Diğer
  Ana SayfaRöportajElif Yılmaz: Sınırlarımı zorlamayı seviyorum!

  Elif Yılmaz: Sınırlarımı zorlamayı seviyorum!

  -

  Samimi tavırları ve güzelliği ile dikkatleri kolayca üstüne çekebiliyor. Yüksek enerjisi de cabası! Karşınızda Elif Yılmaz!

  Röportaj: Elif Gürsoy
  Fotoğraf: Murat Sargın
  Styling: Tülin Demir
  Makyaj: Hamiyet Akpınar
  Saç: Mustafa Erkanlı
  Fotoğraf asistanı: Zehra Sargın
  Makyaj asistanı: Sena Arslan

  Tescilli güzel ve ödüllü oyuncu olmak kolay değil. “Yasak Elma” dizisinin sevilen oyuncularından Elif Yılmaz’da bu iki sıfat da mevcut… Dizide canlandırdığı Tuğçe karakteriyle hem güzelliği hem de oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Yılmaz, oyunculukta kendini sınırlarıyla zorlamanın onu en iyi şekilde geliştireceğine inanıyor!

  2020’de bir güzellik yarışmasında birinci seçildin. Resmi bir güzel olmak nasıl bir duygu?

  - Advertisement -

  12’li yaşlarımda bir trafik kazası geçirmiştim. Güzelliğe, bakıma, sağlıklı beslenmeye tutkum tekrar hayata dönüp kendimi sevmemle başladı. “Her kadın güzeldir” ve bu gerçekten çok doğru. Önemli olan kendini tanıman ve cesaretli olman… Yarışma benim için bu yolculukta bir adım hatta özgüven oldu. Dünyada da ülkemi temsil edip derece aldığımda bana bambaşka bir gurur yaşattı.

  Şu sıralar hayatının nasıl bir evresindesin? Hem kendin hem çevrenle ilgili keşfettiğin, geliştiğini hissettiğin şeyler var mı?

  20’li yaşlarımı kendimi tanımakla geçiriyorum diyebilirim. Kendime daha katı kuralların olduğu özel alanımda yeni hobiler edinerek mesleki alanda sınırları zorlayıp gelişmeye çalışıyorum. Oyunculuk gerçekten sınır tanımıyor. Bundan dolayı hayatım sporla, aktiviteyle ve kitaplarla geçiyor. Yeni yerler görüp yeni insanlarla tanışıp gözlem yapmak da beni cezbeden şeyler arasında. Şu sıralar İspanyolca’ya merak saldım mesela…

  Sana “İyi ki oyunculuk yapıyorum…” dedirten cümle ne? Bu mesleği yapmandaki en büyük etken nedir?

  Oyunculuk bence insanın özgürlük alanını temsil ediyor. Çünkü oynadığın karakterle özdeşleşirsen olaylara bakış açın değişebiliyor. Çocukken arzuladığın bir durum genelde… İçinde büyümeyen bir çocukla eğlenmeye devam edebiliyorsun. Bu da beni mesleğime bir kez daha bağlıyor.

  ELİF YILMAZ: OYUNCULUK İÇİN SAÇIMI KAZITABİLİRİM!

  Oyunculuğunla ilgili sınırların ya da kuralların var mı?

  Çok sevdiğim ve inandığım bir durumda sınırlarımı zorlarım ama insanların yorumlarına çok sessiz kalabilen bir insan değilim. Bu yüzden bu dengeyi sağlamak gerektiğine inanıyorum. Saçımı kazıtabilirim mesela!

  “Yasak Elma”nın kadrosunda yer almak sana oyunculuğun konusunda neler kattı?

  “Yasak Elma” zaten uzun süredir popüler olan bir dizi. Bunun sebebini her seferinde sette vakit geçirdiğimde daha iyi anladım. Çünkü hem oyuncu kadrosu hem de arkadaki ekiple inanılmaz bir uyum çalışması var. İşini severek yapıyor herkes. Bu da reytinglere yansıyor… Bana en büyük katkısı da severek izlediğim bir projenin içinde olmak ve iyi oyuncularla yakaladığım dostluklar oldu.

  Sette başına gelen, unutamadığın bir olay var mı?

  “Yasak Elma” ekibi zaten birbirinden komik karakterlerle dolu, çektiğimiz her sahne eğlenceli ve renkli… Çiftlikte çektiğimiz bir sahnede benim her gün yanına hevesle gittiğim Company, saçımdan ısırıp beni rehin almıştı. Company oradaki atlardan biri…

  Hem kariyer hem de kişisel anlamda hayallerin neler?

  Yolun çok başındayken hedeflerimiz yüksek olmalı diye düşünüyorum ya da ben kendimi öyle motive ediyorum. Dünyaca ünlü, başarılı birçok aktörle kült filminde oynamayı çok isterim. Yeni dil öğrenmek bu yüzden hayatımın bir parçası. Diyetisyenlik okudum ve şu anda da pilotluk okuyorum. Oyunculuk dışı başka meslekle ilgilendiğimi de duyduklarında genelde şaşıranlar oluyor. Ama bu benim enerjimi yansıtıyor.

  Hayatını ve kendini değerli kılan değerlerin neler? Manevi olarak en çok neye önem veriyorsun?

  Aileme çok düşkün bir insanım ve her koşulda yanımda olduklarını bilmem bana çok büyük güç veriyor. Benden küçük dört kardeşim var; bir nevi küçük bir anne olarak büyüdüm. Bu beni daha erken olgunlaştırdı diyebilirim. Başarıyla beslenen bir insanım ve mesleğimde keşkem olmadan ayakları üstünde duran birçok kadına ilham olmak en büyük hayalim.

  Uzun ya da kısa vadede ne yapmak sana iyi geliyor ve bu sayede deşarj oluyorsun? Mesela spor?

  Sosyalleşmek bana iyi geliyor ve spor yapmak kendimi çok iyi hissettiriyor. Kendimi hemen yeni bir spor dalı içinde bulabilirim! Dans etmek ise bu aralar içimdeki çoğu duyguyu kontrol edip kendimi ifade edebilme şeklim.

  Cildine nasıl bakıyorsun? Güzelliğini korumak için ne yapıyorsun?

  Bir kadının en önemli aksesuarı bence cildi. Annemin bana çocukluğumdan beri kazandırdığı en önemli alışkanlık gece gündüz uygulamak üzere öğrettiği cilt rutinlerim oldu. İyi bir temizleyici, peeling, tonik ve nemlendirici kremle gece gündüz cilt temizliği yapıyorum. Tabii soda ve pirinç suyu da benim yüz yıkarken kullandığım detaylarımdan…

  ‘KAN GRUBUNA GÖRE DİYET PROGRAMIYLA BESLENİYORUM’

  Sağlıklı beslenmeyle aran nasıl? Hayır diyemediğin yiyecekler var mı?

  İki öğün ve kan grubuna göre diyet programıyla uzun süredir düzenli bir şekilde besleniyorum. Tahıllı ürünler ve sebze yemeyi çok seviyorum. En sevdiğim yemek ıspanak! Sabahları genelde ıspanak ya da kereviz sapı suyu ile detoks yapıyorum ve uzun süredir bu sayede hasta olmadığımı gördüm. Ama benim de hayır diyemediğim şey çikolata yemek!

  Seni yakında başka projelerde görebilecek miyiz? Nedir gelecekteki çalışmalar?

  Menajerim Müzeyyen Karakan ile yeni sezon için gelen teklifleri değerlendiriyoruz. En doğru projede yer almak için çok titiz davranıyoruz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz