Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve Astroloji5 Mayıs Ay Tutulması Türkiye'den görülecek mi? Etkileri ne olacak?

  5 Mayıs Ay Tutulması Türkiye’den görülecek mi? Etkileri ne olacak?

  -

  “Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz” Akrep burcunda gerçekleşecek Gölgeli Ay Tutulmasına ait enerjileri ve bunun burçlara olan etkilerini Funda Koç – Astrolog Hera FormSante okuyucuları için kaleme aldı.

  AY TUTULMASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  5 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye saati ile saat 20:34’te 14° akrep burcunda yarı gölgeli bir ay tutulması meydana gelecek.

  AY TUTULMASI TÜRKİYE’DEN GÖRÜLEBİLECEK Mİ?

  Bu tutulma Asya, Avrupa, Avusturalya, Afrika, Pasifik, Hint, Atlas okyanusları ve Antarktika’dan gözlemlenecek. Yani dünyanın neredeyse tamamı ve tabii ki ülkemizden de gözlemlenecek olan tutulma bizlere bir bitiş ve sonlanma evresinde olduğumuzu hatırlatıyor.

  5 MAYIS YARI GÖLGELİ AY TUTULMASI ETKİLERİ

  141. Saros serisinin uzantısı olan tutulma, güney ay düğümü bendinde gerçekleşecek ve hayatımızda çürümüş olan ve arkamızda bırakmamız gereken konuları gündemimize taşıyacak. Bu tutulmanın enerjisi zaten bir aydır üzerimizde yankılanıyordu ve sanki bir fırtınaya doğru adım atıyormuş gibi yavaşça kendini hissettirmeye başlamıştı. Güçlü sonlar ve dönüm noktaları bizleri bekliyor diyebilirim. Ay tutulmaları bize, kadersel bitişleri, değişimleri ve başarıları vaat eden aynı zamanda da son derece duygusal olduğumuz zamanlardır. Ay tutulmasının etkileri, onu çevreleyen (öncesi ve sonrası) haftalar içinde gözlemlenebilir, ancak tutulmalar çok güçlü etkiler olduğundan, tutulmadan bir ay önce etkileri hissedilmeye başlar ve sonrasındaki aktı aylık süreçte dahi tetiklenebilir.

  GEÇMİŞTE KALAN İNSANLAR TEKRAR ÖNÜMÜZE GELECEK

  İlk olarak, Akrep burcunda gerçekleşecek olan bu tutulma Merkür’ün karşısında olacak ve bu da günlük hayatımıza her açıdan hareketlilik getirecek. Duygularımız muhtemelen mantık ve denge arayışımızın önüne geçeceğinden, mantık duygu çatışması yaşamamız son derece doğal olacaktır. Kararlarımızı verirken muhtemelen duygularımız gene ön planda olacaktır. Merkür de bu dönemde geri hareketinde olduğundan, geçmişte kalan insanlar, durumlar ve olaylar adeta tekrar önümüze düşecek diyebilirim. Tabii ki bu süreçte aldığımız kararları ilerleyen zamanlarda tekrar gözden geçirerek, revize etmemiz gerekebilir.

  - Advertisement -

  BEKLENMEDİK VİRAJLAR, YOL AYRIMLARI…

  Tutulma esnasında işleri daha da kaotik hale getirmek için, Uranüs de Ay’ın tam karşısında olacak. Her ne pahasına olursa olsun özgürlüğe ve değişime aç olduğumuz için bu muhtemelen bizi daha asi, fevri ve öfkeli yapacaktır. Ancak bu durum, dramatik ve şok edici kararların bizlere dayatılacağı anlamına da gelebilir. Beklenmedik virajlar ve yol ayrımları bu süreçte mutlaka karşımıza çıkacaktır ve bu süreç, özellikle ilişkilerle ilgili ani kararlar almak için uygun bir zaman olmayacaktır. Bu tutulmanın yöneticisi Plüton, Jüpiter ile de keskin bir savaş içinde olacak ve değerlerimizi kaybetme pahasına tahakküm, güç ve hırs arzumuzu artıracaktır.  Bireysel alanda özellikle ilişki dengesini bizlere sorgulatacak bir tutulma yaşayacağız.

  FİNANSAL KONULARDA CİDDİ KAYIPLAR OLABİLİR!

  Yılın bu ilk ay tutulması, 8 Kasım tarihinde gerçekleşen tutulmayı da tetikleyecek ve son derece Uranüsyen bir karakterde olacak. Zuben Elgenubi ve Mirach sabit yıldızları ile birlikte çalışan tutulma ne yazık ki yine deprem ve toprak hareketlerine sebep olacaktır. İlişki ve ailevi konularda krizlere sebebiyet verebilecek ani ve şok edici bilgilerin açığa çıkmasına neden olabilecektir. Birçok ilişki ve evlilik yol ayrımına gidecektir. Finansal konularda ise dikkatli olunması gereken bir süreç olduğunu ve ciddi kayıplara sebebiyet verebilecek fevri kararlar alabileceğimiz bir tutulma olduğunu belirtmek isterim. Gizli saklı her türlü konuyu açığa çıkaracak bu tutulma halk ayaklanmalarını ve isyanları da tetikleyecektir. Siyaset ve ekonomi çevrelerince, dünya da adeta deprem etkisi yaratacak bir takım spekülatif haberler piyasaları sarsabilir. Buna bağlı olarak para piyasalarının yön bulamaması ve volalitenin yüksek olması bazılarımız için panik sebepli büyük kayıpları beraberinde getirebilir. Şirket iflasları, banka iflasları ve her tür yatırım aracında ani hareketler söz konusu olacaktır. Önümüzdeki altı aylık periyotta maden kazaları, yer altı kaynaklarında kaza ya da patlamalar söz konusu olabilir.

  Harita, Uranyen prensipte incelendiğinde ise tutulmanın hemen Koç noktasının kardinalinde gerçekleşmesi ve Kronos Hygiea ve Uranüs ile çalışıyor olması, bazı güçlü konumdaki siyasi isimlerin ani sağlık sorunlarını gündeme getirebilir. Terör saldırıları, suikastlar, yangınlar, uçak kazaları, maden kazaları, volkanik patlamalar bu tutulmanın etkileri arasında olabilir. Asker, polis ve kolluk kuvvetleri bu dönemde konuşulmaya devam edecektir. Sağlık açısından ise hormonel sorunlar, üreme organı ile ilgili sorunlar, göğüsler ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı dikkat edilmesi gereken bir süreçte olduğumuzu belirtmek isterim.

  Ülkemiz haritası açısından incelendiğinde ise tüm üst düzey yöneticiler, liderler, CEO konumundaki kişilerle ilgili ani ve şok edici gelişmeleri beraberinde getiren bir tutulma yaşayacağız. Gizli ve kapalı kapılar ardında gerçekleşen anlaşmalar ile ilgili gelişmeler gündeme gelebilir. Devlet bütçesi, harcamaları ve dış borç konuları açılabilir.  Dünyada Fas, Moritanya, İspanya, Senegal, Sumatra, Jakarta, Tayland, Çin, Myanmar, Malezya, Meksika, Florida, Georgia, Tennessee, Virginia, Kentucky ve Carolina tarafları yine konuşulacak bölgeler arasında yer alacaktır. Bütünün en yüksek hayrına tecelli etmesi dileğiyle.

  Ay Tutulması

  5 MAYIS AY TUTULMASI VE BURÇLARA ETKİSİ

  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

  Maddi kaynaklarınız ile ilgili bazı değişiklikler görülebilir. Kredi, borç gibi ödemelerinizde bazı krizleri çözebileceğiniz fırsatlar ayağınıza gelecektir. Ani başlayacak ilişkiler gündeminize gelebileceği gibi, mevcuttaki ilişkinizde gizli saklı her türlü konu açığa çıkabilir bu süreçte.

  BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

  Mevcut ilişkinizden radikal bazı kararlar alabilir ve sürpriz gelişmeler ile ilişkinize yeni bir yön verebilirsiniz. Ani evlilikler görebileceği gibi, ani boşanmalar da bu tutulma ile boğa burçlarını karşılayacak diyebilirim. Aldatma, aldatılma ve her türlü gizli saklı konu bu süreçte açığa çıkacak.

  İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

  Günlük yaşamınız, sağlık probleminiz ve iş hayatınızda ani değişimler yaşayabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla aranızdaki iletişime dikkat etmenizde fayda var ve onlarla oluşabilecek bir kriz konusuna da dikkat etmelisiniz. Kendinizle ilgili bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz bu dönemde.

  YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

  Aşk hayatınıza dair ani gelişmelerin yaşanabileceği bir ay tutulması sizleri bekliyor. Aldatma aldatılma gibi konularınız varsa bunlar açığa çıkabilir bu süreçte. Aynı zamanda partnerinizden sakladığınız her tür konuya dair dikkat etmeniz gereken bir zaman dilimi. Finansal açıdan da yatırım yaparken riskten kaçmanızda fayda var diyebilirim.

  ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

  Aile ve ev konuları bu dönemde her zamankinden daha fazla odak noktanız haline gelebilir. Aile içinde bazı kriz yaşadığınız kişilerle ilişkinizi kesmek isteyebilir ve bir nevi arınma sürecine girebilirsiniz. Aynı zamanda bazı okurlarım taşınma, ev değiştirme veya ev içerisinde düzenleme yoluna gidebilirler.

  BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

  Kardeş, kuzen ve komşularla yaşıyor olduğunuz krizleri çözmek isteyebilirsiniz ancak ani iletişim sorunlarına bağlı çıkışlar da söz konusu olabilir. Seyahat durumlarında bazı aksaklıklar yaşanabilir ve kazalara karşı da dikkatli olmanız gereken bir süreçte olabilirsiniz. Verdiğiniz sözler veya size verilen sözlerin hesabını sormak isteyebilirsiniz.

  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

  Maddi ve manevi kazanımlarınız konusunda dikkatli olmanız gereken ani gelişmelerin sizleri beklediği bir tutulma geçirebilirsiniz. Ani para girişleri olabileceği gibi, en çokta ani para kayıpları yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla riskli yatırımlardan uzak durmanız gereken bir zaman diliminde olacaksınız.

  AKREP VE YÜKSELEN AKREP

  Kendinize dair radikal kararlar aldıracak bir tutulma sizleri bekliyor olacak. Önümüzdeki altı ay içerisinde aniden evlenecek bazı okurlarım olacağı gibi hızlı ve ani boşanma da yaşayabilirsiniz. İster sizin gizlediğiniz olsun ister sizden gizlenen olsun her tür gizli saklı konunun açığa çıkacağı bir tutulma yaşayacaksınız.

  YAY VE YÜKSELEN YAY

  Bu tutulma sizlerin bilinçaltı kokularınızı biraz tetikleyebilir ve kendinizi dış dünyadan izole etmek isteyebilirsiniz. İnzivaya çekilmek isteyebilir, arkanızdan konuşulan konular canınızı sıkabilir ve artık fazla fedakârlık yapmayı bırakabilirsiniz. En önemlisi bu tutulma sizlere bolca farkındalık katacaktır.

  OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

  Arkadaş ve sosyal çevrenizde ciddi bir yapılanma içerisine girmenize sebep olacak bir tutulma sizleri bekliyor olacak. Bazı okurlarımın hayatlarına yeni bir aşk başlayabileceği gibi bazı okurlarım ise yeni bir bebek ile ailelerini genişletebilirler. Süregelen proje ve gruplardan ayrılma kararı da alabilirsiniz.

  KOVA VE YÜKSELEN KOVA

  İş ve kariyer alanında zorlanacağınız zamanlar başlıyor diyebilirim. Adeta kariyer hayatınız bir dönüm noktasından geçecek önümüzdeki süreçte. Aslında bir süredir kendinize yediremediğiniz bazı davranışlar sebebiyle iş değişikliğini sıklıkla düşünüyordunuz ve artık uğradığınız haksızlıklara bir dur demek isteyeceksiniz.

  BALIK VE YÜKSELEN BALIK

  Yurtdışı konuları bu tutulma ile fazlasıyla gündeminizi oluşturacak. Bir süredir yurtdışına yerleşmeyi düşünen okurlarım önümüzdeki altı ay içerisinde bu planlarını hayata geçirebilirler. Bazı okurlarım ise yabancılarla olan iletişimleri artabilir ve hatta yabancı uyruklu bir partnerle yeni bir ilişkiye başlayabilirler.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz