Ana Sayfa Fitness FITNESS DÜNYASINDAN EN SON HABERLER…

FITNESS DÜNYASINDAN EN SON HABERLER…

Kısa kısa…
● Reebok yenilikçi, topluluk odaklı güç ve kondisyon programı olan CrossFit ile bir araya geldi. Reebok CrossFit ONE’ın temel amacı fitness’ı yaygınlaştırmak ve geniş kitlelerin egzersiz yapmasını sağlamak.
● Nike, “We Run İstanbul” etkinlikleri kapsamında sporseverleri 1 Ekim Cumartesi günü saat 17.00’da Parkorman’da, 8 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’da Fenerbahçe sahilinde koşmaya davet ediyor.
● Life Fitness; Virtual Trainer adlı egzersiz paylaşım sitesinde iPhone’dan ücretsiz indirebileceğiniz bir aplikasyon geliştirdi. Uygulama sayesinde gün boyu yaptığınız aktiviteleri artı puan hanenize kaydedebiliyor, nasıl bir gelişme kaydettiğinizi ve antrenman geçmişinizi görebiliyor, egzersiz sonuçlarınızı Facebook’ta yayınlayabiliyorsunuz.

Haftada 1 gün 25 dakika!
Klasik yöntemlerle yapılan egzersizlere teknolojik yenilik getiren Fit In Time, haftada 1 gün sadece 25 dakikada hem metabolizmanızı hızlandırmayı hem de yağ yakıp kas yoğunluğunuzu artırmayı vaat ediyor. İstanbul’daki ilk şubesini geçtiğimiz ay Etiler’de açan Fit In Time’da Almanya’da geliştirilen Miha Bodytec isimli yeni bir teknoloji kullanılıyor. Bu teknoloji, vücuttaki tüm ana kas gruplarını aynı anda aktive ederek; kan dolaşımını, kalori yakımını, hormonal ve enzimsel salınımı hızlandırıyor. Uygulamada ise, üzerinde her kas grubuna yönelik pedlerin olduğu özel bir ceket giyiliyor ve bu ceket cihaza bağlanıyor. Kişi 25 dakikalık program boyunca eğitmenle birlikte müzik eşliğinde eğlenceli aerobik hareketleri yapıyor. Bu yeni egzersiz yöntemini dilerseniz ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz.

Formsante Dergisi Ekim 2011 Sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here