Diğer
  Ana SayfaİlişkiSevgilinize yazabileceğiniz 20 etkili aşk notu!

  Sevgilinize yazabileceğiniz 20 etkili aşk notu!

  -

  Eşinize ya da sevgilinize en son ne zaman sevginizi özel ve anlamlı bir şekilde ifade ettiniz? Sadece “Seni seviyorum” demek (ne kadar önemli olsa da) yetmez. Etkinliği kanıtlanmış aşk notlarıyla partnerinize sevildiğini hissettirebilirsiniz.

  Yazı: Seda Özdemir Şimşek

  Sevdiğiniz kişinin hislerinizi bilmesini sağlamanın yüzlerce yolu var. Sürpriz bir hafta sonu kaçamağı ya da romantik bir yemek planlayabilir, aşk dolu Instagram iletileri hazırlayabilir, işveli mesajlar atabilir, onu hediyelere boğabilir, en sevdiği yemeği hazırlayabilir, aylardır peşinde olduğu oyunun siparişini verebilir… Neyse, bu liste uzar gider. Elbette bunların hepsi harika seçenekler olsa da bazen en basit yol en etkilisi olabilir. Tek bir tıkla sevdiğiniz kişiye saniyeler içinde mesajlar, hediyeler gönderme şansınız olsa gerçek kağıt ve kalem kullanarak yazacağınız aşk notları partnerinize sevildiğini hissettirmenin en romantik yollarından biri.

  Eğer daha önce hiç aşk mektubu almadıysanız, bu mektupların büyüsünden haberdar olmamanız normal. Telefon mesajları ya da sosyal medya iletilerinin aksine, aşk mektupları iletişimin en saf halidir. Yalnızca bir kağıt, bir kalem ve en içten duygularınız… Bu not ya da mektuplar duygularınızın partnerinizin elle tutabileceği en somut ifadesidir.

  El yazısı ile somutlaşan bu hisler tekrar ilişkinize akar. Partneriniz görüldüğünü, önceliğiniz olduğunu ve sevildiğini hisseder. İşte bir aşk notu ya da mektubunun tüm sihri böylece gerçekleşir. İkna olmadıysanız şunu soralım: Sizce neden yılların eskitemediği romantik “Not: Seni Seviyorum” filmi bizi hala zırıl zırıl ağlatmayı başarıyor?

  - Advertisement -

  Teoriyi bitirdiğimize göre şimdi işi pratiğe dökelim. Malum günümüzde çoğunlukla mesajlaşmaya, e-posta göndermeye ya da bol emojiyle dolu Instagram iletileriyle sevgimizi ilan etmeye alışık olduğumuzdan aşk dolu satırlar yazma sanatına aşina olmama ihtimaliniz yüksek. İyi haber şu ki, bir kez alıştığınızda yazması kolaylaşıyor. Amacınız ister kısa aşk notları, ister yıldönümü ya da doğum günü mesajı, isterseniz uzun bir mektup yazmak olsun sevdiğiniz kişi için ihtiyacınız olan her şey burada. Haydi duygularınızın kağıda dökülmesine izin verin.

  Sevgilinize aşk notu

  ÖNCE BEYİN FIRTINASI

  Kaleme kağıda sarılmadan önce sakince gerçekten ne söylemek istediğinizi ve hatta partnerinizin neyi okumasını istediğinizi düşünün. Bir aşk notu (ya da mektubu) ilişkinizin hali hazırdaki durumunu ve hakim havayı yansıtmalı. Vereceğiniz asıl mektubu yazmadan önce önemli noktalara değineceğinizden ve partnerinizin bedenini ne kadar sevdiğinizi üç sayfa boyunca anlatmayacağınızdan emin olmalısınız. (Gerçi çok istiyorsanız o da olur tabii.)

  İÇTEN YAZIN

  Duygularınız hakkında konuşmak hiçbir zaman kolay değil ancak duygular aşk mektuplarının var oluş sebebi. Aslına bakarsanız, savunmasız kalma hissi, bir mektup yazarken karşılaşacağınız en büyük engellerden biri olsa da (tabii kimse neredeyse 2010 yılından beri gerçek bir kalemle yazmadığı için yaşayacağınız el kramplarının dışında), nihai sonuç kesinlikle buna değer: Partneriniz sevinçten havalara uçacak.

  Kendinizi sahneye çırılçıplak çıkmış gibi kırılgan hissetmeden hislerinizi ifade edebilmek için dürüst ve özgün olmaya çalışın. Asla, aranızdaki bağa ait olmayan süslü cümleler kullanmayın. Birbirinizle ne şekilde iletişim kurduğunuzu düşünün ve ardından ona uygun bir tarzda yazın. Diyelim ki sürekli şakalaşan bir çiftseniz, aralarda eğlenceli sözler olmasında bir sorun yok. Ayrıca “Çok güzelsin” gibi sıradan bir cümle yerine onu ‘neden’ güzel bulduğunuzu düşünün ve yazın. Mesela sizi gördüğünde dudağının kenarındaki ufak gülücüğü mü seviyorsunuz? Yoksa sabah uyandığı andaki sevimliliğini mi? Kısacası sadece sevgilinize özgü nitelikleri ve aranızdaki bağı vurgulamanız gerek ki, mektubunuz son dakikada hazırlanmış bir lise kompozisyon ödevine dönüşmesin. İçerik söz konusu olduğunda diğer bir önemli husus da klişelerden kesinlikle kaçınmak. Örneğin, “Seni en başından beri çok seviyorum” yerine “Seni (ilk randevunuz ya da aşkınızı ilk itiraf ettiğiniz anı ekleyin) beri seviyorum” gibi özel bir cümle kurun. Mesajınızın en iyi şekilde işe yaraması için seçtiğiniz kelimelerin partnerinizde neşe, güven ya da sevgi gibi duyguları uyandırmasını amaçlayın.

  FORMATI İYİ SEÇİN

  Aşk mektubu deyince aklınıza tüylü dolma kalem ve bir parşömen geliyorsa elbette yanılıyorsunuz. Güzel dokulu bir kağıttan sıradan bir Post-It sayfasına ya da birlikte gitmeyi en sevdiğiniz barın peçetesine kadar hemen hemen her şeyin üzerine bir aşk notu düşebilirsiniz. Ancak ana kriter mektup ya da notunuzun gerekçesi olacak. O yüzden ilk olarak amacınızı ardından da formatı belirleyin. Nasıl mı? Doğum günü ya da yıldönümleri için süslü bir kart idealken sadece onu nasıl sevdiğinizi hatırlatmak istiyorsanız bir restoran (elbette beraber gittiğiniz) faturasının arkasını kullanabilirsiniz. Bu arada değerli bir kart kullanacaksanız öncesinde müsvedde bir kağıtla provalar yapın ki kartınız yazım hataları ve karalamalar mahvolmasın. Son olarak illa emoji kullanmak istiyorsanız lütfen minimumda tutun. Emin olun, duygularınızı göstermek için bir avuç pembe kalbe ihtiyacınız yok.

  Sevgilinize

  KULLANIMA HAZIR ETKİLİ AŞK NOTLARI

  Tamam, kuralları öğrendiniz ve artık yazmaya hazırsınız. Yoksa hala ne söyleyeceğinizden emin değil misiniz? Panik yok, imdadınıza yetiştik. Hazırladığımız cümleleri ilham kaynağı olarak kullanın. Kopya serbest, aşağıdaki cümleleri değiştirmeye, uzatmaya ve hatta birkaçını bir araya getirmeye hiç çekinmeyin.

  SEVGİLİNİZE YAZABİLECEĞİNİZ 20 ETKİLİ AŞK NOTU

  GÜNLÜK AŞK NOTLARI

  • Seni her halinle çok sevdiğimi söylemenin tam sırası.
  • [Yaptığı çok sevimli ve özel bir şeyi yazın] yapmana bayılıyorum. (Örneğin, sabah banyo aynasının önüne şu notu bırakın: Duş alırken şarkı söylemene bayılıyorum.)
  • Benimle olduğun için bugün de her gün olduğu gibi çok şanslıyım.
  • Ne zaman seni daha fazla sevmenin imkansız olduğunu düşünsem, beni haksız çıkarıyorsun.

  ÖZEL GÜNLER İÇİN

  • Bugün senin doğum günün olabilir ama asıl ben seninle bir yıl daha geçirmiş olmayı kutluyorum.
  • Her yıl dönümümüz bana senin ne kadar harika, özel ve iyi biri olduğunu hatırlatıyor. Hayatım her sene seninle güzelleşmeye devam ediyor.
  • Her zaman senin sevgilin, hayat arkadaşın ve ağlayacağın omuz olacağım. En iyi arkadaşın, acil durum telefon numaran ve yataktan çıkmama bahanen olacağım. Ne olursa olsun, her zaman seninim.
  • “Evet” dememizin üzerinden __ yıl geçti ve ben hala aynı heyecanla “İyi günde kötü günde sonsuza kadar seninle olacağım” diyebiliyorum.
  • Her aşk hikayesi güzeldir ama benim favorim bizimki.

  EĞLENCELİ AŞK NOTLARI

  • (Buraya bedenindeki seksi bir bölgeyi yazın) çok seviyorum!
  • Az gittim uz gittim, dere tepe düz gittim, sonunda karar verdim: Senin gibisi hiçbir yerde yok.
  • Bugün toplantıda kimseden ses çıkmazsa sakın şaşırma, herkesi büyüleyecek kadar harika görünüyorsun.
  • Sana delicesine aşık olduğumu söylemeyeli epey uzun zaman oldu ne olur ne olmaz unutma diye hatırlatayım: Seni çok seviyorum! (Alışveriş listesinin en son maddesi için harika bir öneri.)
  • Bugün sporu boş ver, bence akşam beraber egzersiz yapabiliriz.

  ROMANTİK AŞK CÜMLELERİ

  • Güne senin yanında uyanarak başlamak günün en güzel kısmı. Yanında uykuya dalmak da kıl payı farkla ikincisi.
  • Bugün seni dünden daha çok seviyorum. Ve her gün bir öncekinden daha çok sevmeye devam edeceğim.
  • Hayatımı seninle geçirdiğim için çok şanslıyım.
  • Sen benim kalbimi mutlu ediyorsun.
  • Benim bu dünyadaki en güvenli alanımsın.
  • Sen ortaya çıkana kadar muhteşem kelimesinin anlamını hiç bilmiyormuşum.


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz