Diğer
  Ana SayfaHaberSaç mezoterapisi nedir? Gerçekten işe yarıyor mu?

  Saç mezoterapisi nedir? Gerçekten işe yarıyor mu?

  -

  Son zamanlarda sıkça duyduğunuz saç mezoterapisi hakkında neler biliyorsunuz? Gerçekten işe yarıyor mu? Kaç seans uygulanmalı? İşte yanıtı…

  SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

  Saç için gerekli vitamin, mineral, element ve dolaşım düzenleyicileri içeren ürünlerin, saçlı deriye lokal olarak enjeksiyonuna saç mezoterapisi deniliyor.

  SAÇ MEZOTERAPİSİ İŞE YARIYOR MU?

  Saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini artırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek gibi etkileri bulunuyor. Belli periyotlarla uygulanan enjeksiyonun sonucunda ilacın direkt hedefe yönelik olarak ve kılcal damarların uçlarıyla tüm saçlı deriye ulaşıp, saçların beslenmesini ve dolaşımının düzelmesini sağlaması bekleniyor. Dermis içine yapılan bu enjeksiyonlar, hücresel metabolizmayı uyarıyor ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlıyor. Bunun sonucunda saç dökülmesinin durması; saçın kalitesinin artması, daha canlı, parlak ve kalın telli hale gelmesi sağlanıyor. Aktif olan saç hücrelerinden yeni saçlar çıkmaya başlıyor.

  SAÇ MEZOTERAPİSİ KAÇ SEANS YAPILIYOR?

  İhtiyaca göre haftada bir veya iki seans uygulanabiliyor. Ortalama 10 seans, her seans yaklaşık 15 dakika sürecek şekilde, özel mezoterapi iğnesi ve özel ilaç karışımlarıyla uygulanarak yapılıyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz