Diğer
  Ana SayfaBebek4 Pratik Yöntem

  4 Pratik Yöntem

  -

  Yetişkin cildinin özelliklerini kazanmamış bebek cildinin güneşten korunması şart. Peki bebeğinizi güneşin zararlı etkilerinden nasıl koruyacaksınız? Sıraladığımız pratik önerileri mutlaka bir köşeye kaydedin.

  Seral Çelik

  Güneş bebekler için de bir dost. Yiyeceklerle aldığı D vitaminin vücuda yararlı hale gelebilmesi için güneşlenmesi gerekiyor. Ama doğru zamanda ve doğru şekilde…

  Aksi halde, dost olan güneş bir düşman haline geliveriyor. Bebeğinizin cildini güneşten nasıl koruyacağınızı pratik öneriler olarak derledik. 4 önerimizin de anne babaların kulaklarına küpe olması gerekiyor.

  1- Koruyucu krem kullanın

  - Advertisement -

  Mutlaka güneş koruyucu krem kullanın. Özellikle çocuklar için üretilmiş olaları tercih edin. Ancak ürünü seçerken bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor:

  Koruma faktörü yüksek olmalı: Koruma faktörü çok önemlidir. Ürünün üstünde mutlaka sayısal olarak belirtilir. Bebeğiniz için en az 30 koruma faktörlüsünü seçin. Ancak 50 ve üstü olanları da var. Koruma faktörünün yüksek olması, bebeğin güneşten olumsuz etkilenme riskini düşürür.

  UVA ve UVB'ye karşı korumalı: Ürünün etiketinde mutlaka hem UVA hem de UVB'ye karşı koruduğu yazmalıdır. UVB ışınları, yanıklara ve kansere yol açar. UVA ise bronzlaştırırken uzun dönemde cilt hasarına ve UVB'nin kanser yapıcı etkilerini pekiştirmesine neden olur.

  İçeriğine dikkat edin: Ürünün etiketinde bulunan ve içeriği belirtilen kısımda titanyum dioksit, zink oksit veya Z-Cote maddelerinin bulunup bulunmadığına bakın. Bunlar ultraviyole ışınlarındaki radyasyonu tamamen durdurucu özelliğe sahiptir.
  Bebeğiniz için doğru koruyucu kremi satın aldınız. Ama kullanırken de dikkat etmeniz gerekenler noktalar var:

  Ürünü test edin: Bazı güneş koruyucuları bebeğinizde alerjik reaksiyon yaratabilir. Onun için kullanmadan önce mutlaka test edin. Test yöntemi gayet basit: Bir parça koruyucu alın, kolunun iç yüzeyine sürün ve temiz bir bezle kapatın. 24 saat sonra açın ve kolunu 10-15 dakika güneşe tutun. Eğer kolundaki bölgede kızarıklık varsa bu ürünü kullanmayın.

  Haberin devamı 2009 Mayıs Formsante Bebek ekimizde…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz