Ana Sayfa Röportaj “Berrin’in tam tersiyim; ben gülmeyi çok severim”

“Berrin’in tam tersiyim; ben gülmeyi çok severim”

Erkan Petekkaya’nın diziden ayrılışı sizi nasıl etkiledi?
Erkan Petekkaya’nın dizide büyük bir ağırlığı vardı; hem izleyici açısından hem de sette oyuncular arasında. Sadece Erkan ağabey değil, Farah Zeynep Abdullah ve Emir Berke Zincidi’nin ayrılığı da etkiledi. Bizim dizi domino taşı gibi; bir taşı çektin mi hepsi devrilebilir. Bir anda üç ana karakter gitti. Yeni gelen oyuncularımız inanılmaz iyiler ama sanki gidenlerin yeri dolmuyor. Üç sezondur birlikteydik, beraber büyüdük gibi bir şey…

Oynadığınız karakter de sizinle birlikte büyüdü dizide; sizce “Berrin” nasıl biri?
Berrin, bana çok asi bir karakter gibi geliyor. Çok isyankar ve negatif biri aslında. Berrin’i ya çok seversiniz ye da nefret edersiniz; ortası yok. Bunun da sebebi baba sevgisi görmemiş olması. Ayrıca dizide bu kadar sert duran bir kızın, aşkın karşısında ne kadar güçsüz olabileceğini de görüyoruz.

Siz “Berrin”in yaptığı gibi aşkının peşinden böyle koşup gider misiniz?
Ben o kadar kör aşık olamazdım herhalde. Berrin, ailesinde huzur olmadığı için Ahmet’in peşinden bu kadar koşuyor. Hayata karşı hep katı duruşu var. Ben Berrin’in tam tersiyim bu arada. Berrin gülmez, ben hep gülerim. Çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Tiyatro okumayı, İstanbul’da oturmayı ve bu dizide oynamayı çok istedim. İstediğim her şey oldu. Sanırım insan kalben istemeli. Tabii istek ve şansın yanında aklınızı da kullanmalısınız. Benim doğru kararlar vermemde ailemin desteğinin de büyük etkisi var.

Her zaman spor yaparım. Oyunculuk yaptığınız için dinç olmak zorundasınız. Stretching bale yapıyorum, şimdi aletli pilatese geçtim. Bir de at binmeyi çok seviyorum; huzur buluyorum.

Dizi sonrası için plan yaptınız mı?
Akıl danıştığım hocalarım var; hem okuldan hem de önceki dizilerden. Atacağım adımı her zaman onlara danışırım. Bundan sonrası riskli çünkü üç sene boyunca insanlar sizi Berrin olarak kabul etmiş. Seyirci, bir sonraki karakterinizi hazmedemeyebilir. Hatta başıma şöyle bir şey geldi; bir kafede arkadaşlarımla oturuyordum. Kahkahalar atıp gülüyordum, yan masada oturan bir teyze dönüp bana “Sen gülebiliyor musun?” dedi. Daha dizinin ilk senesi, yani birinci sezondaydık. Benim normal hayatta da roldeki gibi olduğumu zannediyor… Diziden sonra belki yurt dışında eğitim alabilirim ama bilemiyorum. Siz plan yaparsınız, tam o anda öyle bir karakter teklifi gelir ki tüm planlarınız iptal olabilir.

ocak-2013-roportaj-resim-3İleride birlikte rol almak istediğiniz oyuncular var mı?
Şener Şen veya Çetin Tekindor ile birlikte oynamayı çok isterim.

Dizi oyuncuları çoğunlukla çalışma saatlerinden ve yoğun makyaj dolayısıyla cilt problemlerinden şikayet eder. Sizin var mı böyle sorunlarınız?
Bir rahatsızlık geçirdim, yüzümde kist oluştu. Seyirci ergenlik sivilcesi olduğunu düşündü ama aslında kistik bir durumdu. Bir senelik ilaç tedavisi uygulandı. Bu arada benim ismimi kulanıp uydurma bir maskenin tanıtımını yapmaya çalıştılar, kesinlikle hiç alakam yok. Doktorumun bana verdiği ilaçlarla cildim düzeldi. Hiç kolay bir süreç değildi.

Cilt bakım ürünlerinde neye dikat edersiniz?
Doktorumun bana verdiği dermokozmetik ürün veya ilaçlar dışında hiçbir şey kullanmıyorum. Onun önermediği bir şeyi kesinlikle yüzüme değdirmem.

Devamı diğer sayfada

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here