Diğer
  Ana SayfaGüzellikEstetikte sınırlar zorlanıyor: Sünnet derisiyle gençleşme nedir, nasıl yapılır?

  Estetikte sınırlar zorlanıyor: Sünnet derisiyle gençleşme nedir, nasıl yapılır?

  -

  Başlığı okuyup da ağız, burun büktüğünüzü tahmin edebiliyoruz. “Yok artık, daha neler” demeniz de normal. Estetik dünyasında sınırları zorlayan sünnet derisiyle gençleşme yani Alloblast kök hücre tedavisini masaya yatırdık. Cate Blanchett, Emma Watson, Sandra Bullock, Kate Beckinsale, Oprah Winfrey gibi yıldızların da tercihini gelin yakından inceleyelim.

  Yazı: Selen Keçeli

  Her yeni yılda yeni bir yaş alıyoruz ve yaş alırken doğru adımlarla ilerleme isteği tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de estetik müdahalelere olan ilgiyi artırırken teknoloji de tüm hızıyla yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Aslında sağlıklı ve doğal yaş almanın sırrı cildimize iyi bakmaktan geçiyor. Gelişen teknolojiler ve estetik yenilikler, cildimizi sağlıklı ve canlı tutmak için bize pek çok alternatif sunuyor. Elbette her uygulama herkese uygun olmuyor. Bu noktada duyduğumuz her yeni işlemi, her yeni cihazı araştırmadan, uzman doktora danışmadan kullanmamak gerekiyor. Estetik uygulamalar kişiye özeldir; herkesin cilt yaşı, cilt tipi farklıdır. Bir arkadaşınız yaptırdı çok güzel sonuç aldı demek, siz de aynı sonucu alacaksınız anlamına gelmiyor. Lütfen işlem yaptırmadan önce doktoru, uygulama yapacak estetisyeni, uygulamanın içeriğini, uygulanma geçmişini mutlaka iyi araştırın. Şimdi gelelim son günlerde adından çokça bahsedilen yepyeni bir uygulamaya. Geçtiğimiz yıllarda kök hücre tedavisini duymuştuk. Şimdi onun daha da yenisi geldi: Alloblast kök hücre tedavisi.

  SÜNNET DERİSİYLE GENÇLEŞME (ALLOBLAST) NEDİR?

  Alloblast, yeni doğan erkek çocukların hemen sünnet edilmeleri sonrası ortaya çıkan deri parçasından, yüksek teknoloji eşliğinde labarotuar ortamında biyomühendislik teknikleri kullanılarak fibroblast hücrelerinin çoğaltılarak elde edilmesidir. İlk duyulduğunda kulağa pek hoş gelmese de dünyada estetikte son trend Alloblast. Peki bu tedaviyle ilgili bu kadar şaşırtıcı olan ne? Medikal Estetik Uzmanı Dr. Buket Yıldırım “Tedavide yeni doğan bebeklerin sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücreleri kullanılıyor” diyor. Aslında kulağa son derece sıra dışı gelen bu antiaging tedavinin temeli onlarca yıldır yapılan kök hücre araştırmalarıyla çoktan şekillendi, hatta farklı yöntemlerle olsa da uzun bir süredir antiaging endüstrisinde de kullanılıyor. Dr. Yıldırım, “Kişinin kulak arkasından alınan hücrelerden, laboratuarda özel işlemlerden geçirilerek elde edilen fibroblast zengini antiaging kokteylle yapılan tedaviler uzun bir süredir uygulanıyor. Alloblast tedavisindeki tek fark bu fibroblastların yeni doğanın sünnet derisinden elde edilmesi.”

  Sünnet derisiyle gençleşme

  - Advertisement -

  Bir antiaging sırrı takdimimizdir!

  Cildinize gençliğin ışıltısını yeniden kazandırmak, yılları geri almak için sınırları ne kadar zorlayabilirsiniz? Alloblast, antiaging dünyasının vardığı son noktalardan birini temsil ediyor, bu uygulamanın ardında yıllarca süren bilimsel araştırmalar var. Bu yazıyı okuyanların bazıları “Yok artık!” diyor olabilir ama son derece etkili sonuçlar veren tedaviyi Hollywood ünlülerinin de tercih ettiğini belirtelim. Bu işlemden faydalananlar arasında Cate Blanchett, Emma Watson, Sandra Bullock, Kate Beckinsale, Oprah Winfrey gibi yıldızlar var. Yeni doğandan elde edilen sünnet derisini bu kadar özel kılan nedir diye sorduğumuz Dr. Buket Yıldırım şu şekilde yanıt veriyor:

  “Bu deri fibroblastlar, stromal hücreler ve öncül hücreler gibi birçok farklı hücre çeşidini barındırır. Bu hücreler hiçbir toksik etkiye, UV ışınına maruz kalmamış hücrelerdir, daha da önemlisi bebeğin cildini yapmak için gereken tüm donanıma, güce sahiptirler. Bu gücü orta yaşlı birinin cildine enjekte ettiğinizde sonuç gerçekten çok etkili oluyor. Hücreler yeni hücre üretmeye başlıyor, yıpranan hücreler onarılıyor ve sonuç: Daha genç, daha parlak, daha taze bir cilt.” Dr. Yıldırım, tedavinin son derece basit bir işlemden ibaret olduğunu da belirtiyor. İleri teknolojiyle, özel laboratuarlarda üretilen formül cilde enjekte ediliyor. Tüm işlem sadece 15-20 dakikada tamamlanıyor.
  Bu ilginç tedaviyle ilgili merak ettiğiniz, kafanızı kurcalayan pek çok soru olmalı. Hepsini Dr. Buket Yıldırım’a sorduk…

  ALLOBLAST İÇİN NEDEN SÜNNET DERİSİ KULLANILIYOR?

  Doğduğumuzda cildimiz olabilecek en iyi halindedir. Hücreler büyüme faktörleri denen proteinler salgılar; bu da hücreleri sağlıklı tutarak bölünmeleri için stimüle eder. Yaş aldıkça hücrelerimiz de giderek daha yavaş bir hızla bölünmeye başlar; çizgi ve kırışıklıkların artmasına, cilt sıkılığının ve parlaklığının azalmasına etki eder. Yeni doğmuş bebeğin sünnet derisindeki büyüme faktörleri hücrelerin yenilenmesini hızlandırmak için gerekli olan uyarıyı sağlar.

  ALLOBLAST TEDAVİSİNİN ETKİSİ NE KADAR SÜRÜYOR?

  Bu işlemle ilgili en çarpıcı şeylerden biri de bu! Tedavinin etkisi yıllarca sürüyor. Dilerseniz, ihtiyaç duyarsanız ikinci bir tedavi için tabii ki yıllarca beklemek zorunda değilsiniz. Ancak yapılan bilimsel çalışmalar tedavinin enjekte edilen bölgedeki etkisinin iki-üç sene sürdüğünü, cilt yaşını ortalama sekiz sene geri döndürdüğünü gösteriyor.

  KAÇ SEANS UYGULANMASI GEREKİR?

  Alloblast tek seanslık bir tedavidir.

  Alloblast tedavisinin ciltteki etkileri işlemden ne kadar zaman sonra ortaya çıkar?

  Alloblast cilt hücrelerine genç hücreler gibi davranmak konusunda öyle güçlü bir uyarı sağlıyor, hücresel boyutta bir değişimi tetikliyor ki tedavinin etkileri bildiğimiz fibroblast tedavilerinden çok daha çabuk ortaya çıkıyor. Diğer fibrolast tedavilerinde optimum sonuçlar için altı ay geçmesi gerekirken bu işlemde olumlu etkiler bir ay sonra gözlenmeye başlıyor, nihai sonuç ise işlemden iki ay sonra ortaya çıkıyor.

  Alloblast formülünün geliştirme aşaması nasıl oluyor?

  Sünnet derisinin alınması işlemi, doğumu takip eden mümkün olan en kısa sürede, bebek hastaneden çıkmadan yapılıyor. Operasyonla alınan deri belirli işlemlerden geçtikten sonra altı-sekiz hafta süre boyunca özel bir laboratuvarda kültürleniyor. Ardından da -196° derecede, azot tanklarda saklanıyor. Elde edilen formül işlem yapılmadan hemen önce tanktan çıkarılıyor. Tabii işlem için önce ebeveynlerin izni alınıyor. Bu tamamen yasal bir süreçtir, hatta pek çok ülkede yara tedavilerinde yeni doğan bebek sünnet derisinden elde edilen fibroblastlar kullanılıyor.

  Tedavinin alerjik reaksiyon riski ya da herhangi başka bir yan etkisi var mı?

  Alloblast tedavisi FDA onaylıdır, bu da tedavinin güvenli ve etkili olduğunun en iyi kanıtı.

  KİMLER SÜNNET DERİSİ İLE GENÇLEŞME TEDAVİSİNDEN YARARLANABİLİR?

  Cildindeki yaşlanma belirtilerini geri çevirmek, daha parlak, genç görünümlü bir cilt isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Çizgilerin, görünümünü hafifletmede, güneş hasarını geri çevirmede uzun süreli sonuçlar sağlayan Alloblast yara izlerini hafifletmede de son derece başarılı bir tedavi.

  Sünnet derisiyle gençleşme

  Kök hücreleri bu kadar özel kılan nedir? Ve işlemden geçirilmiş bu kök hücreler cilde nasıl veriliyor?

  Kök hücrelerin özelliği diğer hücreleri aktive etmesi, adeta uyandırmasıdır. Cilde verilen bu kök hücreler sayesinde hücreler daha fazla fibroblast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Biz yaş aldıkça kök hücrelerimiz de yaşlanır. Maalesef çevre kirliliği, güneş ışınları gibi cilt düşmanları da bu sürece katkıda bulunur. Bir bebekten alınan kök hücreler kullanıldığında ise kök hücrelerin en etkili hali kullanılmış olur. Tedavi için sünnet derisinden ayrıştırılan kök hücreler özel işlemlerden geçirilerek çoğaltılıyor. İşlem sırasında mikro bir iğne kullanılarak kök hücrelerin ve peptidlerin cildin alt tabakalarına nüfuz etmesi sağlanıyor. Bu aktif maddeler sayesinde ciltteki kolajen üretimi optimum seviyeye ulaşıyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz