Diğer
  Ana SayfaAktüel7 gün 24 saat fit, esnek&sağlıklı

  7 gün 24 saat fit, esnek&sağlıklı

  -

  Yoga ve fitness’ı günlük hayatınızda dönüşümlü olarak kullanıp, buna sağlıklı beslenmeyi de ekleyerek bedeninizi ideal formuna getirebilir, aynı zamanda ruhunuzu da huzura kavuşturabilirsiniz.

  Julie Wilcox, geliştirdiği JWM adlı metot ile New York’ta danışanlarına fit ve esnek bir vücuda sahip olmak ve sağlıklı beslenme konusunda yardımcı olan bir isim… Ivanka Trump, Ally Hilfiger gibi ünlülere ve CEO’lara ders veren Julie Wilcox, internet üzerinden hayatın her anında, seyahatte, tatilde ya da işte, hayattan zevk almaya devam ederken sağlıklı yaşamanın ipuçlarını da veriyor. Geçtiğimiz günlerde Marmaris Hisarönü’nde bulunan ve adını Yunan sağlık ve güzellik tanrıçasından alan Martı Hemithea Hotel’de 15 günlük bir program düzenledi. Wilcox’un alternatif sağlıklı yaşam derslerine biz de katıldık ve soluklandığımız bir molada merak ettiklerimizi sorduk.

   

  Wellbeing kavramı sizin için ne ifade ediyor?

  - Advertisement -

  Hayatın, bedenin ve ruhun her zaman dengede olması demek benim için. İnanıyorum ki bu denge sağlığın üç önemli üyesi olan yoga, fitness ve sağlıklı beslenme üçlüsü ile sağlanabilir. Bu dengeyi sağlamak bugünden yarına olabilecek bir durum değil. Önce özdengenizi sabitlemeniz, durağan hale getirmeniz gerekiyor.

   

  Durağan dengeye nasıl gelinebilir?

  Öncelikle bu konuları öğrenmeye açık olmalısınız. Sonra disiplinli olmalısınız ve bu tür bir hayat tarzını destekleyen ve yaşayan insanların çevrenizde olmasına önem vermelisiniz.

   

  Bu bir tür uyanış aslında… Size gelen insanlar bu yolculuğa nasıl başlıyor?

  Çok farklı hikayeler var. Wellbeing üzerine deneyimli olan bir kişiyi dinleyip etkilenen ve bu gizemli yaklaşımın ne olduğunu öğrenme isteği ile başlayanlar oluyor. Bir seminere katılıp etkilenenler, kendisi ya da ailesinden bir kişi hastalanınca yardım arayanlar, yakınlarını kaybedenler, uyuşturucu ya da alkol bağımlılığı olanlar, boşananlar… Bazen de sadece bir makale okuyup denemek isteyenler… Her zaman dramatik hikayeler olması gerekmiyor, birden karşınıza çıkıveriyor.

   

  Sizin yolculuğunuz nasıl başladı?

  Çocukken olimpik jimnastikçiydim, dansçıydım ve birçok branşta spor yapıyordum. Çok disiplinli Rus eğitmenlerim vardı. Vücudumda yağ olmamalıydı, kaslarım her zaman çok sıkı olmalıydı, yani hep formda olup mükemmel görünmeliydim. Bu fiziksel durumu korumak ve sıkı antrenmanları sürdürebilmek için de her zaman sağlıklı beslenmeliydim. Altı-yedi yaşlarındayken sağlıklı beslenme ve dayanıklılık konusunda birçok şeyi, bizzat deneyimleyerek öğrenmiştim. Yıllar içinde bedeniniz, zihniniz ve kendinize dair düşünceleriniz belli bir noktaya gelince bedeniniz artık bir makineye dönüşüyor. Birkaç gün ihmal ettiğinizde vücudunuz çalışmayı talep edebiliyor ve buna yanıt vermezseniz yokuş aşağı iniş başlıyor. Hayatımda hiçbir şeyin kendimi bu kadar ihmal etmeme değmeyeceğini gördüm. Bu hayattan zevk almadığım, dar bir anlayışla yaşadığım anlamına gelmiyor. Hayatın tadını da her zaman çıkardım ve yoldan çıktığımda da nasıl geri döneceğimi hep bildim.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz