Diğer
  Ana SayfaHaberUsta sanatçı Özkan Uğur'un hastalığı neydi?

  Usta sanatçı Özkan Uğur’un hastalığı neydi?

  -

  Hafta sonu herkesi yasa boğan bir haber geldi… Kaygısızlar’dan MFÖ’ye… Türk müziğinin usta ismi, müzisyen, oyuncu Özkan Uğur 69 yaşında hayatını kaybetti. Peki, Özkan Uğur’un hastalığı neydi? Gelin detaylarına birlikte göz atalım…

  BAKAN KOCA: BU SESİ UNUTMAYACAĞIZ, ÇOK ÜZGÜNÜZ

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hafta sonu paylaştığı mesajda uzun süredir kanser tedavisi gören oyuncu ve müzisyen Özkan Uğur’un hayatını kaybettiğini duyurdu.

  Bakan Koca açıklamasında şunları söyledi;

  “Sevgili Özkan Uğur’u kaybettik. Her kulak verene dost ve kaynağı gönül olagelen bu sesi unutmayacağız. Çok üzgünüz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

  ÖZKAN UĞUR’UN HASTALIĞI NEYDİ?

  • 2013 yılında lenfomaya yakalanan Özkan Uğur, yapılan tedaviler sonucunda hastalığı atlatmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Özkan Uğur’un yoğun bakımda yattığı haberleri gelmişti.
  • Özkan Uğur, Temmuz 2020’de yaptığı bir paylaşıma, “İkinci kez karşılaştığım bu maçtan da galip çıktım. Dualarınız, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Yakında konserlerimizde görüşmek üzere Herkese sağlıklı günler dilerim. Sevgilerle” notunu düşmüştü.
  • 2 yıl sonra, 2022’de hastalığının tekrar nüksettiğini duyurmuştu. Özkan Uğur o dönem şunları söylemişti. “Eski rahatsızlığım tekrarladığı için akıllı ilaç tedavisine başladım. Bu süreçten en faydalı sonucu almak adına bir süre kalabalıktan ve yorucu tempodan uzak kalmam gerekiyor. Bu nedenle konserlerimizi bir müddet ertelemek durumundayız. En kısa sürede buluşmak ümidi ve sevgilerimle” ifadelerini kullanmıştı.

  Özkan Uğur'un hastalığı

  - Advertisement -

  FUAT GÜNER AÇIKLAMA YAPMIŞTI

  MFÖ grubunun bir diğer üyesi olan Fuat Güner, yakın arkadaşının sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Özkan Uğur’un 3 aydır yoğun bakımda olduğunu doğrulayan Güner, “Kemoterapi aldığı için böbrekleri ve ciğerleri çok zorlanıyor. Ciğerlerine müdahale edildi ve bir miktar su çekildi. Ama doktorlarından aldığımız bilgiye göre 4-5 gün içerisinde dostumdan güzel haberler alacağız” demişti.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz