Diğer
  Ana SayfaRöportajHem enerjik hem pozitif; Pelin Uluksar

  Hem enerjik hem pozitif; Pelin Uluksar

  -

  2016 yılında No. 309 dizisi ile tanıdığımız Pelin’in renkli mi renkli dünyasına giriş yapmaya hazır mısınız?

  Röportaj: Elif Gürsoy
  Fotoğraf: Murat Sargın
  Styling: Tülin Demir
  Styling asistanı: Ece Nil Özberk
  Makyaj: Gamze Tekin Alp
  Saç: Mutlu Ahmet Sinan
  Fotoğraf asistanı: Zehra Sargın

  Etrafınızda olumlu, enerjisi güzel ve ortamın havasını en iyi şekilde değiştirebilecek birileri varsa ne demek istediğimizi aslında daha iyi anlayacaksınız. O kişinin varlığıyla, şartlar zor olduğunda bile bir anda kendinizi iyi hissedersiniz ve hiçbir şey zor gelmez. Pelin Uluksar tam da o kişi… Uyumlu modu, güler yüzü, sempatik ve eğlenceli tavrıyla İstanbul’un en sıcak günlerinden birinde yaptığımız çekimimiz boyunca eğlenceli ve pozitif haliyle kalbimizin en güzel köşesini kaptı!

  PELİN ULUKSAR KENDİNİ NASIL TANIMLIYOR?

  Kendime baktığımda enerjik ve pozitif birini görüyorum. Güçlü ve kendi ayakları üzerinde duran bir kadınım. Ama tabii herkes gibi aynı zamanda duygusal bir tarafım da var… Bazen çok mükemmeliyetçi olabiliyorum. Kendimde her şeyi çok doğru ve en güzel şekilde yapmalıyım kaygısını görüyorum. Bu da beni yoruyor. Eskiden daha telaşlıydım. Hemen her şey olsun isterdim ama şimdi bu konularda rahatladığımı düşünüyorum. Artık daha çok akıştayım. Kendimi rahat bıraktım.

  - Advertisement -

  Nasıl gidiyor şu sıralar hayat? Ne tür bir dönemden geçiyorsun?

  Çok şükür ki her şey yolunda. Hem dizi hem müzikalle birlikte çok yoğun bir sezon geçirdim. Kısa tatiller yaptım, ara vermeden tekrar yoğun çalışma tempoma geri döneceğim. Çalışmadığım ve bir şeyler üretmediğim zaman kendimi mutsuz hissediyorum. İçim sıkışıyor sanki… Hedeflerime sağlam adımlarla ilerlediğimi düşünüyorum. Çok çalışıyorum ve kendimi geliştirmek için neler yapabilirim konusunda araştırmalar yapıyorum.

  ”Çalışmadığım ve bir şeyler üretmediğim zaman kendimi mutsuz hissediyorum. Hedeflerime sağlam adımlarla ilerlediğimi düşünüyorum.”

  AKTİF VE SAĞLIKLI YAŞAMLA ARAN NASIL?

  Aktif ve sağlıklı yaşamla aran nasıl? Spor yapmayla ve düzenli beslenmeyle mesela?

  Çok enerjik ve hareketli bir insanım. Sürekli hareket halinde olmak bana enerji veriyor. Set programım çok yoğun bile olsa sporumu aksatmıyorum. Haftada en az iki gün reformer pilates yapıyorum. Yemek yemeyi çok seviyorum. Düzenli ve sağlıklı beslenmeye de çok önem veriyorum. Kendime yemekle ilgili hiçbir yasak koymuyorum, bazen kocaman bir hamburger ve patates kızartması da yiyorum. Ama böyle kaçamaklar yaptığımda bunu mutlaka dengeleyecek şekilde ilerliyorum.

  Güzellik ve bakım rutinlerine sıkı sıkıya bağlı bir kadın mısın, yoksa bunu olması gerektiği şekilde yapanlardan mısın?

  Öncelikle eve geldiğimde hemen makyajımı ve cildimi temizliyorum. Makyajımı temizlemeden uyuduğum tek bir günüm yok. Her gün yeni bir ürün çıkıyor. Öyle popüler kültürün getirdiği her yeni ürünü de kullanmıyorum. Yüzümün ve vücudumun ihtiyacı olan doğru ürünleri kullanıyorum. Ayrıca çok su içmeye de önem veriyorum.

  Güzellik demişken… Hem bir oyuncu hem de bir kadın olarak ‘güzellik’ algını merak ediyoruz.

  Belki klasik olacak ama güzellik bir bütündür derim her zaman… Bedeninize ve yüzünüze nasıl özen gösteriyorsanız, ruhunuzu da aynı şekilde beslemeniz gerekiyor. İnsanı insan yapan değerleri. İnsan pozitif kalmaya çalışmalı ve sürekli gelişip öğrenmeli, hedeflerinin peşinde olmalı. Kendine değer vermeli, sevmeli. İşte o zaman güzellikte bir bütünlük yaşayabilirsiniz bence.

  Sen kendini en çok ne zaman ‘güzel’ hissediyorsun?

  Ben mutlu olduğumda kendimi çok güzel buluyorum. Gözlerimin içi parlıyor, içim kıpır kıpır oluyor.

  İnsan ilişkilerinde asla katlanamadığın şey nedir?

  “Ben zaten sorunluyum, yaptıklarımı hoş gör” diyerek her türlü davranışını meşrulaştırıp, dengesiz davranan insanlara asla tahammül edemiyorum.

  Bugüne kadar edindiğin deneyimlere göre hayat motton nedir?

  Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma.

  Oyunculuk kariyerin boyunca zorlandığın veya diğerlerinden daha çok uğraştığın bir karakter oldu mu?

  İçinde yer aldığım her proje benim için çok özel ve değerli. Her biri için çok kafa patlatıp çok çalıştım. Ancak müzikalde hem dans edip hem şarkı söylediğim için üzerimde çok daha büyük bir sorumluluk vardı ve başarılı olabilmek için çok çalıştım. Konservatuarda tiyatro okurken de her zaman sahnede olmak istiyordum. Şarkı söylemeyi çok seviyorum. Sahnede olmak, seyircilerden aldığınız o alkış paha biçilemez. Hayatımın her döneminde sahnede mutlaka olmak istiyorum. Sahnede olmak benim için bulutların üzerinde olmak gibi bir his.

  ”Hayatımın her döneminde mutlaka sahnede olmak istiyorum. Sahnede olmak benim için bulutların üzerinde olmak gibi bir his!”

  “Mutlaka birlikte güzel bir projede yer almak isterim” dediğin kişi kim?

  Beğendiğim ve işini layığıyla yapan birçok oyuncu var. Ama ben birlikte Broadway Müzikali’nde oynadığım Canan Ergüder’le tekrar bir projede yer almak isterim. Onun işine olan aşkına, disiplinine ve verdiği emeğe hayranım. Onu çok seviyorum.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz