Diğer
  Ana SayfaFitnessEn iyi 20 fitness önerisi

  En iyi 20 fitness önerisi

  -

  Her zaman fit ve güçlü olmanızı sağlayacak en etkili egzersizler, motive olmanın en kolay yolları, fitness gurularından öneriler…

  1 EN İYİ MOTİVASYON
  Motivasyonunuzu artırmak için Ironman dünya şampiyonu Chrissie Wellington gibi siz de koştuğunuz (bisiklet sürdüğünüz, yürüdüğünüz vs) her kilometreyi sizin için önemli, size ilham veren birine adayın. Anneniz, çocuğunuz, babanız ya da sevdiğiniz biri… Koşunun ortasında asla piliniz bitmeyecek.

  2 EGZERSİZDEN BIKMAMAK İÇİN…
  ● Egzersizi sosyalleştirin. Bir arkadaşınızla birlikte size uygun, birlikte keyif alacağınız bir ders bulun. Sıkılmadan egzersiz yaparken arkadaşınızla da kaliteli zaman geçirmenin keyfine varın.
  ● Antrenmanlarınız sırasında neşeli, tempolu müzikler dinleyin.
  ● Zamanınız kısıtlı olduğunda kısa süreli çalışın. Normal temponuzdan biraz daha yüksek 20 dakikalık bir kardiyo çalışması da işinizi görecektir.
  ● Şevkinizi artırmak ve ilginizi korumak için egzersizlerinizi çeşitlendirin.

  3 MEKİK ÇEKERKEN…
  Daha iyi sonuç almak için şunu unutmayın; çenenizi dizlerden uzaklaştırırken karnınızı rahat bırakmayın, tıpkı mekiğe kalkarken olduğu gibi karın kaslarını sıkmaya devam edin. Böylelikle hareketten yüzde 100 sonuç alırsınız.

  - Advertisement -

  4 GÜÇLENMEK İÇİN ESNEYİN
  Setler arasında 20-30 saniye çalıştırdığınız kasları esnetin. Yapılan araştırmalar bunun kas gücünü yüzde 20 oranında artırdığını gösteriyor.

  EN İYİ EKİPMANLAR

  nisan-2013-fitness-resim-25 ASILIN!
  İki elinizle birlikte bir bara asılmak omuzlarınızı ve omurganızı son derece etkili bir şekilde esnetiyor. Bar egzersizleriyle kol, sırt kaslarınızı da geliştirebilirsiniz ancak burada bahsettiğimiz, konforlu bir şekilde 10-15 saniye asılarak sırtınızı açmak. Asılma sırasında ayaklarınızı tamamıyla yerden kesmeyin, diskleri esnettikten sonra birden ayakları yere koymak disklerin sıkışmasına neden olabiliyor. Bunun için barı çok yüksek bir noktaya değil, ayakta durduğunuzda ellerinizle ulaşabileceğiniz bir yüksekliğe asın. Voit kapı barfiksi TL49, Sportive kapı barfiksi TL47, (Spormarketim.com)

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz