Anlayışınızı değiştirin

iStock 000027130192 Large

Bilinçaltınızı bilinçli kullanın
Bilmediğinizi düşündüğünüz veya sevmediğiniz bir şarkının sözlerine kendinizi kaptırdığınız oldu mu? Belki de arka planda çalarken birkaç kez duyduğunuz bir reklam cıngılını… Bilinçaltımızın günün büyük bir bölümünde otomatik pilotta çalıştığını biliyoruz. Bu da demek oluyor ki beynimizi çoğu zaman tam kapasite kullanmıyoruz. Eğer zihninizi bilinçsizce radyo ile televizyondan duyduğunuz ıvır zıvırı hatırlamak ve aktarmak için kullanıyorsanız, bilinçli olarak kullandığınızda alabileceğiniz sonuçları hayal edebiliyor musunuz? Bu yüzden yararlı bilgileri hatırlamak için beyninizi kullanın. Eğer farklı bir şey istiyorsanız herkesin yaptıklarını yapmayın.

 

 

 

 

 

Doğru olma düşüncesinden kurtulun
Neyin doğru, neyin yanlış olduğunu kim belirliyor? Da Vinci mi doğruyu resmetti, yoksa Picasso mu? Beckham topa doğru vuruyor mu? Bruce Lee yumruk attığında veya sürekli daha iyisi olmaya çalışırken doğru mu davranıyordu? Öncelikle doğru ve yanlış düşüncesinden vazgeçin. Böylece daha iyi olmak ve gelişmek için sahip olduğunuz muhteşem yeteneği ortaya çıkarabilirsiniz. Sonunda, gerçekten varmak istediğiniz noktaya gelmek için sadece kendinizi ifade etmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Eğer sürekli doğruyu ararsak bulana kadar yaptığımız her şey yanlış olacak. Mükemmeliyetçi olmak kısıtlayıcı bir yaşam biçimi olduğu için, kendinizi ifade etmeye fayda etmiyor. Basitçe açıklamak gerekirse, doğruyu bulmak değil daha iyisi olmak için çalışın.

Sabit bir anlayşınız olmasın
Düşünün bir kez, 12 veya 20 yaşından beri yaşam anlayışınız değişti mi? Elbette! Bu asla sabit bir yapı değil. Zihninizi ve kafa yapınızı sürekli geliştiriyorsunuz. Hayatta kalmak için devamlı olarak düşüncelerimizi iyileştirmek ve geliştirmek zorundayız. Şu anki düşünceleriniz sizi bulunduğunuz noktaya getirdi. Ama gelecekte olmak istediğiniz noktaya götürmeyecek. Mevcut anlayışınızı yıkın ve etrafına koyduğunuz bariyerleri kaldırın. Bir kez bunu yaparsanız, kalıpların dışında düşünme ihtiyacı hissetmediğinizi fark edeceksiniz. Çünkü ortada kalıp olmayacak.

Tutkulu olun
Kararlarınızı nasıl veriyorsunuz? Kendinize şunu sorun: “Yapmak istediğim veya yapmam istenen şeye karşı cevabım ‘kesinlikle evet’ mi? Eğer öyle değilse o zaman hayır. Evetse yine hayırdır. Eğer belki ise o zaman kesinlikle hayırdır.” Eğer bir şey size “kesinlikle evet” dedirtmiyorsa, yapmaya değmez. Zamanınızı “hımm, evet” diyerek harcamayın. “Kesinlikle evet” dediğiniz şeyleri bulun çünkü tutkulu olduğunuz şeyler onlar. Sonunda sevdiğiniz şeyleri yapıyor olacaksınız.

FitMen 4. sayı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here