Diğer
  Ana SayfaGüzellikPerma: Saçı çok yıpratır mı? Ne kadar süre kalıcı olur?

  Perma: Saçı çok yıpratır mı? Ne kadar süre kalıcı olur?

  -

  80’lerdeki gibi hacimli ve abartılı saçlar yani perma geri döndü. Kıvırcık ve dalgalı saçlar, yıllarca süren düz saçların hakimiyetinin ardından bu sezon yeniden trend. Z kuşağının da sembolü haline gelen kıvırcık saçların bu sefer geride kalmaya hiç niyeti yok.

  Hazırlayan: İrem Naz Güvel

  Büyük bir geri dönüş yapan bukleleri yoğun bir yıl bekliyor. Ancak perma yaptıracaksınız uygulamadan önce akılda tutulması gereken önemli noktalar var. Günümüzün yöntemleri, 30 yıl öncesine göre çok daha gelişmiş ve saça daha özenli ve hassas yaklaşıyor. Saçı kıvırcıklaştırmak için kullanılan kimyasal bileşim, saçın kırılmasını önleyecek şekilde gelişti.

  PERMA NE KADAR SÜRE KALICI OLUR?

  Perma, saçın uzunluğuna bağlı olarak iki ile dört ay arasında kalıcılığını koruyor.

  PERMA SAÇI YIPRATIR MI?

  Geçmişe göre çok daha yumuşak bir kıvrıma sahip olan perma, uzun saçlar için hala riskli olmaya devam ediyor. Örneğin, halihazırda işlem görmüş veya açılmış saçlar için pek tavsiye edilmiyor. Çünkü bu risk, saçı daha da zayıflatarak elastikiyetini kaybetmesine neden olabilir. İnce telli saçlılar içinse uygulama öncesi saçı güçlendirmeye yardımcı olacak işlemler için profesyonellerden yardım almalarında yarar var.

  - Advertisement -

  PERMA SONRASI SAÇ KESİMİ GEREKLİ Mİ?

  Herhangi bir perma uygulamasının ardından saçı kendine getirmek için kesim öneriliyor. Kuaförünüz saç uçlarınızı temizleyip gereksiz ağırlığı saçtan alabilir. Herhangi bir kimyasal işlemde olduğu gibi, saçınızı olabildiğince sağlıklı tutmak ve en iyi şekilde görünmesini sağlamak için her zaman bakımına devam edilmesi tavsiye ediliyor.

  PERMA SONRASI SAÇ BAKIMI

  SAÇ KREMİ

   

   

   

  Herbal Essences Onarıcı Argan Yağı Saç Kremi 150 TL

  Kıvırcıkları belirginleştirmek ve daha hacimli görünüm için saç kremi kullanımı önemli. Şampuanın ardından her zaman nemlendirici ve yeniden yapılandırıcı etkiye sahip saç kremi, saçlarınıza yumuşaklık verir.

  ŞEKİLLENDİRİCİ

  John Frieda Frizz-Ease Dream Curls saç spreyi 157,90 TL

  İstediğiniz görünümü elde etmek için çeşitli şekillendirici ürünler kullanabilirsiniz. İster bukleleri belirginleştiren bir krem, ister şekillendirici bir köpük olabilir.

  KURUTMA

  Arzum AR5086 Bellissima Diffon saç kurutma makinesi 699,90 TL

  Bukleyi korumak, daha parlak bir görünüm elde etmek ve belirginleştirmek için difüzör en az 10 dakika boyunca kullanılabilir. Sabah buklelerinizi canlandırmak için şekillendirici sürüp saçlarınızı havalandırabilirsiniz.

  TARAMA

  Body Shop doğal kalın dişli tarak 167,94 TL

  Bir diğer detay ise tarak kullanımına ağırlık verilmesi. Kıvırcık saçları taramak her zaman için iyi bir fikir değil çünkü saçın yapısını bozabilir. Bu yüzden geniş dişli bir tarağı edinmek saçlarınızı açtığı gibi bozulmalarını da engelller. Ayrıca günlük koşuşturmanızda, saçınıza çok fazla dokunmamak da buklelerin bozulmasını geciktirecektir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz