Diğer
  Ana SayfaModaYüzücü Mayolarıyla Plajda Spor Keyfi

  Yüzücü Mayolarıyla Plajda Spor Keyfi

  -

  Form tutmayı keyif haline getirmek ve vücudunu en kısa zamanda sıkılaştırmak isteyenler, şimdi yüzme zamanı! Vücudun tüm kaslarını aynı anda çalıştırabilen ender sporlardan biri olan yüzme hem çok faydalı hem de çok zevkli. Profesyonel sporcular için üretilen yüzücü mayolarıysa hem yüzerken hem de diğer sporları yaparken mümkün olduğunca rahat etmenizi sağlıyor.

  Her yüzme stili farklı olarak kalori harcatıyor. Yaklaşık 1 saat içinde ortalama kalori değerleri şöyle; Serbest stil 465 kalori; kalçaların sıkılaşmasını sağlıyor , sırtüstü 505 kalori; bel ve sırt kaslarını çalıştırıyor, kurbağalama 485 kalori.; kol ve bacakları çalıştırıyor.

  Sabahın erken saatlerinde kimselerin olmadığı bir kumsal meditazyon ve yoga yapmak için harika bir ortam. Yoga, beden ve akıl arasında mükemmel bir koordinasyon sağlıyor. İlk aşamada düzenli nefes egzersizleri, ikinci aşamada vücuda esneklik veren egzersizleryer alıyor.

  Yüzme, bütün sporlar arasında en sağlıklısı.Suyun kaldırma kuvveti , yüzen kişinin iskelet sistemine ağırlık binmemesini sağlıyor. Bel fıtığı, kireçlenme gibi sorunları olanlara özellikle öneriliyor. Yüzme sırasında, vücuttaki kan akımı ve hücre içi sindirim artıyor. Yağ yakıldığı için sağlıklı zayıflamak için ideal.
  Yüzücü mayolarını plaj voleybolu oynarken kullanabilirsiniz. Bronzlaşmayı sevip güneş altında yatmaya dayanamayanlar için ideal. 20 dakika voleybol oynamak, kalori açısından bir saat koşu yapmaya eşdeğer.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz