Diğer
  Ana SayfaTrendHAYATI KOLAYLAŞTIRIN!

  HAYATI KOLAYLAŞTIRIN!

  -

  Hayat, sabahtan akşama kadar ofiste ve evde bizi uğraştıran yüzlerce detayla dolu. Teknolojik yaşamın getirdiği hıza ayak uydurmak ve yaşamı kolaylaştırmak adına sizin için hazırladığımız “işin püf noktası” rehberi, detayları sorun olmaktan çıkaracak.

  AYTAÇ ÖZKARDAŞ [email protected]

  Çalışma odasında
  DEV KABLOLARLA SAVAŞIN!

  Laptopunuz çok ısınıyorsa
  Masa üstünde duran dizüstü bilgisayarlar bir süre sonra çok fazla ısınır. Bunu engellemek için dizüstü bilgisayarınızın alt köşelerine birer post-it tutamı yerleştirin. (Küçük boy post-it'ler daha çok işe yarıyor) Bu, hava akımını sağlayarak kabloların fazla ısınmasını engeller.

  Kabloları düzenli saklayın…

  - Advertisement -

  Problem: Elektronik aletlerin sayısı arttıkça evde saklamak zorunda kaldığımız kablo sayısı da hızla artıyor. Bir süre sonra ne neyin kablosuydu hatırlamak bile imkansız hale geliyor.

  Çözüm: Biten kağıt havlu ruloları ya da streç film rulolarını atmayın, kablolarınızı düzenlemekte kullanın. Düzgün bir şekilde sardığınız kabloyu rulonun içine yerleştirin ve üzerine de neyin kablosu olduğunu yazmayı unutmayın: yazıcının ara kablosu, fotoğraf makinesinin kablosu vs. vs…

  KLAVYE TEMİZLİĞİ

  Evinizi elektrik süpürgesiyle süpürürken klavyenizde biriken kirleri de emdirin. Ama tabi bunun için süpürgenizin küçük fırça aparatlarından yararlanmalısınız. Ayrıca temizlik maddelerini kesinlikle direkt olarak klavyenize değil, temizliği yapacağınız beze sıkın.

  Fazlalıkları kaldırın

  Problem: Yeni laptopunuz pek şık, pek ince. Ancak orasına burasına bağladığınız kablolar masanızın yarısını kaplıyor.
  Çözüm: Bilgisayarınızın çevresindeki kabloları yok etmek istiyorsanız şu linke bir göz atın:
  www.bluelounge.com/
  spacestation.php. Sitede online alışveriş de yapabiliyorsunuz.

  Haberin devamı 2008 Temmuz sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz