Diğer
  Ana SayfaSağlıkGeçmeyen, inatçı öksürük probleminiz varsa dikkat!

  Geçmeyen, inatçı öksürük probleminiz varsa dikkat!

  -

  Hemen her yaş grubunda en sık doktora başvuru sebeplerinden biridir öksürük. Geçmeyen, inatçı öksürük; astım, alerji, KOAH, kronik bronşit, üst solunum yolu problemleri, geniz akıntısı, reflü hatta kanser gibi hastalıkların belirtisi olabiliyor.

  Öksürüğün hava yollarının temizlenmesinde ve korunmasında rol oynayan bir savunma mekanizması olduğuna dikkat çeken Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Hijran Mammadova Orucova, şöyle devam ediyor:

  KANSER GİBİ HASTALIKLARIN HABERCİSİ OLABİLİYOR

  “Eğer öksürük iki haftadan uzun sürüyorsa ve gece uykusu, iş ve okul hayatıyla birlikte yaşam kalitesini bozacak noktaya ulaştıysa mutlaka altta yatan hastalığın araştırılması gerekiyor. Bazen öksürük kanser gibi çok ciddi hastalıkların da ilk belirtisi olabiliyor.

  Geçmeyen, inatçı öksürük

  Genellikle sigara, nargile gibi tütün ürünü kullanan, sık sık üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren insanlar öksürüğü bu sebeplere bağlayarak doktora gitmeyebiliyor, ki bu da tanıda gecikmelere yol açabiliyor. Geçmeyen, inatçı öksürük şikayetiniz varsa bir uzmanına başvurmak büyük önem taşıyor.”

  - Advertisement -

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz