Diğer
  Ana SayfaFitness“Günde 10 bin adım atın”

  “Günde 10 bin adım atın”

  -

  Harley ile 4 egzersiz
  Türk kadınlarının ortak problemi; kalçalar, karın bölgesi ve kollar… Harley Pasternak, bu üç bölgeye odaklanan 4 kolay egzersizi Formsanté okurları için uyguladı.

  mayis-2013-fitness-resim-2

   

   

  Geriye lunge
  Çalıştırdığı bölge: Kalça ve bacaklar
  “Geriye lunge” Harley Pasternak’a göre öne ve yana lunge’dan çok daha güvenli. Hareketi uygulamak için bacaklar kalça hizasında aralı dik durarak başlayın. Sağ bacağınızla geriye adım atın ve her iki bacağınızı dizden 90 derecelik açıyla bükerek alçalın, öndeki bacağın üst kısmı yere paralel, öndeki ayak yere tam basıyor, arkadaki ayağın ise parmak ucuna basıyorsunuz… Bu esnada dizinizin ayak parmaklarını geçmemesine dikkat edin. Öndeki bacağın topuğuna basarak kalkın ve aynı bacakla hareketi belirtilen sayıda tekrarlayın. Sonra diğer bacakla uygulayın.
  Her iki bacakla 20 tekrar yapın

  - Advertisement -

   

   

   

   
  mayis-2013-fitness-resim-3

   

   

   

  Dambılla squat
  Çalıştırdığı bölge
  : Kalça ve bacaklar
  İki elinize birer dambıl alın. Bacaklarınızı kalça hizasında aralayın, sırt dik, göğüs açık, omuzlar kulaklardan uzakta… Bu pozisyondayken bir sandalyeye oturuyormuş gibi, kalçanız yere paralel olacak şekilde çömelin. Çömelme sırasında öne değil, kalçanızı dışarı çıkararak geriye doğru inin ve dizlerinizin ayak parmaklarını geçmemesine dikkat edin. Kalçalarınızı sıkın ve topuklarınıza ağırlığı vererek doğrulun.
  20 kez tekrarlayın

   

   

   

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz