Diğer
  Ana SayfaPsikolojiRüya TabirleriRüyada ağlama nedir? Rüyada ağlamak ne anlama geliyor?

  Rüyada ağlama nedir? Rüyada ağlamak ne anlama geliyor?

  -

  Gözyaşları, bir kişinin duyguları hakkında çok şey anlatır. İnsanlar, gözyaşlarını duygularla tetikleyebilen tek canlılardır ve insanı ağlatan tek şey hüzünlü duygular değildir. Birçok insan mutluyken ya da sinirliyken de ağlayabilir. Güney Florida Üniversitesi’nde duygu araştırmacısı ve psikoloji profesörü Jonathan Rottenberg TIME’a yaptığı bir açıklamada “Ağlamak, kendinize ve diğer insanlara, en azından geçici olarak başa çıkma yeteneğinizin ötesinde önemli bir sorun olduğuna dair sinyaller veriyor” diyor. Bir araştırma ise aynı duyguları rüyalarımızda da deneyimlediğimizi ve bilinçli olarak onlardan kaçınamadığımız için genellikle daha belirgin olduklarını buldu, bu nedenle bazen rüyalarımızda ağlamamız şaşırtıcı değil. Peki rüyada ağlama ne anlama geliyor? Rüyada hüngür hüngür, hıçkırarak ağlamak nedir? Rüyada sessizce ağlamak ne anlama geliyor? Ağlarken gözünden yaş gelmemesi ne anlama geliyor? İşte rüya tabirlerine göre rüyada ağlamanın yorumları…

  RÜYADA AĞLAMAK NEDİR? NE ANLAMA GELİYOR?

  • Psikolojik olarak rüyada ağladığını görmek, duygularınızı genel olarak birine veya insanlara ifade etmek istediğiniz anlamına gelebilir. Bu, bastırılmış öfke, keder, sevinç, ıstırap veya olabilir. İçinizdeki duygular, bir çıkış bulamadığınızda sizi boğabilir ve bu nedenle rüyada gözlerinizin yaşlandığını görebilirsiniz.
  • Birinin sözleri veya eylemleri sizi incittiyse, rüyanızda ağlayarak kederinizi ifade ettiğinizi görebilirsiniz. Aynı zamanda, doğası gereği duygusal bir insan olduğunuz anlamına da gelebilir.
  • Rüyada ağlamak, sizin için en önemli olan insanlarla duygularınızı veya endişelerinizi paylaşma zamanının geldiğini de gösterebilir. Durum böyle değilse, bu tür rüyalar depresyonda olduğunuzu da gösterebilir. Ve depresyonu aşma yolunda çalışmalısınız.

  rüyada ağlamak

  YourTango ise rüyada ağlamanın farklı anlamlarını şöyle paylaşıyor:

  1. Rüyada Kendinizi Ağlarken Görmek

  Kendinizi bir rüyada ağlarken görürseniz, önce nasıl ağladığınızı fark etmeniz önemlidir.

  Yüksek sesle ağlamak genellikle kötüye işarettir. Bu, hayatta çalışmakta zorlandığınız özellikle acı verici bir dönemden geçtiğiniz anlamına gelir.

  - Advertisement -

  Sessiz ağlama ise iyi bir güç işaretidir. Ağlamak genellikle başkaları için yardıma ihtiyacımız olduğunun bir işareti olsa da, bir rüyada sessizce ağlamak, karşılaştığınız sorunu çözmek için duygularınız üzerinde çalıştığınız anlamına gelir.

  2. Rüyada Ağlayan Birini Görmek

  Rüyada başka birinin ağladığını gördüyseniz, bu kişinin gerçek hayatta yardımınıza ihtiyacı olduğu için olabilir. Rüyadaki kişi ya sizden yardım istemiş olabilir ve siz nasıl cevap vereceğinizden emin olamamış olabilirsiniz.

  Rüyada başka birinin ağladığını görmek, aynı zamanda iyi şansa işarettir. Bu, stresli olduğunuz bir şeyle ilgili iyi haberlerin yolda olduğu anlamına gelir.

  3. Rüyada Ölüm Nedeniyle Ağlamak

  Hayatınızdaki biri vefat ettiyse, uyanıkken kederle başa çıkmakta zorlanabilirsiniz. Bu durum zihniniz kederle çalışırken rüyanızda ağlamanıza yol açabilir.

  4. Rüyada Partnerinizi Ağlarken Görmek

  Rüyada partnerinizin ağladığını görmek, ilişkinizde duygusal bir kopukluğa işaret edebilir. Gerçek hayatta, eşiniz ondan duygularınızı saklıyormuş gibi hissedebilir veya duygusal olarak sizden uzak durduğunu hissedebilirsiniz.

  5. Rüyada Oğlunuzun veya Kızınızın Ağladığını Görmek

  Çocuklarımızı asla ağlarken görmek istemeyiz, bu yüzden bir rüyada oğlunuzun veya kızınızın ağladığını görmek sizi çaresiz hissettirebilir. Tipik olarak, oğlunuz veya kızınızın ağladığını görmek, onlara yardım etmek için orada olmak istediğinizin bir işaretidir.

  6. Rüyada Annenizi veya Babanızı Ağlarken Görmek

  Anne babanızın ağladığını görmek endişe vericidir ve aynı şeyi rüyada görürseniz de geçerlidir. Rüyanızda babanız ağlıyorsa, duygusal temelinizin sarsıldığına işarettir. Karşılanmayan bazı duygusal ihtiyaçlarınız olabilir. Öte yandan rüyada annenin ağlaması, hayatta zorluklarla karşı karşıya olduğunuzun veya yakında yaşayacağınızın bir işareti olarak düşünülür.

  7. Rüyada Eski Sevgilinizi Ağlarken Görmek

  Bilinçaltınız ilişkinin yasını son kez yaşıyor olabilir. Yakın zamanda biten bir ilişkiden sonra sevgilinizi ağlarken görmek, büyük olasılıkla ilişkinin duygusal olarak tükendiğinin işaretidir. Ayrılık veya ilişkinin bazı yönleri hakkında da suçluluk hissedebilirsiniz, bu yüzden eski sevgilinizi ağlarken görürsünüz.

  8. Rüyada Ölü Birinin Ağladığını Görmek

  Rüyanızda ağlayan ölü bir kişinin anlamı, o kişinin sizin için kim olduğuna bağlıdır.

  Bu kişiyle güçlü bir duygusal bağınız varsa, üzüntünüz onu rüyanızda ağlarken görmenize neden olabilir. Bu kişiyi koruyucu meleğiniz olarak da düşünebilirsiniz. Bu durumda, hayatınızın aldığı yön nedeniyle ağlayabilirler. Engellerle karşılaştıysanız veya kendinizi yanlış yolda bulduysanız, bu kişinin ağladığını görmek, hayatınızı tersine çevirmeniz gerektiğinin bir işaretidir.

  9. Rüyada Kan Ağlamak

  Rüyada kan ağlamak üzücü bir olaya işaret edebilir.

  10. Rüyada Ağlayan Bebeği Tutmak

  Bebekler ihtiyaçlarını iletmek için ağlarlar. Rüyada bir bebek ağlaması duymak, bilinçaltınızın, ihmal ettiğiniz bazı ihtiyaçlarınızı iletmeye çalışma şekli olabilir.

  Mahr, “Rüyadaki figürler genellikle bizim bir parçamızdır, bu yüzden bir rüyada ağlayan parçamız, üzüntüyü tutan parçamızdır” diyor. “Örneğin, bir çocuk ağlıyorsa, o zaman gelecekteki potansiyellerimiz üzüntülerimizi saklıyor olabilir.”

   

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz