Diğer
  Ana SayfaRöportajGözü kara bir yanım var

  Gözü kara bir yanım var

  -

  CNN Türk’te İşte Hayat ve Özel Sektör programlarını sunan Merva Ulusoy, 10 parmağında 10 marifet olanlardan. Çocukluğundan beri yapmadığı spor yok. Kar kayağı, su kayağı, wakeboard, yamaç paraşütü v.s. Buna kimi zaman hafta sonları Volkan Işık’la ralli çalışmak da dahil. Ulusoy, bunu biraz da gözü kara olmasına bağlıyor… Yeşim Nur

  Onu birkaç aydır CNN Türk'te cumartesi günleri yayınlanan, İş Bankası'nın sponsor olduğu "İşte Gündem"programında izliyoruz. Hatta geçtiğimiz günlerde bu programa bir ek program Özel Sektör eklendi. Sözünü ettiğimiz kişi Merva Ulusoy. Programlarında Türkiye'deki iş hayatının nabzını yokluyor, başarılarıyla öne çıkmış isimleri sosyal hayatlarıyla, farklı yönleriyle ekrana getiriyor. 9 kişilik bir ekiple çalışan Ulusoy, bunu yaparken de herkesin sormadığı ya da sormaya cesaret edemediği soruları soruyor. Onların gizli sırlarını ortaya çıkarmaya çalışıyor.
  Avusturya Ticaret Lisesi'nin ardından Viyana'da pazarlama okuyan, ardından Londra'da MA, Cenevre'de MBA yapan Merva Ulusoy Boston'da United Parcels Service, İstanbul'da Pars McCann ve Lowe Adam gibi şirketlerde çalışmış. 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin danışmanı olarak görev yapmış. Daha sonra bir süre aile şirketinde pazarlama ve halkla ilişkiler alanlarında çalışmış. Şimdi 3.5 yaşında olan kızı Meyra dünyaya geldikten sonra iş hayatına bir süreliğine ara vermiş. Bu ay sizi ekranın gerisindeki, günlük hayattaki Merva Ulusoy'la buluşturuyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse çok eskiden, okul yıllarından tanıştığımız için röportajı yaparken sizli-bizli olamadık. Bu arada röportaj sırasında fark ettim ki benim de hakkında bilmediğim çok şey varmış.

  Bir dönem reklamcılık sonra aile şirketinde pazarlama ve halkla ilişkiler… Medyaya girmeye nasıl karar verdin?
  Hamile kalınca işi bırakmıştım, kızımı doğurdum. Kızım Meyra şimdi 3.5 yaşında. CNN Türk'e eylülde başladım. Atlanta'da çalıştığım dönemden CNN'e bir sempatim vardı zaten. Başka kanallardan da teklif vardı ama CNn'in haber kanalı olması tabii ki çok önemli. Geçen yazdan beri değişik reklam şirketlerinden, TV şirketlerinden hep teklifler geliyordu. Tam böyle kafama uyanını bulamadım bir türlü. Ne kanal olarak ne konu içeriği olarak. Ta ki genel müdürümüz Efe Önbilgin iş dünyasıyla ilgili böyle bir program teklifi yapıncaya kadar. Sonuçta en ciddi çalışan müesseselerin başında geliyor CNN Türk. Onun için pozitif yaklaştım. Kızım yuvaya başlasın ben de işe başlayacağım diyordum. Kızımın okula başladığının haftasına ben de işe başladım gerçekten. Belki de zaman tam denk düştü.

  İş hayatına yaklaşık 4 yıl ara vermek zor gelmedi mi?
  Ben çok kararlıydım. New York'ta doğurdum kızımı. Giderken artık her şeyi bıraktım, her şeyden elimi eteğimi çektim. Döndükten sonra da "Kızım büyümeye başlayıncaya kadar çalışmayacağım" dedim. Çünkü o yılları geri gelmiyor çocukların. Anne ve çocuk ilişkisi de ilk yaşlarında çok önemli.
  Medya yoğun bir iş. Gündelik hayatını nasıl etkiledi, kızına yeterince vakit ayırabiliyor musun?
  Kızımın okula başlamasını iş hayatına full time dönmek için istemiştim. Çünkü bu iş part time yapılacak bir iş değil. Kızım zaten sabah okula gidiyor öğleden sonra saat 16.30 gibi ancak geliyor. Ben de eğer akşam çekimim yoksa, çok geç kalmamaya çalışıyorum. Eskiden belki kantite olarak çok fazla vakit geçiriyordum. Şimdi akşam yatıncaya kadar daha az vaktimiz var ama daha kaliteli bir zaman geçirip, onunla birlikte paylaşmaya çalışıyorum…


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz