Diğer
  Ana SayfaRöportaj“Ruhuma yüzde 100 iyi gelen tek şey spor”

  “Ruhuma yüzde 100 iyi gelen tek şey spor”

  -

  mayis-2013-roportaj-resim-2Moda konusunda katlanamadığınız şeyler nedir?
  Kapri pantolon altına topuklu ayakkabı giymek. Ya da düz klasik topuklu ayakkabıyı taytın altına giymek. En uzun bacaklıyım diyen birinin bile bacaklarını kısa gösteren seçimlerdir. Çok kısa boylu bir kadının bilekli bot giymesi de moda yanlışları arasında yer alıyor. Bu saydıklarım bir kadının kendisine yapabileceği en kötü şeyler diyebilirim. Moda sektörü içerisinde yer alalı 15-17 yıl oldu. Hayatımda üzerime giyip çıkarmadığım elbise yoktur. Hostes kıyafeti, erkek kıyafeti, abiye, gelinlik… Aklınıza gelebilecek her şeyi denedim; şemsiye giyip çıkmışlığım bile var. İnsanların şunu anlamasını istiyorum; moda insanın tırnağının ucundaki french’in rengidir. O sene beyaz oje üzerine siyah french çekiliyordur, moda o siyah french’tir. Elbise dikemeyebilirim veya dikiş bilmiyorum ama öyle bir gözüm var ki, bu sektörde her şeye hakimim. Sadece giyilen elbiseye değil saçın tonundan makyajın yapılışına kadar bütün olarak bakabiliyorum. Yüzüme o kadar çok makyaj yapıldı ki, gözüm kapalı kendi makyajımı yapabilirim. Birini gördüğüm zaman “Sen bu eyeliner’ı böyle çekmemelisin, sana şöylesi yakışır” diye söylüyorum. Bunu söyleyebilme yetkisine sahip olabilmek için makeup artist veya modacı olmam gerekmiyor. Halimden ve bulunduğum yerden çok memnunum. Benim gibi Özge Ulusoy’da da ciddi bir tecrübe var.

  Puma atlet, TL84,50
  Kalenji/Decathlon tayt, TL36,90
  Geanaute/Decathlon saat TL44,90
  Domyos/Decathlon atlama ipi, TL9,90

  Hamileliklerinizde ne kadar kilo aldınız?
  İlkinde altı buçuk kilo aldım olay oldu; “Nasıl altı buçuk kilo alırsın, hiç mi yemedin?” dediler. Yedim ama yapım bu… İkincisinde öyle bir zorlamışım ki kendimi 10-12 kilo aldım. Ama baktığınız zaman altı buçuk da 12 kilo da aynı duruyor. Tabii bir de uzun boylu olduğum için pek belli olmadı kilolar. Doğumdan üç ay sonra “Nasıl kilo verdin?” diye geldiler ama ben zaten kilo almamıştım ki… Hafif yüzüm doldu, kollarım şöyle bir tatlı oldu. İki doğumumdan çıktıktan sonra da ilk iki gün ödem vardı, beşinci günün sonunda göbeğim bile gitmişti. Normal doğum yaptığım için aldıklarımın hepsi kısa sürede gitti. Emzirme döneminde özellikle ikinci doğumumdan sonra aşırı kilo verdim. Hamile kaldığım kilodan da aşağı düşmeye başlayınca doktoru aradım. Aşırı emziriyordum ve bildiğiniz üzere emzirmek de kilo kaybettiriyor. Bu dönemde aşırı yiyordum hatta deyim yerindeyse duvarları bile yemek istiyordum. Hiç iştahlı bir insan olmadığım için her şeyi yemek istemek çok keyifliydi. Hamburgerler, patates kızartmaları yani önüme ne gelirse yiyordum. Şimdi sabahları yumurtayı bile zor bitiriyorum.

  Şu anda yiyor musunuz yüksek kalorili besinleri?
  Döner de yiyorum, iskender de yiyorum. Sonuçta avantajım var ve bunu kullanıyorum. Spor yaptığım için metabolizmam yediklerimi yakıp atıyor.

  Hangi sporları yapıyorsunuz?
  Spor hocam “Bazı vücutlar kaslıdır bazıları değil, sen kaslısın” dedi. İki haftada bir gün “fit in time” yapıyoruz. Onu yaptıktan sonra iki gün ara vermek gerekiyor. Dolayısıyla iki gün boş bırakıp, bir gün pilates yapıyoruz. Biraz ağırlıklı pilates çalışıyoruz. Yine bir gün ara verip bir gün de spor salonunda ağırlıklarla çalışıyoruz.

  - Advertisement -

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz