Diğer
  Ana SayfaHaberYeşim taşı bileklik takmanın 5 önemli faydası

  Yeşim taşı bileklik takmanın 5 önemli faydası

  -

  Antik çağlardan günümüze kadar kadınlar yeşim bileziklerin güzelliğine ve zarafetine ilgi duymuştur. Bugün bile özellikle Asya ülkelerinde kadınların favori aksesuarı olmaya devam ediyor. Yeşim farklı renk ve tonlar olabilir. Ancak en yaygın olanları zümrüt yeşili ve süt beyazıdır. Harika bir aksesuar ve çoğu kıyafetinizle uyumlu olmasının yanı sıra, yeşim bileziklerin başka faydaları da vardır.

  YEŞİM BİLEZİK TAKMANIN 5 FAYDASI

  1. Kişisel çekiciliğinizi göstermek

  Yeşim bilezikler her zaman uyumun uğurlu anlamını taşımıştır. Bir kadının çekiciliğini artırma yeteneğine sahip oldukları düşünülür. Onları giyen kişiyi zarif ve nazik gösterdiğine inanılıyor. Bu nitelikler, bir kadının hem yin hem de yang yönlerini dengelemeye yardımcı olur ve onu çok çekici gösterir. Yeşim bileklik takma geleneği binlerce yıldır, özellikle Doğulular tarafından uygulanıyor. Yeşim takılar bugün bile Çin kültürünün en önemli aksesuarlarından biri olarak kabul edilmektedir.

  2. Manevi faydalar

  Yeşim bilezikler, kadim insanlar tarafından şans tılsımı olarak takılırdı. Kötü ruhları da kovdukları yaygın bir inanıştır. Bunun nedeni, eski inanışa göre iblislerin ve kötü ruhların yeşim taşı tarafından püskürtülerek böyle bir bileklik takan kişiden uzak durmasıdır. Bu tür zarif yeşim takıları takmanın getirdiği erdemlerin, onları takan kişinin zihninde bir dinginlik duygusu yaratacağı düşünüldüğünde bu mantıklı olabilir. Bu da onları gözler, kulaklar veya akıl yoluyla vücuda giren herhangi bir olumsuz unsurun etkisine karşı daha az duyarlı hale getirecektir.

  Bugün ruh sağlığının güçlü bir bağışıklık sistemine ve fiziksel sağlığa büyük katkı sağladığını biliyoruz çünkü ruh sağlığı fiziksel sağlığı etkiler.

  Eskilerin kaza ve hastalık gibi zararlardan korunabilecekleri umuduyla yeşim bilezikler takmaları şaşırtıcı değil.

  - Advertisement -

  Daha derin bir düzeyde, yeşim bileziklerin çocukların duygularını dengeleyebilen veya uzun süreli aşk ve mutlu bir evliliği güvence altına alabilen manevi bir bileşene sahip olduğu söylenir.

  3. Kan dolaşımına ve kalbe iyi gelir

  Geleneksel Çin tıbbında, yeşim taşının kalp atışını sakinleştirme, dolayısıyla kan basıncını düşürme ve temelinde tüm duyguları stabilize etme etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Bu, sinirliliği azaltan ve stresi azaltan bileşik bir etkidir.

  Yeşim bilekliklerin kalp sağlığı üzerindeki olumlu etkisinin iyi bir açıklaması, stresin vücutta stres hormonu kortizolün daha yüksek konsantrasyonuna neden olması olabilir.

  4. İnsan vücuduna faydaları

  Yeşim bileklik takan birçok kadın, yeşim bilekliklerin kışın sıcak, yazın serin tuttuğunu görecektir. Bu sadece genel bir fiziksel prensiptir. Herhangi bir maddenin ısıyı emme ve dağıtma işlevi vardır ve yeşim taşı da bir istisna değildir.  Yeşimin ısı emme ve ısı yayma hızı, sıradan metallerden çok daha yavaştır. Bu nedenle kışın yeşim bileklik takarsanız yeşim bileziğin uzun süre sıcak kalacağını göreceksiniz; yazın ise kendinizi serin ve tazelenmiş hissedeceksiniz.

  Yeşim bileklik bir dereceye kadar insan bileğinin sinirlerini uyarabilir ve bunu yaparak insan vücudunun kas aktivitesini geliştirebilir.

  5. Yeşim bileklik takmanın zarafeti

  Yeşim bileklik seçerken, sadece avucunuzun içine sığması değil, aynı zamanda yeşim bileziğin boyutunu bileğinizle eşleştirmeniz ve ayrıca teninize, duruşunuza, mizacınıza, renginize uyması gerekir. Yeşim bileklik takarken kırmamaya özen göstermelisiniz.

  yeşim taşı

  YEŞİM BİLEKLİK NEDEN DAHA İYİ UYUMANIZA YARDIMCI OLUR?

  Bileğinizin iç tarafındaki PC-6 aynı zamanda GÇT uygulayıcıları tarafından uykusuzluğu tedavi etmek için kullanılan yaygın bir noktadır, bu muhtemelen yeşim bileziği tüm gün ve gece takmayı önermenin yaygın bir gelenek olmasının nedenidir. Çünkü eliniz hareket ettikçe bileklik PC-6 akupunktur noktasına sürekli masaj yapacaktır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz