Diğer

  8 Yolu!

  -

  Spor yapmak için illa da pahalı malzemelere, spor salonlarına, eğitmenlere bir dünya para dökmeniz gerekmiyor. Eğer gerçekten vücut sağlığınız için bir şeyler yapmak istiyorsanız “spor salonuna bütçe ayıramama” mazeretini bir kenara bırakın. İşte bedava spor yapmanın 8 yolu…

  AYTAÇ ÖZKARDAŞ – FOTOĞRAF: UĞUR KÖSE

  Evde…

  1. Dans edin

  Dans etmek için insanlar çoğu zaman bir iki kadeh birşeyler içip rahatlamaya, loş eğlence mekanlarında kalabalığın arasında kaybolmaya ihtiyaç duyar. Oysa dans etmek kalori yakmanın en iyi yollarından biri, ayrıca vücut koordinasyonunu geliştiriyor ve yüzünüze kocaman bir gülümseme yerleştiriyor! O zaman saklanmaya, çakırkeyif olmaya ne gerek var? Evde müziğin sesini sonuna kadar açın ve kendinizi onun ritmine bırakın. Önce çok hızlı olmayan bir iki parçayla başlayın. Sonra size sıkı bir kardiyo egzersizi yaptıracak dans parçalarına geçin. Bu günlerde tekrar popüler olan Abba'dan "Dancing Queen", Bee Gees'den Staying Alive, Madonna'dan Hung Up'ı seçebilirsiniz. Sonunda da vücudunuzu soğumak için yavaş bir parça Mesela Amy Winehouse'dan Love Is A Losing Game'i seçin.

  - Advertisement -

  2. Egzersiz partisi verin!

  Piyasada onlarca egzersiz DVD'si var. Hemen herkesin evinde de bunlardan bir tane bulunuyor. Kendi egzersiz sınıfınızı oluşturmak için sizin gibi bu işe gönüllü birkaç arkadaş bulmak kalıyor geriye… Plan şu; arkadaşlarınızla her hafta herhangi birinizin evinde buluşuyorsunuz ve DVD'yi takıp egzersizleri uyguluyorsunuz. Her hafta farklı bir DVD deneyebilirsiniz, böylece sıkılmazsınız. Egzersiz buluşmanızı daha da eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız göbek dansı öğretenlerden birini seçebilirsiniz.

  İnternette…

  3. Sanal antrenör bulun

  Kişisel bir fitness hocanızın olması tabii ki çok daha efektif. Ancak bu günlerde biraz tasarruf yapmak istiyorsanız internette de sanal bir egzersiz hocası bulabilirsiniz. Eğer İngilizceniz varsa size virtualfitnesstrainer.com ya da freetrainers.com'u önerebiliriz. Türkçe sitelerden sporhocam.com ve egzersiztr.com'da birçok egzersiz planı bulabilirsiniz. uzmantv.com'da konuyla ilgili arama yaptığınızda da birçok faydalı egzersiz videosuna ulaşabiliyorsunuz.

  4. Egzersiz müziğini indirin

  Egzersiz yaparken fonda size eşlik eden uygun bir müzik motivasyonunuzu da ikiye katlayacaktır. Eğer müzik listeniz sizi tatmin etmiyorsa technosweat.com'a bir göz atın. Bu sitede birbirinden farklı egzersiz müzik listeleri bulacaksınız.

  Haberin devamı 2009 Nisan sayımızda…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz