Diğer
  Ana SayfaRöportaj"Çiğ beslenmeyle hem kilo verdim hem güzelleştim"

  “Çiğ beslenmeyle hem kilo verdim hem güzelleştim”

  -

  SELEN ÖZTÜRK Oynadığı dizide “Gülfem Sultan” karakteriyleünlenengüzeloyuncuSelenÖztürk, oyunculuğunun yanı sıra sesiylede pekçokünlükarakterehayatveriyor. Hayatında en önemli şeyin su içmek olduğunu söyleyen Öztürk, raw food (çiğ beslenme) sayesinde hem kilo vermiş hem de sağlıklı bir cilde kavuşmuş.

  “Muhteşem Yüzyıl” dizisiyle yıldızı parlayanSelenÖztürk, Kanuni Sultan Süleyman’ın ilk eşiGülfem Sultan’ı canlandırıyor. Oynadığı karakterinaksinehayata sıkı sıkı bağlı olanvebüyükkeyifalanÖztürk’ünhedefi, ilerideinsanlara bu iyimserliğiaktarabileceğibir iş yapmak. GünemutlakagülerekbaşlayanSelenÖztürk, mutluyaşamınformülünü, formdakalma sırlarını vegüzellikreçeteleriniformsanté okurları için anlattı.

  “Muhteşem Yüzyıl” özellikle oyuncular açısından muhteşem bir dizi oldu. Sizin hayatınızda neler değiştirdi?
  Öncelikle tanınır bir hale geldim. Dahaçoktiyatro ağırlıklı birhayatsürdüğümiçin bu kadartanınmıyordum. Hem işin başarısı hem de bu kadar izleniyor olmasından dolayı seyirci tüm karakterleri çok iyi biliyor. Tarihi bir proje olmasından dolayı ekstra bir araştırma konusu haline geldi. Yolda insanlar bana gelip, “Sizin akıbetinizi biliyoruz Gülfem Hanım” diyor. Bu işte yer aldığım içinçok mutluyum, ekip de çok iyi.

  Diziye yeni yeni yüzler katıldığı için de tempo düşmüyor sanırım…
  Evet, sürekli yeni yüzler katılıyor, gittikçe merak uyandırıyor. Bu sene, “Muhteşem Yüzyıl”ın en güzel senesi olacağını düşünüyorum.

  - Advertisement -

  Gülfem Hatun, bazı kaynaklara göre idam edilerek öldürülmüş. Dizide sizin akıbetiniz ne olacak?
  Onu sürpriz olarak bırakalım isterseniz, sonuçta Gülfem Hatun’un akıbetini senaryodan öğreneceğiz. “Muhteşem Yüzyıl” birebir belgesel gibi çekilmiyor, farklı tarihi kaynaklardan yararlanılıp senaryo yazılıyor. Bazı kaynaklara göre idam edilerek öldürülmüş olsa bile dizide sonu farklı olabilir.

  Oyunculuğun yanı sıra seslendirme de yapmışsınız. Hangi filmlerde seslendirme yaptınız?
  Şu an sayısını hatırlayamayacağım kadarçok sayıda film, animasyon vedizide seslendirme yaptım. İstanbul’a gelmemle birlikte başladı seslendirme alanındaki çalışmalarım. “Kamelyalı Kadın” adlı müzikal oyunda galasını yaptıktan sonra seslendirme yapmak istediğime karar verdim. Çabuk öğrendim ve hızlı ilerledim. İkinci mesleğim oldu diyebilirim. En bilinenleri arasında “Leon” filmindeki Mathilda’yı sayabilirim.

  Seslendirme konusunda rahmetli Alev Sezer, Bruce Willis’le özdeşleşmiş bir isimdi. Sizin seslendirdiğiniz ve bizim tanıdığımız bir karakter var mı?
  Çocuk kanallarından birinde “Waverly Büyücüleri”nde ikinci komik kadını seslendiriyorum, özellikle çocuklar çok iyi tanıyor o karakteri. Seslendirmenin yanı sıra asıl işlerimden biri olan müzikle uğraşmak istiyorum.

   

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz