Diğer
  Ana SayfaRöportajNisa Bölükbaşı: “Yarışmacılarla olan iletişim, tüm parkurlardan daha zordu!”

  Nisa Bölükbaşı: “Yarışmacılarla olan iletişim, tüm parkurlardan daha zordu!”

  -

  Survivor All Star’ın bu seneki şampiyonu Nisa Bölükbaşı, çok izlendi, çok konuşuldu, çok sevildi ve çok yerildi. Doğallığı, çocuksuluğu, kendine has tavırlarıyla sevenlerinin sayısı her geçen gün artan Nisa’yla yarışmanın ardından bir araya geldik.

  Formsante Ağustos/Eylül sayısından

  Röportaj: Deran Çetinsaraç
  Fotoğraf: Murat Sargın
  Styling: Tülin Demir
  Makyaj: Gizem Ergin
  Saç: Akın Ünal
  Fotoğraf asistanı: Zehra Sargın
  Saç asistanı: Hasan Güzeller

  Öncelikle söylemeliyiz ki, Nisa ekranda göründüğünden daha uzun. Boyunun dışında ise tam da ekranda izlediğiniz gibi; doğal, kalıpların dışında, çocuksu, sempatik ve içten. Survivor All Star 2022 bitse de yankıları devam ediyor, hal böyle olunca biz de şampiyonu yakından tanıyalım dedik.

  - Advertisement -

  Bu ikinci dönüşün; şampiyon olarak dönmek nasıl bir şey?
  Bence herkes şampiyon olarak döndü sadece tek biri kupayı kaldırdı; o da NBFC (Nisa Bölükbaşı Fan Club) oldu. Aslında sadece NBFC’de değil, nereye gidersem gideyim markette, sokakta her yerde büyük bir sevgiyle karşılaşıyorum. Teyzeler “Evimizin kızısın, iyi ki bizden biri kazandı, biz kazanmışız gibi sevindik” diyor. Yüzde 100 herkes destekliyor diyemem, zaten oylamadan da belli bu, ama her 10 kişiden yedisi seviyor diyebilirim. Bir keresinde sinirlendim ve kupayı fırlatmak istedim ama bunu yaparsam insanların desteğini, SMS’lerini ve emeğini çöpe atmış olurum dedim, vazgeçtim.

  Seni en çok hangi yarış zorluyordu?
  Beni en çok zorlayan yarış, kendimi savunabilme mücadelem oldu. Yarışmacılarla olan iletişim, tüm parkurlardan daha zordu…

  Baban da Survivor izliyormuş, o kimi tutardı veya en çok kimi beğenirdi?
  Her sene farklı birini tutardı. 2020’de tabii ki beni tuttu. Sonuçta kızı orada yarışıyor, hiç başarılı olamasam bile kendi kanından canından olduğum için tam destek verdi. Diğer senelerde tuttuğu kişiler arasında Avatar Atakan, Ogeday ve Damla Can vardı. Genelde babam kimi desteklediyse o kişi şampiyon oldu.

  Kaç kilo gittin, kaç kilo verdin ve kaç kiloyla geri döndün?
  Kilo burada sadece bir rakam; her vücudun farklı bir durumu var. Biri 55 kg dediğinde tombul duruyor, diğeri anoreksiya gibi duruyor. Açıkçası kilomun detaylarını bilmiyorum.

  Ayna var mıydı adada? Keşke olsaydı dediğin bir şey oldu mu?
  Ayna yoktu tabii ki ama oyun alanlarına gittiğimiz safari araçlarının aynaları vardı. Arada yakalanmadan iki saniye bakıyorduk ama yakalandığımızda “Bakamazsınız” diye uyarıyorlardı. Keşkem hiç olmadı; keşke diyeceğim bir şey olsa SURVIVOR olmazdı.

  En fanatik senin taraftarınmış; bu ilgiyi abartanlar oluyor mu?
  Fan’larım demek istemiyorum “sevenlerim” diyeceğim. Fanatik demeye gerek yok; çok fazla ve çok büyükler. Beni iyisi ve kötüsü ile kabul ettikleri için diğer yarışmacılar bundan rahatsız olabiliyor. Bana en çok saldıran kişiler, diğer eski yarışmacıların taraftarları. Sürekli bir açığını arıyorlar, bir yerlerden vurmaya çalışıyorlar. Kimse melek değil ve kendini yükseltmek için başkalarını düşürmeye çalışmaya gerek yok. Annem “Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan başkalarına öyle davran” derdi. Bence o yüzden sevenlerim beni sevdi. Başarıyı kaldıramayanlar var. Bu sadece Survivor için geçerli değil. Ben her zaman kendimin farkındaydım; yenilmezim, performansım harika demedim. Performansım harika deyip hiçbir şey yapmayanlar da oldu. Sevenlerim fanatik değil, buna katılmıyorum. Onlar çok büyük sadece.

  Adada sevdiğin adam da vardı; hem birliktesiniz hem ayrı. Nasıl yürüttünüz?
  Biz yarışma belli olmadan bir ilişkiye başladık. All Star belli olunca bir anlaşma yaptık. Biz birey olarak burdayız ve bu ilişki üstünden yürümeyelim ama sorulursa inkar da etmeyeceğiz dedik. Sevgili misiniz? sorusunu hiç inkar etmedik. Ogeday 2017 şampiyonu ve prime ihtiyacı yok. Ben kendi senemde çok büyük bir kitleyi arkama aldım. O yüzden ilişki üstünden gündeme gelmeye ihtiyaç duymadık. Gerçekten iyi ki böyle oldu. Tekrar gitsek, kaybedeceğimizi bilsek bile hiçbir şeyi degiştirmezdik. Bir daha Survivor’a gitsem, ki gideceğimi zannetmiyorum zirvede bıraktım, her şeyi yine olduğu gibi yaşardım.

  Adem Kılıçcı finalde rakibindi, tam tersi bir sonuç olsaydı sence arkadaş kalabilir miydiniz?
  Adem, bir yerde çıktı ve söyledi; “Nisa’nın son oyun sözleri yüzünden takipten çıktım” diye. Daha doğrusu beni engelledi böylece ben de takipten çıkmış oldum.Yoksa ben takipten çıkmazdım. Son oyun için Çekçe, “Kötü insansın, şampiyonluğu bu şekilde haketmiyorsun” dedim. Çünkü son oyunda yaptığı ayıptı. Bence Adem şampiyon olsaydı bu tepkiyi vermezdi. “Oyun durdu, sizin suçunuz” ne demek, boğulsa mıydım yani? Belki adrenalinle söyledi… Sonuç olarak ben düşman değilim ve onu söylemek istedim. Adem, Survivor kadın yarışması değil dedi ve bir kadın kazandı. Bu seneki yarışma için bir kadın şampiyon algısı olmuş olabilir, belki de bu yüzden söylemiştir. Geçmişteki her hatayı kabul etmek ve iyi ki yaşamışım demek lazım. Her şeyin bir nedeni var. Koalisyonmuş, oymuş buymuş; her şey kader kısmet.

  Yarışmanın en’lerini sorsam;
  En atletik: Çok fazla atlet vardı, onlardan herhangi biri olabilir.
  En becerikli: Atış konusunda Nagihan ve Ayşe.
  En doğayla dost: Hikmet Ağabey, orada kendine bir yaşam alanı yaptı.

  Prag’ın bohem hayatından sonra İstanbul’da yaşam nasıl gidiyor?
  İstanbul’daki yaşam tabii ki oradan farklı ama iyi gidiyor. Zaten iyi gitmese giderdim buradan.

  Bugüne kadar hangi sporları yaptın?
  Çocukluğumda yüzme ile başladım sonra tenis, kayak, snowboard, voleybol… Çok fazla spor yaptım ve yaptığım her sporu sonuna kadar getirdim. Aslında hemen hemen istediğim tüm sporları denedim.

  Adadan dönünce canının çektiği ve yediğin ilk şey ne oldu?
  Havuçlu kek yemiştim galiba. Aslında kek değil ama bir çikolata var, içerisinden karamel akıyor. Ondan yemiştim.

  Beslenmen nasıldır? Spor geçmişinin kilona etkisi oluyor mu?
  Ne istersem onu yiyorum; bazen yemeyi unutuyorum bazen her şeyi yiyorum.

  En yakın arkadaşın seni üç kelimeyle anlatacak olsa bunlar ne olurdu?
  Sadık, samimi ve içten.

  Seni bugüne kadar en çok etkileyen film nedir?
  Film değil ama son günlerde izlediğim “Zeytin Ağacı” dizisi beni inanılmaz etkiledi. Nedenini anlatamam ama çok etkiledi…

  Yarışma boyunca herkes seni izledi, tanıdı. Peki kimsenin bilmediği bir özelliğini sorsam sana bu ne olurdu?
  Bence herkes her şeyimi biliyor… Sonuçta oyuncu değiliz, orada herkes kendi doğal halinde oluyor.

  Nazara inanır mısın veya uğurlu bir eşyan var mı?
  Nazara inanırım ve uğurlu eşyam var. Nazar, kader hepsine inanıyorum. Nazar duasını okuyorum. Kolumda nazar boncuklu bir bileklik var ve kopmak üzere. Uğurlu eşyalarımdan biri bu bileklik, yine koluma taktığım başka uğurlu eşyalarım da var.

  Saçlarına ve cildine özel bakım yapar mısın? Çek kadınlarının güzellik sırrı nedir mesela?
  Bakım anlamında hiçbir şey yapmam. Duşta şarkı söylemek dışında çok zaman geçirmiyorum. Cildime de çok bir şey yapmıyorum. Televizyon için bir reklam çekiminde cildime devamlı makyaj yapıldı. Alnım direkt reaksiyon verdi, sivilcelendim. Orayı kapatalım derken başka ürünler kullanılınca başka sıkıntılar ortaya çıktı. Valla Çek kadınların güzellik sırrını bilmiyorum bunu anneme sormak lazım. Belki Türkler’e göre Çek kadınları daha güzel olarak algılanıyor olabilir. Ancak Çekler de Türkiye’ye geldiğinde “Ah Türk kadınları ne kadar güzel” diyor. Sanırım bu göz alışkanlığı ile ilgili bir şey.

  Yakın zamanda evlenme kararı aldığın da yazıldı, doğru mu?
  Bu kararı aldığımı haberlerden öğrendim ben de… Tabii ki bir gün evlenmek istiyorum, kaderimde yazılmıştır illa ki. Ancak haberlerde yazıldığı gibi konuşulmuş veya alınmış bir karar yok.

  Son olarak (umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun) yaşadığın sağlık probleminin senin üzerinde etkisi nasıl oldu, biraz bahsedebilir misin?
  Eğer kalbimdeki sorundan bahsediyorsanız yarışmaya gitmeden kalbimde sorun olduğunu öğrendim. Neredeyse yarışmaya gidemeyecektim. Yarışma sırasında düşmelerim, baş dönmelerim hep bu kalbimdeki sıkıntıdan dolayı imiş. Annem test sonuçlarını Çek Cumhuriyeti’ndeki doktora gösterince durumun ciddiyetini anlamış olduk. Hatta “Kızınızı yarışmadan çekin” dediler. Annem çekmek istedi ama kararı bana bıraktı. Ameliyat durumum yakında belli olacak.

  Sağlıklı bir yaşam için en çok neye dikkat etmeliyiz sence?
  Biliyorum ki derginizde sağlıklı yaşamın gerekliliklerini yazıyorsunuz. Açıkçası ben çok bu kurallara dikkat edemiyorum. Okuldayken de gece ikilere kadar çalışıp sabah erken kalkıp okula giderdim. Kendime yemek yapamazdım ve fast food’la geçiştirirdim. Dolayısıyla sağlıklı bir yaşamım olduğunu söyleyemem. Yine de bence en sağlıklı insan, ruh sağlığı iyi olan ve içten mutlu olabilen insandır.



  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz