceği bir ay olacak diyebilirim. Ancak öte yandan evli olan Koçların eşleri ile tartışmalar yaşama potansiyeli de göz ardı edilmemeli. Öğrenci olan arkadaşlarım için sonucunu beklediğiniz tercihlere ilişkin destekleyici bir ay olduğundan başarı vaat eden bir ay sizleri bekliyor. Ev ve aile konularında huzur sizlerle olacaktır.

  Boğa ve Yükselen Boğa

  Bu ay siz sevgili Boğalar iş ve kariyer alanında fikrinize danışılacağı ve takdir edileceğiniz şanslı zamanlardan geçiyor olacaksınız. Mevcutta iş arayışında olan Boğalar için ise bu ay yeni fırsatların kapınızı çalabilir. Yüksek öğrenim hayatı devam eden Boğalar ise bir süre daha kendinizi sıkışmış hissedeceğinizi belirtmem gerekiyor. Bu ay Marsın burcunuzda hareket ediyor olması sizleri daha gergin bir ruh haline sokabilir ve tabii ki üzerinde fazla düşünmeden riskli atılımlar yapmanıza sebebiyet verebilir dikkat etmekte fayda var. Bu ay sizin en fazla dikkat etmeniz gereken konu aşk ve ilişkiler olacaktır. Partnerinizle birbirinizi yanlış anlamaya bağlı olarak çatışma enerjisinin artacağı bir ay sizleri bekliyor. Bu sebeple dikkatli olmanızı şiddetle tavsiye etmek durumundayım.

  İkizler ve Yükselen İkizler

  Bu ay sevgili İkizler iş ve kariyer alanında çok büyük fırsatlar yakalayabilirler. Jüpiter bu ay son kez sizin kariyer evinize tekrar geliyor ve sizlere son şanslarını bahşetmeye hazırlanıyor. Retro olduğundan özellikle geçmişte kaybettiğiniz fırsatların tekrar önünüze gelişine şahitlik edebilirsiniz. Yeni iş fırsatları olabileceği gibi, bazılarınız için ise terfi imkânı doğacaktır. Eğitim hayatı devam eden İkizler bu ay biraz zorlanabilirler ve üzerlerinde baskı hissedebilirler. Bu ay finansal açıdan sorun yaşayan ve destek bekleyen İkizlerin imdadına kardeşleri ya da kuzenleri yetişebilir ve bu süreçte kardeşleriniz veya kuzenleriniz aracılığı ile tanışacağınız kişilerle aşk fırsatları yakalayabilirsiniz. Mevcutta ilişkisi olan İkizler içinse bu ay özellikle yanlış anlaşılmalar sebebi ile tansiyonlar biraz yükselebilir dikkat.

  Yengeç ve Yükselen Yengeç

  Bu ay sevgili Yengeçler her zamankinden daha duygusal olabilirsiniz. Bu ay kalp ritminiz hızlanabilir ve ilişkinizde romantizmi doruklarda yaşayabilirsiniz. Finansal açıdan ise son derece destekleyici bir ay sizleri bekliyor ve belki de kariyer alanında yakalayacağınız bir fırsat ile gelirinizde ciddi artış elde edebilirsiniz. Vermiş olduğunuz bir borç paranın geri dönüşü sebebi ile de bütçeniz ciddi oranda rahatlayabilir. İş yerinizde, yöneticilerinizin üzerinize yüklediği ekstra sorumlulukların ve verilen görevlerin hepsini zamanında tamamlayarak kendinizi ispat edeceksiniz. Bazı Yengeçler iş sebebi ile yurt dışı seyahatleri yapmak durumunda kalabilirler ve ayın ilk yarısı iş konularında fazlaca yorulabilirsiniz. Her anlamda ailenizden destek gördüğünüz bir ay sizleri bekliyor olacak ve birtakım sorunlarla karşılaştığınızda ailenize sığınacaksınız.

  Aslan ve Yükselen Aslan

  Bu ay sevgili Aslanlar, kariyer konularında daha önce attığınız adımların olumlu şekilde dönüşüne şahitlik edebilirsiniz. Özellikle ayın ikinci yarısında kariyer alanında yakalayacağınız fırsat sebebi ile ciddi gelir elde etme şansınız olacaktır. Ancak bu ay kariyer ve iş konularına fazla zaman ayırmanız aileniz ile gerilim yaşamanıza sebep olabilir. Aileniz kendilerine daha fazla zaman ayırmanızı isteyebilir bu da sizlerin üzerindeki baskıyı biraz arttıracak gibi görünüyor. İlişkiler konusunda ayın ilk yarısı sevgili Aslanlar için pek parlak geçmeyecek ne yazık ki, fakat ayın ikinci yarısı ilişki sorunlarının biraz daha üstesinden gelebileceksiniz diyebilirim. Evli olan Aslanlar bu ay eşiyle sıklıkla tartışma yaşayabilirler ancak Merkür retro etkisinde olduğumuzu unutmayın ve tartışmalarda kolaylıkla yanlış anlaşılma noktasına varacağını unutmayın.

  Başak ve Yükselen Başak

  Bu ay sevgili Başaklar kariyer alanında diğer burçlarda olduğu gibi şanslı olan burçlardan olacak. Daha önce verdiğiniz emeklerin meyvelerini bu ay yiyecek gibi görünüyorsunuz. Daha önceki işlerin takdirleri bu ay gelebilir ve bu da sizlerin kariyer merdivenlerini tırmanmanızı sağlayabilir. İş değişikliği düşünen Başaklar bu ay bu düşüncelerini hayata geçirmek adına fırsatlar yakalayabilirler. Ancak Merkür retro olacağından acele karar vermemenizi şiddetle önermek durumundayım. Kardeşlerle aranızda ufak tefek sorunlar oluşabilir bu ay dikkat. Eğitim hayatı devam eden Başaklar bu ay biraz zorlanabilir ve hatta konsantre olmakta güçlük çekebilirsiniz. İkili ilişkiler konusunda bu ay beklentinizi düşük tutmaya özen gösterin keza partnerden beklediğiniz ilgiyi göremediğinizi hissedebilirsiniz bu da sizlerde hayal kırıklığına sebep olabilir.

  Terazi ve Yükselen Terazi

  Bu ay sevgili Teraziler için iniş çıkışlı bir ay olabilir. Kariyer konularında zorlanacak nadir burçlardan birisiniz sevgili Teraziler. Çok çalışmanıza karşın hakkettiğiniz saygıyı görmediğinizi düşünebilirsiniz ve bu da sizin ufak tefek sağlık sorunları yaşamanıza sebep olabilir. Eğitim hayatı devam eden Teraziler için genel hatları ile olumlu sonuçlar elde edebileceğiniz zamanlar olurken sınavlarda başarı da elde edebilirsiniz. Aile fertlerinden beklediğiniz desteği alabileceğiniz bir ay olacak ve sizden hiçbir konuda desteklerini esirgemeyecekler diyebilirim. Aşk ve ilişki konularında desteklendiğiniz bir ay geçireceksiniz ve romantizmin artmasına sebep olacak. Ancak bu süre zarfında ilişkinizle ilgili konuları kimseyle paylaşmamaya özen gösterin. Eğer sosyal çevrenizi ya da ailenizi ilişki konularına karıştırmazsanız belki de önümüzdeki günlerde ilişkinizi evlilik aşamasına taşıyabilirsiniz.

  Akrep ve Yükselen Akrep

  Bu ay sevgili Akrepler her zamankinden daha fazla çalışmak durumunda kalabilirler ancak bu çalışmanın finansal boyutta da karşılığını alacaksınız diyebilirim. Bu ay ekip arkadaşlarınız ya da yöneticileriniz tarafından da destekleniyor olacaksınız. Bu ay ister iş için ister öğrenci olduğunuz için olsun, girdiğiniz her tür sınavın sonucu yüzünüzü güldürecektir. Jüpiter’in aşk hanenize geri dönmesi sebebi ile aşk ve romantizm alanında temelleri sağlamlaştıracak ve daha önceden kaybettiğiniz fırsatları tekrar yakalayabileceksiniz. Kısacası aşk konusunda şanslı olduğunuz birkaç ay geçireceksiniz ve unutmayın ki bu alanda ilahinin de desteği sizinle olduğundan uzun vadede evliliğe varabilir ilişkiniz. Hatta bu ay bazı Akrepler partnerleri ile ufak seyahatler planlayarak aşklarını körüklemek isteyebilirler. Ancak mevcutta evli olan Akrepler için eşleri ile gerginlik söz konusu olabilir.

  Yay ve Yükselen Yay

  Bu ay sevgili yayların zihinleri fazlasıyla meşgul olabilir. Kendinizce bazı kararlar almak isteyebilirsiniz ancak Merkür retrosunun gökyüzünü etkisi altına aldığını unutmayın ve bu dönem alacağınız kararların ileride değişebileceğini veya üzerinden geçmek zorunda kalacağınızı unutmamanızı öneririm. İş ve kariyer alanında gerçek başarıya ulaşma şansınız son derece yüksek. Bu ay kariyer alanınız için bir tetiklenme mekanizması söz konusu olacaktır. Eğitim ve sınav konularında bu ay bazı zorluklarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz ve istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Finansal alanda bir süredir kendinizi sıkışmış hissediyordunuz ve bu etki ne yazık ki bir süre daha devam edecek. Aslında sistem birikim yapmanız konusunda size sorumluluklarınızı hatırlatmaya çalışıyor. Bu ay ev ve aile ortamında birtakım huzursuzluklar görülebilir bu durum da sizlerin kendinizi evin dışına atmanıza sebep olacaktır. İlişkiler konusunda da partnerden beklediğiniz ilgiyi göremiyor olduğunuzu hissedebilirsiniz. Partnerle yanlış anlaşılmalara bağlı tartışmalar olabilir.

  Oğlak ve Yükselen Oğlak

  Bu ay sevgili Oğlaklar için önem taşımakta. Ayın ilk yarısı iş ve kariyer alanında zorlanma ihtimalini vurguluyor. Ayın ikinci yarısında ise kariyer alanında bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu arada arkanızdan söylenmiş bazı sözlerin kulağınıza gelmesi de söz konusu olacaktır. Bu ay kariyer alanında yaşadığınız sorunlar sizleri bazı kararlar alma noktasına itse de Merkür’ün retro hareketinde olduğunu unutmamanızı öneririm. Bu ay ikili ilişkiler konusunda oldukça hareketli geçecek, ancak bir miktar çatışma enerjisinin açığa çıkması da söz konusu olacaktır.  Bu durum ay sonunda ilişkiniz konusunda kendinizi biraz yorgun hissetmenize sebep olabilir. Ev ve aile düzeni noktasında sorun görünmüyor ve hatta uyumlu gelişmeler söz konusu olacaktır. Aile içerisinde birtakım huzursuzluklar yaşanıyorsa da bu sorunların çözüleceği bir ay sizleri bekliyor. Özellikle ikili ilişkiler konusunda aslında sizler geleceğinizi sorgulayacaksınız ve gelecek vaat etmeyen ilişkiler konusunda karar vermek isteyeceksiniz.

  Kova ve Yükselen Kova

  Bu ay siz sevgili Kovalar için kariyer konularında olumlu bazı gelişmeler söz konusu olacaktır. İş konularında bazı fırsatlar yakalamanız söz konusu bu da sizlerin gelirlerine katkı sağlayacaktır. Bazı öğrenci okurlarım için yurt dışı eğitimine ilişkin bazı gelişmeler ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bazı okurlarım ellerindeki finansal birikimlerini bir taşınmaza yatırmak isteyebilirler ve ev ya da arsa sahibi olmak isteyebilirler. Jüpiter önümüzdeki birkaç ay size finansal geliriniz noktasında son şanslarını bahşetmeye hazırlanıyor. Bu ay özellikle ikili ilişkiler noktasında en fazla sizler zorlanabilirsiniz. Merkür retro sizi ilişkiler konusunda biraz fazla zorlayacak. Bazı yanlış anlaşılmalar sebebi ile tartışmalar söz konusu olabilir. Ancak ilişkisi olmayan okurlarım ise geçmişte kalan ex partnerlerin dönüşüne şahitlik edebilirler. Evli olan okurlarım ise eşleri ile biraz zorlanacakları bir ay geçirebilirler.

  Balık ve Yükselen Balık

  Bu ay sevgili Balıklar için bazı değişikliklerin söz konusu olduğu bir ay olacak. İş ve kariyer alanında başarı sizden yana olacak ve bazı gelişmeler yüzünüzü güldürebilecek. Bir süredir ilişki konularında zorlandığınız zamanlardan geçtiniz ve artık sona yaklaştınız. Birkaç ay içerisinde mevcut ilişkinizi daha kalıcı noktaya taşıyabilirsiniz. Devlete ilişkin sınava girecek olan okurlarım varsa başarı elde etme imkanları söz konusu. Ancak öte yandan ev ve aile içerisinde bazı tartışmalar görülebilir ve bu da sizlerin ay sonunda kendinizi yorgun hissetmenize sebep olabilir. İlişkiler konusunda karışık bir ay olacak. Mevcutta ilişkisi devam eden okurlarım için bu ay yanlış anlaşılmalar ve belki de kıskançlığa bağlı çatırdamalar görülebilir. Evli olan okurlarım ise ayın ilk yarısında yine eşleri ile bazı sorunlar yaşayabilirler ve tartışmalar görülebilir. Ayın ikinci yarısında ise bu tartışmalar durulacaktır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz