Diğer
  Ana Sayfaİlişkiİlk buluşmada mutlaka yapmanız gereken 10 davranış

  İlk buluşmada mutlaka yapmanız gereken 10 davranış

  -

  İlk buluşmadan korkmanıza gerek yok. Heyecanınıza yenilmeyin ve ilk buluşmada yapmanız gerekenler konusunda sizlere vereceğimiz taktiklere bir göz atın. Unutulmaz bir ilk buluşma için gereken her şey yazımızda…

  İlk buluşma için biraz heyecanlı olmak güzeldir, fakat sizi strese sokan bir endişeye dönüşmeyen tatlı bir heyecan olarak kalması daha iyi olur. Karşı tarafta bırakacağınız ilk izlenim olumlu olursa, bir sonraki görüşmenin olacağından emin olabilirsiniz. Şimdi, heyecanınızı bir kenara bırakın ve sizler için anlatacağımız ilk buluşmalarda yapılması gerekenler listemize göz atın.

  Etkili bir ilk buluşma için yapmanız gerekenleri 10 madde şunlardır:

  1. Giyiminize özen gösterin
  2. Dakik olun
  3. Telefonunuzu bırakın
  4. Eski sevgilinizden bahsetmeyin
  5. Gizemli olun
  6. Parfümü abartmayın
  7. Nazik olun
  8. Hazırlıklı olun
  9. Doğru iletişim önemlidir
  10. Hesabı ödemeyi teklif edin

  GİYİMİNİZE ÖZEN GÖSTERİN

  Biriyle ilk kez buluşuyorsanız, giydiğiniz kıyafetler mutlaka özenli olmalıdır. Kıyafetlerinizin temiz ve ütülü olmasına özen gösterin. Göz yormayan renkler tercih ederek rüküş bir görüntüden kurtulabilirsiniz. Bunun yerine birbiriyle uyumlu renkler kullanarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Kıyafet seçimi yaparken aşırıya kaçmamaya dikkat edin, böylece daha sade ama etkili bir şıklık yakalayabilirsiniz. Ayrıca kıyafetleriniz içinde rahat ederseniz, bu hareketlerinize de yansır ve böylece karşınızdakiyle daha rahat iletişim kurabilirsiniz.

  - Advertisement -

  DAKİK OLUN

  İlk buluşmada ne yapılmalı sorusunun belki de en önemli cevaplarından birisi, dakik olmaktır. Kimse bekletilmekten hoşlanmaz. Kendinizi karşınızdakinin yerine koyun ve buluşma saatine zamanında gidin. Böylelikle, olumlu bir ilk izlenim oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.

  AYRILIK ÇANLARINI GÖSTEREN İŞARETLER

  TELEFONUNUZU BIRAKIN

  Son yıllarda, telefon vazgeçilmezlerimizin arasında yer alıyor. Fakat ilk buluşmada iyi bir izlenim vermek istiyorsanız, görüşmeniz sırasında telefonunuzla vedalaşın. Bu davranış karşınızdaki kişiye saygınızı gösterir. Hiç kimse, önemli bir konuşmanın ortasında telefonuyla ilgilenen biri ile vakit geçirmek istemez. Telefonunuzu bırakın ve partneriniz ile hoş bir sohbet ortamı yaratarak birbirinizi daha iyi tanıyın.

  ESKİ SEVGİLİNİZDEN BAHSETMEYİN

  Sevgiliyle ilk buluşma sırasında asla yapılmayacakların başını bu madde çekiyor. Birbirinizi tanımak için konuşacağınız onlarca konu varken, eski sevgililerden bahsetmemenizi öneririz. Karşınızdaki kişi merak edip sorarsa, fazla ayrıntıya girmeden bahsedebilirsiniz. Yine de çok uzatmadan başka konulara geçerek, tatsız bir ortam oluşmasına engel olabilirsiniz.

  GİZEMLİ OLUN

  Karşınızdaki insanın daha ilk buluşmadan bütün hayatınız hakkında her ayrıntıyı bilmesine gerek yok. Bazı şeyleri zamana bırakarak hoş bir gizem yaratabilir, ikinci buluşmanın kapılarını aralayabilirsiniz.

  ‘BAŞKASINA AŞIK OLDUM BEN GİDİYORUM’

  PARFÜMÜ ABARTMAYIN

  Temiz olmak ve güzel kokmak tabii ki önemlidir fakat fazlası zararlı olabilir. Hafif ve mevsime uygun bir parfüm ile unutulmaz bir etki yaratabilirsiniz. Fazla abartmadan kararında bir koku, istediğiniz etkiyi yaratmanız için yeterli olur.

  NAZİK OLUN

  Buluşmak için seçtiğiniz mekan kadar, sizin oradaki davranışlarınız da oldukça önemlidir. Size hizmet eden garsonlara kesinlikle kaba davranmayın.

  HAZIRLIKLI OLUN

  Genelde ilk buluşmalarda heyecandan ne konuşacağımızı bilemeyiz. Bu duruma düşmek istemiyorsanız, konuşabileceğiniz konulara hazırlık yapabilirsiniz. En son okuduğunuz kitap, izlediğiniz dizi veya film iyi bir muhabbet başlatıcı olabilir.

  DOĞRU İLETİŞİM ÖNEMLİDİR

  İlk buluşmada nasıl davranılmalı merak ediyorsanız bu maddeye oldukça dikkat etmelisiniz. Doğru iletişim karşınızdaki kişiyi tanımak için önemli bir noktadır. Sadece yanıt vermek için değil gerçekten karşınızdakini tanımak için dinleyin. Sözünü kesmeden sonuna kadar dinleyerek, yavaş ve tane tane konuşarak sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz.

  HESABI ÖDEMEYİ TEKLİF EDİN

  Hesap geldiği zaman tuvalete kaçmak yerine, elinizi cebinize atın. Karşınızdaki kabul etmeyecek olsa bile, hesabı ödemeyi veya en azından paylaşmayı teklif edin.

  ALDATMAK YALNIZ CİNSELLİKLE OLMUYOR  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz