Diğer
  Ana SayfaHaberİBB anne-bebek destek paketi nedir, başvuru nasıl yapılır?

  İBB anne-bebek destek paketi nedir, başvuru nasıl yapılır?

  -

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sunduğu sosyal desteklerden biri de anne bebek destek paketi. İhtiyaç sahibi kişiler anne bebek destek paketinin detaylarını merak ediyor. Peki, anne-bebek destek paketi nedir? Anne-bebek destek paketine nasıl başvuru yapılır? Kimler başvurabilir? İşte merak edilen soruların yanıtı…

  İBB ANNE-BEBEK DESTEK PAKETİ NEDİR?

  İBB’nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre yardım yapmak isteyen kişiler 0-4 yaş arası bebeği olan bir anneye 150 TL, birden fazla bebeği olan anneye 250 TL destek olabiliyorlar. Anne-bebek Destek Paketiyle bez, mama ve ıslak mendil ihtiyacı karşılanabiliyor. Yapılan destek, doğrudan bebek sahibi annelerin İstanbulkart’ına yatırılıyor ve anne SMS ile bilgilendiriliyor.

  anne destek paketi

  İBB ANNE-BEBEK DESTEK PAKETİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Alo 153’ü arayarak Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Sosyal Destek Programına başvuru yapılabiliyor.
  KİMLER ANNE-BEBEK DESTEK PAKETİNE BAŞVURABİLİR?
  Anne-Bebek Destek Paketinden 0-4 yaş arası çocuğu olan ve sosyal inceleme sonucu muhtaçlığı tespit edilen aileler faydalanmaktadır.
  Kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı asgari ücretin aylık net tutarının 1/3’ünden az olan vatandaşların Sosyal Destek Sistemine başvuru hakkı vardır. Başvuru ardından yapılan sosyal inceleme sonucunda istenilen evraklar bildirilir.


  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz