Diğer
  Ana SayfaStil“Sağlıklı beslenme, hayat stilimiz oldu”

  “Sağlıklı beslenme, hayat stilimiz oldu”

  -

  Üç yakın arkadaş Zeynep Mutlu, Esra Tümen Dinçkök ve Aslı Tümen’le sağlıklı yaşam üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Mutlu, Dinçkök ve Tümen, formda kalma sırlarını ve güzellik önerilerini formsanté ile paylaştılar. Birlikte kurdukları siteyi geçtiğimiz aylarda yayın hayatına sokan bu üç güzel kadın, sağlıklı beslenmeyi hayat tarzı haline getirmeyi başarmış.

  Formda kalma sırlarınızı öğrenebilir miyiz?
  Zeynep Mutlu: Genel olarak sağlıklı besleniyorum ama ani kilo vermem gerekirse zencefilli sebze karışımı içtiğim bir diyetim var ve gerçekten işe yarıyor. Hatta erkek arkadaşım İlker İnanoğlu da bu şekilde beş kilo verdi. Üç gün boyunca bu karışımdan içip, acıktığınızda iki yumurta yiyip, günde 40 dakika da koşu bandında yürüyüş yapmanız gerekiyor. Özel karışım için ise semizotu, fesleğen, nane, salatalık, yeşil elma, limon ve zencefili katı meyve robotunda sıkıyorsunuz. Spor eğitmenim vermişti bana bu tarifi. Bu arada eski yüzücüyüm ve sporsuz bir hayat düşünemiyorum. Her gün mutlaka spor yapıyorum. Esra Tümen Dinçkök: Bir yılda 14 kilo verdim. Az yemeden kilo verilmediğini öğrendim. Spor yapmak inanılmaz önemli. Haftada bir-iki gün öğle veya akşam yemeğinde canım ne isterse onu yiyorum; bu pizza da olabiliyor hamburger de. Ama bir sonraki öğünde Zeynep’in bahsettiği sebze suyunu içiyorum. Dengelersem her istediğimi yiyebiliyorum. Bir de Ender Saraç’ın yemek kitabındaki tarifleri çok seviyorum. Sağlıklı, aç kalmadan, mutlaka lezzetli ve yararlı yemeklerin yer aldığı bir diyet benim için işe yarıyor. Aslı Tümen: Ben bu yıl tam 22 kilo verdim.

  22 kilo vermiş olmanız gerçekten çok etkileyici, diyetisyene mi gittiniz?
  A.T: Diyetisyene gitmedim. İçkiyi ve akşam saat 19.00’dan sonra yemek yemeyi kestim.

  Spor yaptınız mı?
  A.T: Spor yapmadım ama bu demek değil ki hiçbir zaman spor yapmayacağım. Sağlıklı vücut ve akıl için herkesin spor yapması gerekiyor. Sadece bu bir sene için kendime izin verdim diyelim.

  - Advertisement -

  Benim gibi pek çok kadının aklına eminim şu soru geliyordur: 22 kilodan sonra vücudunuzda sarkma oldu mu?
  A.T: Hayır vücudumda herhangi bir deformasyon olmadı. Bunun için annemden bana geçen genlere teşekkür ediyorum.

  Siz spor yapıyor musunuz?
  E.D: Haftada dört veya zaman bulabilirsem beş gün Hillside City Club’da Noyan Hoca’nın derslerine giriyorum. 5 D adında, yüksek performanslı, 50 dakika süren, tüm vücudu çalıştırıp aynı zamanda kardiyo içeren bir ders.
  Z.M: Haftada beş ya da altı gün kardiyo, ağırlıklı çalışma ve crossfit yapıyorum. Bazen de pilates ekliyorum. Kardiyoda yürüme bandını tercih ediyorum ve yaklaşık 45-50 dakika yürüyorum. Sonra bazen biraz ağırlık ve aletler ile streching yapıyorum. Bazen de üye olduğum spor salonunda veya özel hoca ile circuit training (dairesel antrenman) egzersizleri yapıyoruz.

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz