GELİN SİZİ ZAYIFLATALIM

0

Formsante, yıllardır killolarından şikayetçi olan kadın erkek herkesin derdine çözüm sunmak üzere büyük bir projeye start verdi. “Gelin Sizi Zayıflatalım” adıyla Kasım ayında başlayacak olan projede, Türkiye’nin önde gelen diyet, spor ve güzellik uzmanları ile konusunda uzman doktor, psikolog ve endokrinologlar eşliğinde fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız.

Hangimiz bugüne kadar ordan burdan duyduğu diyetlerden en az birini denemedi ki? Hepimizin zayıflamak uğruna, sağlıklı olup olmadığını yeterince incelemeden denediği onlarca popüler diyet var. Tabi deneyip de aylar sona verdiği kiloları fazlasıyla geri alanların sayısı da oldukça fazla. Kilo verme uğruna neler yapmıyoruz ki? Düşünün bugüne kadar yediğiniz haşlanmış sebzeleri, tatsız tuzsuz besinleri, tatlandırıcılı tatlıları, özel hazırlanmış çorbaları…

Formsante'nin başlattığı ''Gelin Sizi Zayıflatalım'' projesi işte tüm bu sıkıntalara son vermek üzere yola çıktı. Amacımız sizi sıkmadan, yormadan, tatsız tutsuz yiyeceklere mahkum etmeden, uzman doktorların denetimindeki bilim kurulu eşliğinde bu kez gerçekten ve kalıcı kilo vermenizi sağlamak. Popüler diyetlerle değil, sadece size özel kişisel zayıflama programlarıyla… Bu programda aslolan doğru metotlarla, kolay kilo vermenizi sağlamak, doğru beslenme bilincini aşılamak. Üstelik artık bunun için kapı kapı diyetisyenleri dolaşmayacaksınız; Formsante olarak bu kez, uzmanları biz sizin ayağınıza getiriyoruz.

Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmek için bize katılın.

Kimler katılabilir?

Her yolu deneyip bir türlü kilo veremeyenler, kilo verip tekrar hızla geri alanlar, orantılı kilo alıp veremeyenler… Kısacası obez ya da obezlik sınırında olmamak kaydıyla, kilolarından memnun olmayan herkes zayıflama programımıza başvurabilir. ''Gelin Sizi Zayıflatalım'' projesi 3'er aylık turlar şeklinde1 yıl boyunca sürecek. Başvurular bilim kurulu nezdinde değerlendirilecek ve projeye katılacak kişilerin seçimi yine bilim kurulu tarafından yapılacak. Seçimler, başvuru formunda verilen bilgiler baz alınarak gerçekleştirilecek. İlk 3 aylık programa katılmak isteyenler için başvurular Ekim ayında başlayacak ve ay boyunca devam edecek.

Proje nasıl yürüyecek?

 • Proje 3 aylık turlar şeklinde senede üç kez tekrarlanacak. Yani her bir zayıflama programı 3 ay sürecek. İlk program Kasım ayında başlayacak. Ekim ayı boyunca gelecek olan başvurular bilim kurulu tarafından değerlendirilecek ve kurul, bu değerlendirme sonucu programa kimlerin katılabileceğine karar verecek. Seçilenler ilk 3 aylık programın şanslı adayları olacak.
 • Seçilen kişiler, öncelikle bir hastanede tıbbi kontrollerden geçirilecek; genel sağlık tetkikleri yapılacak. Bilim kurulu bu veriler doğrultusunda, katılımcıların 3 ay içinde verebilecekleri kiloları ayrı ayrı belirleyecek. Hedef, 3 ay içinde bu kişileri kendileri için hedeflenen bu kilolara sağlıklı bir şekilde indirmek olacak.
 • Bilim kurulu, katılımcılar için ayrı ayrı, haftalık diyet programı oluşturacak. Bu diyet programı öncelikle diyetisyenimizin oluşturacağı bir diyet listesini, spor eğitmenimizin oluşturacağı egzersiz önerilerini ve güzellik uzmanımız oluşturacağı inceltici bakım önerilerini kapsayacak.
 • Her hafta sonunda kişilerin verilen programlara uyup uymadıkları, ne derece uydukları bilim kurulu tarafından kontrol edilecek. Yapılan hatalar konusunda uyarılar yapılacak, kişilerin zorlandığı noktalar tespit edilip, gerekirse diyet programlarında değişiklikler yapılacak. Ve bir ay sonunda kişilerin geçmiş 4 haftada neler yaşadıkları, programı nasıl uyguladıkları Formsante’de okuyuculara tüm süreçleriyle aktarılacak.
 • Bir ayı tamamladıktan sonra, yine hastanede kişilerin aylık sağlık kontrolleri ve tetkikleri yapılıp değerlendirilecek. Genel sağlık durumunun, verilen diyet programıyla uyumlu gidip gitmediği konrol edilecek. Buna göre kurul, ikinci ayın kişiye özel diyet programlarını belirleyecek. Ve katılımcılar ikinci aya başlayacaklar.
 • 3. ayın sonunda kişilerin hedeflenen kilolarına inip inmediği kontrol edilecek ve hedeflenen kiloya sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde inmiş olan kişi veya kişiler zayıflama programını başarıyla tamamlamış olacaklar.

  Bilim kurulunda kimler var?

  ''Gelin Sizi Zayıflatalım'' projesi kendi alanında uzman doktor ve eğitmenlerden oluşan bir bilim kurulu eşliğinde yürüyecek. Başvuruların değerlendirilmesi, katılımcıların seçimleri, diyet programlarının oluşturulması, süreç içinde sağlık tetkiklerinin kontrolü ve değerlendirilmesi bu bilim kurulu tarafından yapılacak. Bilim kurulu, alanında uzman bir diyetisyen, endokrinolog, iç hastalıkları uzmanı, psikolog, spor eğitmeni ve güzellik uzmanından oluşuyor.

  Sağlıklı beslenme eğitimi, antropometrik ölçümlerle beraber her hafta kilo kontrolü, tıbbi tetkikler, değişik davranış tedavisi taktikleri ile değişmeyen beslenme alışkanlıklarınıza son veriyoruz.

 • CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here