Diğer
  Ana SayfaGüzellikMeme estetiği konusunda doğru bilinen 7 yanlış

  Meme estetiği konusunda doğru bilinen 7 yanlış

  -

  Estetik meme ameliyatı olan kadınların sayısı giderek artıyor. Her kadını ilgilendiren meme estetiği ameliyatlarıyla ilgili Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrah Op. Dr. Özgür Hürkal doğru bilinen yanlışları anlatıyor…

  YANLIŞ: MEME BÜYÜTME SONRASI EMZİRMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR

  DOĞRU: Meme büyütme operasyonunda kullanılan silikon protez; hastanın memesinin yapısının ihtiyacına göre kas altı plana , Pektoral kas Fasyası(zarı) altına veya meme dokusunun hemen altına konulabilmektedir. Meme büyütme ameliyatında Meme dokusuna zarar vermememiz ve cerrahi esnasında direk meme dokusunu görmememizden dolayı hastaların emzirmesinde herhangi bir problem olmamaktadır

  YANLIŞ: SİLİKON PROTEZLER KANSER YAPAR

  DOĞRU: Meme protezlerinin meme kanseri  yaptığına veya meme kanseri riskini artırdığına dair herhangi bir bilimsel yayın bulunmamaktadır. Bununla birlikte silikon implantların son yıllarda meme bölgesinin Anaplastik Büyük Hücreli lenfoma yaptığına dair bilimsel yayınlar olmakla birlikte bu risk yüz bir de 1,2-1,4 civarındadır. Ayrıca bu durumdan yüzey yapısı büyük pürtüklü (makro texture) olan protezler sorumlu olup yüzeyi çok küçük- mikro pürtüklü (mikro texture) veya pürtüksüz protezleri kullanarak zaten çok düşük olan riski neredeyse sıfırlamaktayız. 

  YANLIŞ: SİLİKON-PROTEZ-İMPLANT DOĞAL GÖRÜNMEZ

  DOĞRU: Hastanın meme dokusuna uygun cerrahi teknik seçimiyle  gayet doğal sonuçlar elde etmek mümkündür 

  YANLIŞ: MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI SADECE GÖRSEL GÜZELLİK İÇİN ÖNEMLİDİR!

  - Advertisement -

  DOĞRU: Büyük meme hastada omuz ,sırt ve boyun ağrılarına yol açmaktadır. Özellikle bazı hastalar büyük meme yüzünden boyun fıtığı olmaktadır. Bu nedenle büyük memesi olan bir kadına yapacağımız meme küçültme operasyonu; görsellik için olduğu kadar aynı zamanda sağlık için yapılan bir operasyondur. 

  YANLIŞ: MEME AMELİYATLARI SONRASI İYİLEŞME UZUN ZAMAN ALIR

  DOĞRU: Meme ameliyatları sonrasında hasta 10-15 günde günlük yaşantısına ve işine geri dönebilmektedir. Aktif  Spor yapan hastalarımız spora 6-8 haftada dönebilmektedir.

  YANLIŞ: SİLİKONLAR KOLAYCA PATLAR VE YIRTILIR

  DOĞRU: Meme büyütme ameliyatlarının yapılmaya ilk başladığı 30 sene ve öncesindeki kullanılan silikon implantların içerisi sıvı dolu olması sebebi ile bu tarz problemler olabilmekteydi fakat artık içerisi jel dolu olan yeni nesil silikon implantlar kullanılmakta olup bu implantlarda böyle bir risk söz konusu değildir. 

  YANLIŞ: MEME ESTETİĞİ İZSİZ OLABİLİR

  DOĞRU: Her cerrahi iz bırakmakla birlikte bu izler ilk zamanlar belli olup 4-6 ay arasında belli belirsiz hale gelmektedir. Bununla birlikte plastik cerrahlar  bu izleri meme altı bölgesi, koltuk altı gibi bölgelere saklamaktadır bu sayede hastalarımız uzun dönemde iz ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamaktadır. 

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz