Diğer
  Ana SayfaGüzellikCilt BakımıGünlük hayatı değiştirmeden leke tedavisi mümkün!

  Günlük hayatı değiştirmeden leke tedavisi mümkün!

  -

  Cildimizde hormonal faktörler  veya dış etkenlerle yıllar içinde lekeler oluşabiliyor. Cilt renginde meydana gelen bölgesel değişiklikler zamanla kişiye rahatsızlık verebiliyor. Medikal Estetik Hekimi Dr. Tolga Şahin lekelerin oluşumunu ve bu sorundan kurtulmanın yollarını anlattı.

  LEKE TEDAVİLERİNDE BAŞARI ORANI ARTTI

  Leke tedavileri son yıllarda bilimsel verilerin artması ile farklı bir boyut kazandı. Artık nedene yönelik tedavilerle daha başarılı olmaya başladık. Cildimizin temel rengini oluşturan melanosit isimli renk hücreleri zaman içerisinde cildimizi korumak için melanin denilen renk pigmentlerinin salınımını arttırıyor. Bu da leke oluşumuna sebep oluyor.

  LEKE OLUŞUMUNDA ÇOK FAZLA FAKTÖR ETKEN

  Leke oluşumunda, cildimizin uğradığı travmalar, güneş ışığı ve UV ışınlar, kuru ve soğuk hava, hormonlarımızın etkileri yıllar içerisinde birikerek etkili oluyor. Ciltteki melanin birikimi şemsiye gibi davranarak, cildin alt katmanlarına UV ışıkların ve güneş ışınlarının geçmesini azaltmaya çalışıyor. Bu şekilde oluşan lekeler ya cildin yüzeyinde yer alır veya daha derinler de bulunabilir. Yapılacak tedavilerde lekenin genişliği, yüzeysel olup olmaması ve leke oluşumunu başlatan faktörler göz önüne alınmalıdır.

  GÜVENİLİR VE ETKİN TEDAVİ ÖNEMLİ

  Günümüzde leke tedavisindeki amaçlardan en önemlisi lekeyi tedavi ederken yeni oluşumların önüne geçmektir. Hem güvenilir hem de etkin tedaviler önceliğimiz oluyor.  Bu noktada daha yüksek depigmentasyon (renk açıcı) etkinliği, tedavi sırasında daha fazla konfor ve daha düşük repigmentasyon (lekenin yeniden oluşumu) riski hedeflenir.

  MELANİN ÜRETİMİNİN AZALMASINI SAĞLAMAK MÜMKÜN

  Leke tedavisinde başarıyı arttıran yüzeysel uygulamalarda kombinasyon tedavileridir. Bunu bizlere hazır ürün olarak sunan Cosmelan  leke maskesi, farklı depigmentasyon (leke açıcı) ajanlarının kombinasyonunu içeren kimyasal bir soyma işlemidir. Bu ajanlar tirozinaz enzimlerini inhibe ederek ciltte melanin üretimini azaltmaya yardımcı olur. Melanin, cildin koyulaşmasından sorumludur, bu da güneşe maruz kalma nedeniyle kahverengi lekelerin oluşmasının yanı sıra hormonlardan etkilendiğinde melazma oluşumuyla sonuçlanır.

  - Advertisement -

   BU MASKE HANGİ LEKELER İÇİN UYGULANABİLİR?

  Melazma (yaygın lekeler) veya koalezma (gebelik dönemi oluşan lekeler), kahverengi lekeler, lekeli Cilt (Çil) , Hiperpigmentasyon (leke artışı), foto hasarlı cilt, yaşlanmış cilt ve lazer sonrası, soyma sonrası hiperpigmentasyonun önlenmesi tedavilerinde kullanılabilir.

  KULLANIMI KOLAY MI?

  Kolay kullanım avantajı kişilerin kendilerini güneş ve dış etkenlerden korudukları sürece kalıcı ve devam ettirilebilir sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur.  10-14 saat ciltte kalan ilk maske uygulaması ile önemli oranda yüzeysel lekeler enzimatik kimyasallar ile temizlenebiliyor. Bu uygulamanın ardından devam edecek 4-6 aylık enzimatik leke tedavisi yeni leke oluşumlarının karşısına geçmekle beraber günlük hayatı olumsuz etkilemeden devam ettirmemizi de sağlayabiliyor.

  Günlük hayattan taviz vermeden elde edilen etkili bu tedavi yönteminin bir hekim tarafından takip edilmesi gerekmektedir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz