Diğer
  Ana SayfaFitnessSıkı popo, karın ve bacaklar için 5 dakika yeter!

  Sıkı popo, karın ve bacaklar için 5 dakika yeter!

  -

  Topla yapılan bu egzersizleri, günlük yapılması gerekenler listesinin içine sıkıştırıverin! Ve tahmin edebileceğinizden çok daha kısa bir zaman içinde, size gurur verecek karın, popo ve bacaklara sahip olun.

  Egzersiz yapmak için daha fazla vaktinizin mi olmasını isterdiniz? Essporto Spor Salonu'ndan Pınar Porto'nun hazırladığı 5 dakikalık egzersiz programı size sıkı karın, popo ve bacaklar vaat ediyor. Kahvaltıdan önce, eve geldikten sonra ya da duşa girmeden 5 dakikanızı bu işe ayırmaya ne dersiniz?
  Evet, hiçbir şey tam programlı bir egzersizin yerini tutamaz, doğru diyor Pınar Ancak, araştırmalar, kısa süreli egzersizlerin de, fit ve sağlıklı bir vücut için önemli olabileceğini gösteriyor. 5 dakika da, önemli kas gruplarını çalıştırmak için oldukça yeterli bir zaman dilimi. Her gün yapılan kısa egzersizler, pekala, haftada bir ya da iki kez gerçekleştirilen uzun zamanlı çalışmaların yerine geçebilir diye sözlerine ekliyor.
  Topla yapılan egzersizlerin en önemli yanıysa, top üzerinde dengede durmaya çalışırken başlıca kas gruplarını çalıştırıyor olmanız. Bu da, ekstra kalori yakmak ve size daha sıkı karın kaslarıyla, daha güçlü vücut armağan etmek anlamına geliyor. Harika değil mi?

  1.MEKİK HAREKETİ
  Topun üzerine oturun ve ellerinizi düz ve gergin bir şekilde ileriye doğru uzatın.
  Poponuzu topun üzerinde, 15 cm. kadar öne kaydırın. Dizleriniz kırık, ayaklarınız omuz açıklığında olsun ve yere sağlam bir şekilde basın.
  Ayaklarınızı yerden kaldırmamaya dikkat ederek, başınızı, boynunuzu ve omuzlarınızı yavaşça kaldırın ve oturur pozisyona gelin. Bu sırada ellerinizin yere paralel şekilde durduğuna emin olun.
  Tekrar yavaşça yatar pozisyona gelin. Bunu 16 kez tekrarlayın.

  2. KOLLARLA DAİRELER ÇEVİREREK MEKİK

  İlk harekette olduğu gibi topun üzerine uzanın, dizleriniz kırık, ayaklarınız omuz açıklığında yere basıyor olsun. Kollarınızı gergin şekilde öne doğru uzatın, omuzlarınızın topa temas etmemesine dikkat edin.
  Nefes verin ve hafifçe yukarı doğru kalkmaya başlayın. Bu arada topun belinize destek verdiğine emin olmalısınız. Kalkabildiğinizce kalkın ve geri yatarken kollarınızı yana doğru büyük bir daire oluşturacak şekilde açın.
  •Tekrar başlangıç pozisyonunuza dönün ve bu hareketi 16 kez tekrarlayın.

  - Advertisement -

  3. YAN DÖNEREK MEKİK

  Topun üzerine oturun, ayaklarınız omuz açıklığında yerde, dizleriniz kırık ve kollarınız ileri doğru gergin bir şekilde uzatılmış olmalı. Sırtınızı ve omuzlarınızı kamburlaştırmadığınıza da dikkat edin.
  Nefesinizi verirken, yukarı doğru kalkın bu arada top belinize destek vermeli. Bunu yaparken sağ kolunuzu ileri sol kolunuysa yere doğru uzatın ve bu arada vücudunuzun üst kısmını sola doğru bükün.
  Başlangıçtaki pozisyonunuza dönün. Hareketi 16 kez tekrarlayın.

  Ayrıntılar Formsante'nin Kasım 2006 sayısında!  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....