Diğer
  Ana SayfaHaberRamazan Bayramı'nda (13-14-15 Mayıs 2021) marketler açık mı?

  Ramazan Bayramı’nda (13-14-15 Mayıs 2021) marketler açık mı?

  -

  Türkiye’de koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan 17 günlük tam kapanma, Ramazan Bayramı’nda da (13-14-15 Mayıs) devam ediyor. Bu sürede en çok merak edilen konulardan biri de marketlerin bayram süresince açık olup olmadığı… Peki, Ramazan Bayramı’nda marketler açık mı? Arife günü ve bayramda market, manav, kasap ve bakkallar açık olacak mı? Hangi saatler arasında açık olacak? İşte yanıtı…

  RAMAZAN BAYRAMI’NDA MARKETLER AÇIK MI?

  Ramazan Bayramı’nda (13-14-15 Mayıs) marketler açık olacak. Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde olduğu gibi 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermesi bekleniyor.

  AREFE GÜNÜ MARKETLER AÇIK MI, SAAT KAÇA KADAR AÇIK? 

  Arefe günü tam kapanma süreci içerisinde yer aldığı için Arefe gününde marketlerin yine 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermesi bekleniyor.

  BAYRAM’DA MARKET, MANAV, KASAP, TATLICI AÇIK MI?

  İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi’nde, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

  bayramda marketler açık mı

  - Advertisement -

  MARKETLERE KİMLER GİDEBİLİR?

  30 Nisan – 16 Mayıs tarihleri arasında, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların markete gitmeleri yasaklanırken bu yaş aralığı haricinde 10:00-17:00 saatleri arasında market şubelerinden vatandaşlar ihtiyaçlarını temin edebilecek.

  PAZAR GÜNLERİ ZİNCİR MARKETLER KAPALI MI?

  30 Nisan – 16 Mayıs tarihleri arasında haftanın 7 günü boyunca marketler 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Pazar günü zincir marketler kapalı olurken bakkal, kuruyemişçi, kasap gibi işletmeler açık olacak ve hizmet vermeye 10:00-17:00 saatleri arasında devam edecek.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz