Diğer
  Ana SayfaHaberNerede bir kız çocuğu okula başlar, orada Cumhuriyet çok yaşar!..

  Nerede bir kız çocuğu okula başlar, orada Cumhuriyet çok yaşar!..

  -

  Aydın Doğan Vakfı, Cumhuriyet Bayramı filminde “Cumhuriyet Nerede Yaşar?” sorusunu akıllara düşürüyor ve cevabı, yine kız çocukları üzerinden veriyor.

  Türkiye’nin aydınlık geleceğinin kız çocuklarının güçlenmesinden geçtiğine inanan Aydın Doğan Vakfı, 20 yıldır kız çocuklarının eğitime eşit katılımını ve devamlılığını sağlayacak destekler sunmak, vizyonlarının gelişmesine katkı sağlayarak özgüvenlerini artırmak, yaşam becerileri ve geleceklerinde iyileşme yapmak amacıyla çeşitli proje ve toplumsal farkındalık çalışmaları yürütüyor.

  Baba Beni Okula Gönder seferberliğiyle çıktığı yolda, ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar’ mottosuyla kız çocuklarını hayallerini gerçekleştirmeleri konusunda teşvik etmeyi sürdüren Aydın Doğan Vakfı, Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna hazırlattığı reklam filminde de yine iki kız çocuğunun “Cumhuriyeti yaşatmak” hayalini merkeze alıyor.

  Film, okula gitmeye meraklı fakat henüz okul çağına gelmemiş iki küçük kız çocuğunun, öğretmenin verdiği ‘Cumhuriyeti yaşatmak’ görevinden sonra basit bir sorunun peşine düşmesiyle başlıyor: “Cumhuriyet Nerede Yaşar?”

  - Advertisement -

  Gittikleri her yerde, konuştukları herkeste kendilerince bu sorunun cevabını arayan kız çocuklarının imdadına yine öğretmen koşuyor, onları okulun kapısından içeri sokarak ‘Cumhuriyeti yaşatmak’ hedefinin nerede gerçekleşeceğini gösteriyor.

  Film, “Nerede bir kız çocuğu okula başlar. Orada Cumhuriyet çok yaşar!..” vurgusuyla son buluyor.

  Yönetmenliğini Ali Ardıç’ın yaptığı film TBWA İstanbul imzası taşıyor.

  Reklam Filmi: https://www.youtube.com/watch?v=Q-Rz0yJfDuk  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz