Diğer
  Ana SayfaHaberGöz ağrısı, kanlanma, batma mı yaşıyorsunuz? Sorun bu olabilir!

  Göz ağrısı, kanlanma, batma mı yaşıyorsunuz? Sorun bu olabilir!

  -

  Gözler ve çevresindeki ağrı çoğu zaman basit göz yorgunluğuna bağlı olarak ortaya çıkabilirken, bazen de ciddi sorunların belirtisi olabiliyor. Göz ağrısına; kızarıklık, kanlanma, kaşıntı, yanma, batma ve şişlik eşlik ediyorsa mutlaka bir göz doktoruna başvurmak gerekiyor. Yapılan detaylı göz ve görme muayenesiyle sorunun belirlenmesi, olası kalıcı hasarları önlemek adına büyük önem taşıyor.

  GÖZ AĞRISININ NEDENİ SİNÜZİT YA DA BAŞ AĞRISI OLABİLİR!

  Memorial Kayseri Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü’nden Op. Dr. Mehmet Esat Teker, sinüzit veya baş ağrısının da gözlere yansıyabildiğini belirterek, “İnsanların büyük bir bölümünde zaman zaman gözde ağrı şikayetleri olabiliyor. Gözlerdeki travma, iltihaplanma ve enfeksiyon gibi nedenlerle ağrı ortaya çıkabiliyor. Ağrı tek gözde olabileceği gibi, her iki gözde de görülebiliyor. Göz ağrısının tam olarak yerini tayin etmek hasta açısından zordur. Dolayısıyla ağrının yeri ve sebebinin belirlenmesi açısından doktor muayenesi şarttır. Ağrının varlığı ve görülen ek belirtiler hastalığın doğru tanısında yardımcı oluyor. Bazen kendiliğinden geçebilse de bazen tedavi gerekebiliyor.

  Gözlerdeki ağrı genelde sinüzit veya baş ağrısının göze yansıması şeklinde karşımıza çıkabiliyor. Bu durumda hastalar nöroloji ve KBB bölümlerine yönlendiriliyor” diyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz